Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
4. mar 2010

alionuska ta je krasna.....ale ta je len 2 poschodova, pravda 😕

hejdita
4. mar 2010

alionuska ta je peknucka 😵 a verim ze ty ju urbis este krajsiu...

cessy ta ma asi len 6 a pol kg 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cessy
4. mar 2010

hejdi lebo neviem si predstavit ako to alionuska bude prepravovat, ale ved ona je sikovnica... 😉 nieco vymysli.. 🙂

alionuska
4. mar 2010

baby,no ta na obrazku je len 2posch. a oni chu troj... 😀
Cessy normalka,supnem to do kufra a pred odovzdanim skontrolujem...ci prezila! 😀 Ak nie,tak ju od jedu celu zožeriem!!! 😀 😀 😀 😀

cessy
4. mar 2010

alionuska 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nechas aj nam kusok??? 😕
tak potom pozor na prudke brzdenie 😉 😀 😀

cessy
4. mar 2010

sofi neda mi to idem to hned aj vyskusat pokedy maly spinka, lebo ja som to len vykrojila a nic sa s tam nedalo robit...idem teraz podla tvojho navodu 😉

anibas
4. mar 2010

Ali - na svadobnej sú kvietky na drotikoch ? Asi na bielych ?

A si predstavte - kolegyna chce tortu na 27.3. na 50- ku ! 😅 😅 😅

vinka
4. mar 2010

Ali je krásna a to bude mať 10 kg? 😕 No ja som si ju zložitejšiu predstavovala. 😀 Nie žeby som ju zvládla to nie 😀 😀 ale je krásna. 😉
Dík za postup.toto som potrebovala.Ja som nevedela ako vnútro.myslela som,že je to tam naplnené. 😀 😀 no už som múdra. 😀

alionuska
4. mar 2010

No Vinka hadam sa mi to podari odhadnut tych 10kg. No aku si poslali,taku im urobim...aj ja som cakala zlozitejsiu... 😀
Anibas na droikoch su len tie malinke kvietky... Aj ja idem 27.3.piect na 50-ku. 🙂

sofi07
4. mar 2010

cessy, nech sa dari 🙂
anibas, parada, uz isto hladas inspiracie 🙂
ali, padnu na zadok, ked ju zbadaju v tvojom prevedeni 😀

cessy
4. mar 2010

no ja neviem ale na mna by bola zlozita az-az 😒

anibas
4. mar 2010

Veruže hľadám, mne sa o tortách aj sníva ... 😀 😀 😀

A dalšia kolegyňa chce pre vnučku na 1 rok v júni ! 😅 😅 😅 😅 😅

sofi07
4. mar 2010

ooo, anibas, sa ti to krasne zbiera, blahozelam 🙂 🙂

hejdita
4. mar 2010

pocujte sikulky potrebujem radu......mam 16 vajec a potrebujem z toho urobyt 8 platov....cize na kazdy plat 2 vajcia-to je pochopitelne....len to potrebujem aby to bolo vyssie a o rizmeroch 20x30cm plus odrezavat budem....poradte sodu....alebo kypriaci prasok???

hejdita
4. mar 2010

lebo chcem tam napisat do korpusu TOM 😅

alionuska
4. mar 2010

sofi! 😀 😀 😀

anibas
4. mar 2010

hejdi - netuším

No baby - mám prvý problém : farbím MMF s gelovkou na červeno a vôbec to nie je červené a ked dám veľa, tak už nie je MMF - úplne sa rozpadne, viete čo s tým ? Sofi ty si mala červenú valentínsku ružu ? Ako sa ti podarilo zafarbiť ?

sofi07
4. mar 2010

anibas, farbis kolko tej hmoty? na celu tortu? ci len na ruzicky?

anibas
4. mar 2010

Našla som si odpoved :
na červené MMF používam červenú práškovú farbu kovandovi- velké balenie ide na jednu dávku, plus pridávam malinovú červeň,tiež prášková farba... je to asi jediný spôsob ako dosiahnuť červenú farbu hmoty...všetky ostatné hmoty sa mi ešte na červenú nepodarilo zafarbiť a musela som štetcom dofarbovať vždy...
hotové MMF neodporúčam farbiť vo velkom na poťahovanie....stráca potom svoje vlastnosti ak sa farba pridáva pri miesení a nie pri topení cukríkov...

alionuska
4. mar 2010

Anibas,je to tu rozoberane uz vela krat... najskor si musis MMF zafarbit na co najtmavsie.modrou,kakaom,alebo zelenou farbou a potom do toho ciernu.. a ked sa ti rozpadava,tak to ti uz pomoze len cera alebo susene mlieko...ale najskor to susene mlieko...ja ked citim,ze je sucha hmota,ze sa drobi,alebo rozpadava to tym vzdy zachranim. 😉

sofi07
4. mar 2010

ak na celu tortu, tak to radsej namaluj povrchu. ja som minula skoro dve gelovky na tu tortu, ale farbila som K2 a ta to zniesla.

sofi07
4. mar 2010

ali, cervena, nie cierna 😉

anibas
4. mar 2010

chcela som len ružičky, možem dať gelovku do citr. šťavy a mikrovln. k cukrikom ? asi vyskušam

anibas
4. mar 2010

alebo kúpim kilo WI

anibas
4. mar 2010

tak sa mi zdá, že niekto predáva červenú pastu či modekor, či čo to je

anibas
4. mar 2010

alebo budem robiť len pastelové farby na torty

alionuska
4. mar 2010

no a ja som asi slepa.... 😀 😀 😀

anibas
4. mar 2010

u nás na východe je porekadlo: akú mala, takú dala 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
4. mar 2010

mám myšlienky rýchle ako blesk

boldy
4. mar 2010

anibas ja som farbila MMF na cerveno, vid album srdiecko, a to praskovou od kovandovcou a dala som celu, a nedrobila sa mi, velmi sa mi podarila