Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
8. dec 2011

ahojte
babulky odvtedy co uz pracujem tak nemam vobec cas vas citat ☹ tak zase len tak narychlo hodim moju zatial poslednu tortu, pokial si zvyknem na pracovny cas.
este som vcera s detmi robila perniky taks om popritom spravila aspon svietniky pre nascih a svokrovcov.inspirovala som sa pernikmi zo stranky medovniky 😅

jakelina
8. dec 2011

@isabella_fly ať to máš rovné, záleží, jak máš rovný korpus

dm1
8. dec 2011

@jakelina dakujem 🙂

isabella_fly
8. dec 2011

@jakelina dakujem

eliska22
8. dec 2011

@dm1 ja som mala ten istý problém s plienkami pri 1 dcére, keď som nastupovala do práce.....o 3 týždne mala ísť do škôlky a ona spávala ešte v plienke......tak som jej ju dala na noc dole a čuduj sa svete celkom to išlo 😝 bola aj nehoda, ale rýchlo si zvykla......a to ju fakt v noci mala úplne plnú tú plienku 😅 neboj on si zvykne, ale verím, že je to šok pre teba

miciatko
8. dec 2011

baby dnes robim 1 krat trubicky, ani oplatky som nikdy nerobila a celkom sa mi dari, tak sa tesiim

lusil2005
8. dec 2011

@miciatko hlavne vela fukaj prsty! 😅

veronkaj
8. dec 2011

@79zuzana ďakujem
a môžem ich dať aj do krabice takej papierovej??

miciatko
8. dec 2011

@lusil2005 ja mam rukavicku tak nepaaali 😉

lussy23
8. dec 2011

@mia114 to je zlaté ten koník a medovníky krásne

lusil2005
8. dec 2011

@miciatko tse to neni ono! trubicky bez spalenych prstov niesu trubicky 😀

jakelina
8. dec 2011

Holky já dělám i marcipánové trubičky, kdo chcete rychlé cukroví, tak je to hned. Bílý marcipán nebo může být i MMF nakrájet na proužky, každý omotat kolem vařechy, za sebe kolik se jich vejde. Musí být malinkaté, nemusí se to motat, jenom obtočit a dole spojit. Nechat uschnout a druhý den stáhnot z vařech a plnit krémem, většinou dávám karamel nebo šlehaný nad parou. Můžou se ještě namočit ty konce do čokolády. U nás hodně oblíbené a teda hodně sladké, ale dětem to chutná. 😉

simasa
8. dec 2011

@dm1 Dani, ja ked som malu oducala od nocnych plienok, tak som nakupila take tie nepremokave podlozky - ako sme si do porodnice brali - aspon mi neprecurala matrac. A cez den maleho nechavas uplne bez plienky? Ci este obcas mava?

lucia80
8. dec 2011

ahojte. tak veľmi nesmelo prikladám fotku mojej prvej tortičky. Nepokúšala som šťastie a urobila ju veeeeeeľmi jednoduchú (nemala som odvahu na prvý krát moc experimentovať modelovaním, tak len na odskúšanie MMF). Na vaše sa ani zďaleka nechytá, ale tak ďalšia už bude dúfam o kúsok lepšia. Mramorový korpus a karamelová plnka so šľahačkou, ďakujem @jakelina za recept na plnku a samozrejme všetkým ostatným kočkám za cenné rady, ktoré tu vždy nájdem. Chutila výborne a to je hlavné.

isabella_fly
8. dec 2011

tak baby, moja prvotina... nie je to az take strasne na to, ze som to robila prvykrat... a mm dnes v noci pride, to som zvedava na reakciu 😵

vera_vila
8. dec 2011

@lucia80
@isabella_fly
Holky, na prvotinky jsou ty dorty oba úplně úžasné... To ani zdaleka jsem já svou prvotinu neměla takovou. Ale je fakt, že to jsem sem ještě nechodila 🙂
Tak ať se při dalších dortíkách zase daří a jsou ještě úžasnější, než tyhle...

lucia80
8. dec 2011

@vera_vila ďakujem za povzbudenie, no bez vás tu by som sa nezmohla na nič, tak dúfam že to bude len a len lepšie.
@isabella_fly no tak ty si teda odvážnejšia, super sa ti podarila, nabudúce aj ja skúsim niečo viac náročné. Manželík odpadne od prekvapenia, uvidíš 🙂

lusil2005
8. dec 2011

@isabella_fly kraaaaaasna!!!! drahy bude urcite nadseny!

