Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
16. dec 2011

@miciatko ja robim stale len jeden recept co mam este zo skoly tam sme take piekli
1140g hl.muka
1070g tuk hocico dam palmarin,hera, zlatu hanu
1ks vajce
1cely a stvrt kypraceho
165g mlieko
25g sol
vsetko sa to zamiesi ono je to dost mekke to cesto,ale necha sa so druheho dna v chladnicke a stuhne potom sa rozvalka nie moc na tenko na hrubsie ako linecke a potrie sa vajickom,posype solou a postruha na vrch syr eidam a vykrajuju sa rozne tvary a kazdy sa posype bud sezamom alebo kminom a pece sa na 200-220

yamahafazer
16. dec 2011

@mizulienka ta je suprova a ta masla krasna 😵

mizulienka
16. dec 2011

dakujem baby za vsetky lajky 🙂

vsimli ste si, sme na 2000 strane 😉

ziizii
16. dec 2011

@desmodka dakujem za podporu,je to ozaj tazke.. aj tebe hodne sil kracat dalej a krasne, pokojne sviatky,este raz dakujem

ziizii
16. dec 2011

@vecernicci dakujem za receptik a hlavne za podporu, vcera som tu presla cez 20 stranok aby som sa odreagovala...aj tebe hodne sil kracat tymto svetom dalej...

ziizii
16. dec 2011

@marci2305 dakujem pekne za receptik,dufam,ze sa vydaria,malinka bude mat radost 😵

maxjolie
16. dec 2011

Ahojte, dnes som skúsila poprvé marcipán z marshmallow, recept som mala z mmb ale dopadlo to katastrofálne.. asi po pol hodine som ho vyvaľakala do tej správnej formy hmoty a tvaru, a keď sa mi konečne nelepili prsty, začal praskať.. to by nevadilo až tak, no keď som ho ochutnala - aj napriek tomu že som ho zjemnila kys. citrónovou, takmer sa mi zalepila huba a vypadli všetky zuby.. pôvodne to chcel byť poťah na sestrinu tortu, ale to by som jej nespravila... 😀
trošku ma to mrzí takže pôjdem do obchodu pre kupovaný - mandľový a hotovo. Navrchu to ozdobím... vôbec neviem čím, no chcela by som vás poprosiť o nejaký dobrý a chutný receptík, lebo som fakt bezradná. Niesom v tomto tak zbehlá, neviem čo s čím kombinovať - túži po torte s mascarpone, al. parížskym krémov. Budem veľmi vďačná 😉

reruna
16. dec 2011

@maxjolie já jsem dělala mmf podle receptu z téhle diskuze od alionusky na str. 1, ale nedám tam tolik cukru, jen tolik, aby z toho byla hmota, která se nelepí a dá se rozválet. Co se týká chuti, tak někomu to chutná, jinému ne, je to prostě sladké, jsou to jen bonbony a cukr.... pařížský krém se taky dá udělat různě, najdeš plno receptů, já jsem dávala na str. 1979

dadka212
16. dec 2011

@maxjolie ak chceš krém z mascarpone, tak úplne božský je, rozpusti si šlahačkovú smotanu s bielou čokoládou na ohni, ak sa to rozpustí nechaj poriadne vychladiť v chladničke...po vychladení vyšlahať so stužovačom a potom pridať do už vyšlahanej šlahačky mascarpone...
ak chceš dávať na vrch marcipán alebo hocijakú inú poťahovku, tak treba potrieť tortu maslom vyšlahaným s cukrom...pod plnkou so šlahačky by sa ti marcipán roztiekol

79zuzana
16. dec 2011

@dadka212 prekrasna smoulinka 🙂

vecernicci
16. dec 2011

@lawli díky moc, zkusila jsem spočítat a zítra uvidím, jak to vyjde 😉 když tak ještě připeču jeden korpusek 😀

vecernicci
16. dec 2011

tak mám dobojováno, ještě 20 kouliček a dort pro kluky a už nic nedělám 😀

czechzuzanaba
16. dec 2011

Ahojte, nevi nekdo, jak se jmenuje kovova forma na dort, ktera nejak umoznovala rovnomerne prokrojit dort? Nevite nekdo, jak se to jmenuje nebo kde se to da koupit? Moja mama to "nekde videla" a ted bych ji to chtela koupit a nemuzu to najit 🙂 Diky.

79zuzana
16. dec 2011

@vecernicci peknucke torticky 🙂

vecernicci
16. dec 2011

@79zuzana 🙂 🙂 🙂 díky

vecernicci
16. dec 2011

@czechzuzanaba tady v Čechách to mají v obchodě ORION, je to taková forma a jsou v ní vodorovně díry na prokrojení, myslíš to? 😉

mizulienka
16. dec 2011

@vecernicci jeej nadherne torty, krasne.

vecernicci
16. dec 2011

@mizulienka díky, zase mě neminul transformer, už je dělám poslepu a to auta nedělám ráda 😉 🙂
tvůj dortík je krásný, strašně rychle jsi se vypracovala na profesionálku 😉

anibas
16. dec 2011

@dadka212 že vraj ľahšia varianta 😀 😀 krááásna 😉 😉

czechzuzanaba
16. dec 2011

@vecernicci ahoj, jo toto myslim, na internetu jsi to nahodou nevidela? Nebo aspon jak se to jmenuje... 🙂

njonja
16. dec 2011

@yamahafazer wow, tak to si svetla vynimka🙂 To je asi tak, ked ja chcem pre mojho maleho kupit nieco cervene alebo oranzove. Vsetko je len modre, zelene, hnede a karovane☹

czechzuzanaba
16. dec 2011

@mamina1978 ano, takoveho. Ale tak nekde u nas 😀

njonja
16. dec 2011

@79zuzana krasna je🙂 A ruzova🙂

lusil2005
16. dec 2011

Ahojte zienky! Nestiham! Anjely, torty, sitie, medovniky, Vianoce! Umrem! No a k tomu navsteva svokrovcov zajtra a povodenie ich po vianocnych trhoch.... No mam ja na toto cas?????? Nemam. Ale tak aby som sa nenudila, zbuchala som vianocnu vyzdobu na stol - ked uz budeme mat tu vzacnu navstevu 😠

vera_vila
16. dec 2011

@czechzuzanaba http://www.zasilkovyobchod.cz/eshop-drzak-na-ko... Našla jsem to na tom ORIONU, jak psala @vecernicci a ani to není moc drahé...

czechzuzanaba
16. dec 2011

@vera_vila Diky moc! 🙂 to je ono.

vera_vila
16. dec 2011

@czechzuzanaba není vůbec za co... taky jsem se na to dívala a nevěděla, kde to sehnat, až jak napsala @vecernicci, tak jsem na to koukla a hned našla... Ten obchod jsem vůbec neznala...
A tady ještě ve slovenčině 🙂 http://www.zasielkovyobchod.sk/eshop-drzak-na-k...

vecernicci
16. dec 2011

@mamina1978 no to je ono, ale já jsem to už v tom orionu nenašla 😠

vecernicci
16. dec 2011

@vera_vila tak jsem koukala někam jinam 😀 nenapadlo mě, že to bude mezi hrnci 😉