Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
3. dec 2011

@yamahafazer
@bianca
dakujem vam... 😵

dm1
3. dec 2011

@dadka212 veru nechapem preco to 😲

dadka212
3. dec 2011

@jakelina asi vlhko neviem...ale bola som nas.atá hrozne....

jakelina
3. dec 2011

@dadka212 to věřím, tolik práce a toto. 😝

dadka212
3. dec 2011

@dm1 veru ani ja...som čítala, že ty modeluješ z pdtš. tak že skúsim aj ja a takto som dopadla 😀
ale už som spokojná torty odovzdané, zaplatené a viac sa nestarám 😅

dadka212
3. dec 2011

@jakelina ale tak sestra mi robila vnoci spoločnosť, tak to išlo celkom rýchlo 😀

dm1
3. dec 2011

@dadka212 by ma porazilo keby sa to mne stane 😝 . Ja zase neznasam na potahovanie smartflex straaasne mi lezie na nervy. Kym to rozgulam uz mi to tvrdne a ked to nebodaj chcem este kliestikovat uz pomali nemam co leob je to tvrde jak slak 😖 . Na modelovanie ok ale nepotahuje sa mi s tym dobre. Posledne 4 baliky amerikancov co mi poslala lucula som uz minula tak teraz neviem co veru budem umyvat cukriky zse 🤐

dadka212
3. dec 2011

@dm1 ja poťahujem pdt-čkom...na postavičky SFV...len mám aj špeciálku tak som to chcela využiť, lebo na zimu je tvrdá jak šlak...

bianca
3. dec 2011

@mia1111 ja potieram zltkom s troskou vody a sem tam aj s hnedou gelovkou.Potom davam na minutku este do rury

dm1
3. dec 2011

@dadka212 ja mam teraz u kamosky 12 kg RDI len ist pre to :-P. len uz mam malicko smartflexu na modelovanie tak ma tie cukriky predsa neminu a budem musiet zarabat. Ale teraz sa mi super s MMF potahovalo aj ten velky stvorec 40x40 isiel dobre

bianca
3. dec 2011

@adka_praha normalne si ma navnadila na tu cokoblbost a zasa sa do nej pustim a budem skusat kym sa to nepodari

dadka212
3. dec 2011

@dm1 to máš super...ja s mmf neviem urobiť nič 😝 som skúšala minule urobiť a to som mohla hodiť do koša úplne to bolo ako vata...aj s pdt som zmiešala...takže som ešte prerobila ako zarobila 😀

mia1111
3. dec 2011

@dm1 - skúsila som podľa teba potrieť a sú naozaj neskutočne pekne lesklé 😵 . Ďakujem 😵

dm1
3. dec 2011

@mia1111 to som rada a za malicko 😉

gumkacka1
3. dec 2011

babulky, nemate nahodou postup na postavicky Matka a Kubka?

mrka2
3. dec 2011

@adka_praha mnaaaam, uzasne vyzera. hned by som si dala kusok 😉

lucula73
3. dec 2011

@dm1 díkes,musím to skúsiť...........a to sa prenáša na tortu tie boky spolu s foliou a tá sa potom strhne?a akú čoko používaš ty?
a to lámanie som myslela pri krájaní 😉

zlatat
3. dec 2011

baby ja som asi nenormálny slimák - s týmito pár medovníčkami som sa prplala 7 hodín 😖 ... ale chvalabohu už ich mám hotové. V pondelok pôjdu do Tomáškovej škôlky na Vianočné trhy, akurát mám problém s určením ceny - pomôžete mi?
Totiž ani netuším, koľko stojí med - ten čo mám doma som dávno kupovala, je tam kombinácia WI s cukrovou polevou, a patchwork som robila s kombináciou WI a Sugar flower pastou ( kilo stojí 16 € )

eliska22
3. dec 2011

@zlatat to je nádhera 😵 😵 😵 a teda 7 hodín na takúto nádheru sa mi nezdá veľa 😉

zlatat
3. dec 2011

@eliska22 mne sa zdalo, vzhľadom na to, koľko málo kusov ich je 😀 😀

eliska22
3. dec 2011

@zlatat málo, ale nádherných, nechápem ako toto niekto dokáže 😕 ja by som to neurobila ani za 7 dní 😀

marci2305
3. dec 2011

@lussy23 Ďakujem.

bzucinka2
3. dec 2011

@gumkacka1 krasne sa ti podarila, sikulka 🙂
@marci2305 netreba hadzat flintu do zita, ale zacinat pomaly a s jednoduchsimi kvetmi, nie hned laliu 🙂
@daducha super, krasne a to mas ake drotiky take strieborne? take som nevidela 🙂

jakelina
3. dec 2011

@zlatat já tě nemám na FB, můžu si tě přidat?? Pod jakým jménem tě tam najdu???
Perníky jsou boží, podívala bych se tam víc zblízka

dm1
3. dec 2011

@zlatat med som kupovala domaci za 5eur kilo. Veru netusim ani ja co za medovniky jeden svietnik musim teraz urobit na pondelok aj tak s 10 medovnickami na ozdobu a netusim co zato 😖 . Teraz som bola vo Valasskych Klobukoch na trhoch a mali tam chalupky za 150 Kc neviem mne to prislo malo 😕

bzucinka2
3. dec 2011

@eliska22 jej ten vyzera ako macko usko z rozpravky 🙂

marci2305
3. dec 2011

@bzucinka2 🙂 Ja totižto nemám ani vykrajovačky..Len sa mi veľmi páčila....Nepočítala som s tým, že bude taká náročná...No druhýkrát budem vedieť, že sa nemám do takéhoto niečoho púšťať... ☹

eliska22
3. dec 2011

@bzucinka2 nooooo veď to aj má byť macko uško 😉 som rada, že sa podobá 😀 😝

zlatat
3. dec 2011

@dm1 to je to, že ani ja nemám potuchy - asi im poviem, nech dajú takú cenu, ako sú zvykutí a plus k tomu niečo za marcipán - aj tak tie prašulky pôjdu pre škôlku

zlatat
3. dec 2011

@eliska22 dík ... inak toto som robila prvýkrát - aj venčeky aj medovníčky - ani recept som vyskúšaný nemala, len som to riskla s jedným, čo som našla na MMB