jakelina
8. dec 2011

@lucia80 krásně se ti povedla a nemáš zač děkovat
@isabella_fly super se ti povedla

isabella_fly
8. dec 2011

@jakelina dakujem a to aj vdaka tebe, dala si mi vela cennych rad 🙂

isabella_fly
8. dec 2011

@lucia80 on marcipan miluje, inak by ma ani nenapadlo sa do niecoho takeho pustat, tak som zvedava na reakciu... a vies co, to lietadlo som chcela urcite len som nevedela ake, lebo mm je letecky mechanik a robila som to podla modelu co ma doma a to mramorovanie nie je az take zlozite ako sa na prvy pohlad zda, jakelina mi dala link na super video a som zistila, ze to vobec nie je tazke a ze to skusim 🙂

lucia80
8. dec 2011

@isabella_fly tak sa ti to super podarilo, určite bude nadšený. Lietadlo je parádne. Ja som si robila hmotu z cukríkov, robila sa síce dobre, aj keď som ju vaľkala a dávala na tortu tak to šlo OK, ale prišlo mi to nejak moc "hutné" na modelovanie, nebolo to ako plastelína alebo tak. Možno som nemala vhodnú konzistenciu, neviem. Tak skúsim ešte nejakú tortičku spraviť z toho a možno potom vyskúšam aj kupovanú hmotu a uvidím ako to pôjde s tým. No, budeme sa teda zdokonaľovať 😉

hejdita
8. dec 2011

ahoj 🙂 vidim ze tu uz hodinu nikto nebol no keby nahodou sa tu niekto objavil a vedel mi pomoct 😀 tak by som to uvitala 🙂 potrebujem vediet ako sa robi takovy ten akoby latkovy previs ....neviem si s nim rady :-P casto sa to dava na svadobne torty od vrchu na tom je kyticky a ide akoby ta latka potom to konci na patre tam je zhluk kyticiek a to pokracuje zasa dole a tak no neviem to vysvetlit volaniky to niesu je to ale nagrcena potahovka a ja ju neviem urobit 😀 hehe to sa robi z nejakej extra hmoty ktora nema tolko cukru ci?,??

jakelina
8. dec 2011

@hejdita mělo by to jít z každé potahovky. MMF se někdy láme, nejlíp to jde z čersvě udělaného.

79zuzana
8. dec 2011

@veronkaj davala som aj do papierovej a boli v poriadku od vianoc do noveho roka..dlhsie neviem, lebo sme ich zjedli 😀 Ale ved aj svadobne su uskladnene v papierovych krabiciach a dlho vydrzia
@lucia80
@isabella_fly baby tak to ste perfektne... velmi krasne prvotinky... to keby ste videli moje 😲 😲 😲

lucia80
8. dec 2011

dievčatá ste strašne zlaté, ďakujem moc za všetky lajky. Obdivujem vás že dokážete spraviť také krásne diela a že všetko stíhate. Ja budem rada keď sa mi podarí spraviť aspoň kde-tu nejaká tortička pre najbližších k sviatku.

isabella_fly
8. dec 2011

@79zuzana no ale to moje som urobila po niekolko tyzdnovom snoreni tu na koniku, takze som dostala vela cennych rad, o ktorych by som inak nevedela, takze vdaka babam tu v tejto teme to dopadlo na prvykrat tak slusne... uz sa len zlepsovat 🙂

vera_vila
8. dec 2011

@hejdita já si taky myslím, stejně jako @jakelina, že to musí jít každé z potahovky, pokud možné čerstvé, že se to prostě jen nahoře nařasí, dole nařasí a nechá se to volně vytvarovat, možná se tomu trochu pomůže... Ještě jsem to nezkoušela, ale dělala bych to asi tak (stejně se to chystám vyzkoušet asi za čtvrt roku mamce na narozeninový dortík)...

dadka212
8. dec 2011
dadka212
8. dec 2011

moje včerajšie, ešte sa idem pasovať s jednou celočokoládovou 😝
@mizulienka troška som si požičala nejaké tvoje detaily na torte s minnie...dúfam, že ti to nevadí, som sa ani nestihla opýtať skôr to tak za chodu som tam šupla 😀