Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
10. mar 2010

ja som to este nemiesala, ale viem ze si to baby zvyknu zafarbit co najtmavsie farbami aj kakaom a potom dofarbia zivocisnym uhlim

hejdita
10. mar 2010

hej ale ja sa do MMF bojim dat kakao toto by som zrovna do roztapajucich cukrikova pridala a nebol by problem.....skusim na kusinku a uvidim co to vymysli len odhadnut stejne mnozstvo lebo nemam vahu na vazeneie 1g ale az 25g 😀 takto ak by to fungovalo by som tam nasypala asi cele sacky lebo budem potahovat cely dort plus tu placku co byva na klobuku....takze aby to po vypracovani s cukrom neostalo sede.... 😕 alebo potom domalovat na povrchu...neviem uvidim skusim nieco urobit cierne a uvidim.....

henikav1
10. mar 2010

podla mna pockaj na alionusku, ja viem ze ona uz robila aj s ciernym MMF

hejdita
10. mar 2010

ok pockam 😀

aaaaaaaaaaaaaaaallllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiooooooooooooooooooooooooooooooonnnnnnnnnuuuuuuuuuuusssssskaaaaaaa
😀 cakaaaam na tvoju radu ohladom cierneho MMF ci dofarbit vrch alebo priam cele MMF to by sa mi pacilo viac len ci je to vhodne 😵 kujuuuu 😉 😀 😅 😀

vinka
10. mar 2010

Kriste baby jaké krásne cicinky som vytvorila odpadávam od radosti. 😀 😀 😀 Snád ma starý dnes za ne nevymení. 😀 😀 Na foto si musíte počkať do zajtra lebo ja to neviem stiahnúť do notebooku a zajtra mi to urobí mužík. 😉

henikav1
10. mar 2010

vinka, drzim palce aby ta nevymenil 😀 😀 😀 😀 😀
a uz sa tesim na foto 😉

lenka.pav
10. mar 2010

vinka, aj sa uz tesiiiiiiiiiiim 😵 ! a urcite ta nevymeni 😉
zdeni, sofi, dik za rady. to s tym ovalom ma teda nenapadlo, ja by som spravila okruhly driek a nie pekny stihly 😀 😀 😀

llumka
10. mar 2010

nikto mne neporadiii 😢 😢 😢 😔 😔 😔

henikav1
10. mar 2010

llumka, veru ja ti neviem poradit, to vies ze ked viem, tak hned napisem info co mam 😒

vinka
10. mar 2010

Baby v Chiarinom albume sú ciciny rýchlo kukuk 😀

henikav1
10. mar 2010

teda vinka, tie su fakt pekne 😉

lenka.pav
10. mar 2010

llumka, ja bezne davam falosny parizsky krem na ten korpus z rozpravkovej tory. je to v pohode. a co sa tyka kvietkov som uz odpovedala-lepim ich vodou, prip. ak su tazke, napr. ruze, tak sparatkom. 😉

lenka.pav
10. mar 2010

vinka, ze jake bikiny si nahodila 😀 😀 😀 . a pokozku maju tie didi taku krasne bielu ako ja 😀 😀 😀

lenka.pav
10. mar 2010

a viem ze je to odveci, ake kuk na mojho fesacika 😵 😵 😵 . no nie je zlaty?
http://www.facebook.com/profile.php?id=12058740...

henikav1
10. mar 2010

neda sa mi otvorit 😖

kitu
10. mar 2010

Ahojte baby,
len tak som sem kuk a ak by vam nevadilo pridala by som sa k vam, tiež strašne rada pečiem, a niekedy toho mam až nad hlavu vela...

k tej čiernej farbe na mmf- ja som to skušala- farbiť priamo cukríky ale nebolo to ono, a tak ked robim čierny poťah tak ho malujem napriamo, a už som si aj farbu miešala- da sa aj praškove- to som pekne v mažiariku, ale daju sa aj gelovky...

a tiež som už do mmf davala aj kakao a nič sa nestalo... poťah bol rovnaky...akuratne že trošku vonal po kakau...

vinka
10. mar 2010

😀 😀 😀 Leni hej nevedela som dáko prifarbiť. 😀 Hej ved som si potom všimla,že tá podprda mohla byť aj väčšia.No čo dostal spriptérku. 😀 😀 😀

llumka
10. mar 2010

lenka.pav - dik ze si mi poradila 😉

lenka.pav
10. mar 2010

llumka, nemas zac. ked si citam prispevky, tak to len tak prebehnem ocami a potom prehliadnem, ze sa niekto na nieco pyta. tak sa snad nehnevas 😉 😅

tinatulipanko
11. mar 2010

dakujem za radu , dufam, ze sa mi podaria prilepit margaretky 😎 , este by som vas chcela poprosit o radu, ked idete pracovat s hmotou - kupila som si marcipan , tak nechate iba izbovu teplotu, alebo to date do mikrovlnky, alebo nieco podobne, aby sa to lepsie valkalo ?

zdenallicka
11. mar 2010

Tino, kdyz mam cerstve udelanou hmotu na potahovani, nechvam ji jen v pokojove teplote... Ale to jen ten den, co si ji udelam (kdyz s ni jdu hned pracovat).. kdyz ji mam udelanou dele, davam ji do mikrovlny na povoleni...

zdenallicka
11. mar 2010

Vinko, ty jsou teda poradne...😀

A male bikiny jsou na koupalisrich naprosto bezne... 😝 😕 😀

henikav1
11. mar 2010

vitaj kitu medzi nami
tinatulipanko, drzim palce, aby sa ti darilo, dufam ze hodis fotky 😉

nikanika28
11. mar 2010

Ahojte sikovnicky....
Smiem sa k vam pridat? Velmi rada peciem, ale skor take zakusceky a kolaciky ...tortu potahovanu som teda este nerobila, ale chystam sa ..asi zajtra 😕 😀 😀 alebo najneskor v sobotu, Klarka bude mat 10mesiacov, tak zamer som si nasla 😀 . Ale mam tu velke ALE .....a kopu otazok, tak snad vas profesionalky nebudem moc obtazovat mojimi, miestami urcite priblblymi otazkami 😅 😅 😀 . Pri dvoch detoch nemam moc casu na studovanie, ale hmotu z cukrikov mam nastudovanu uz 🙂 .
Napriklad ma zaujima, kolkokrat sa prekrajuje jeden korpus .. 😕 😅

neurologia
11. mar 2010

sofi
nahodou som opat nakukla do tvojho albumu....a len som zasla no krasa....tie tvoje pomalovane pernicky..

hejdita
11. mar 2010

nikanika 🙂 tak ked sa da tak dva krat 😉 aby to bolo na rez take pekne akokeby profesionalne 😀

hejdita
11. mar 2010

ja prekrajujem tak ze si malym nozom nareziem do hlbky dvoch cm a potom penvou tenunkou nitkou prerezem strudeny korpus je pekne rovny a nemusim sa bat schodkov 😉

nikanika28
11. mar 2010

no, ako tak pozeram, tak sa mi to zda byt cim dalej tazsie a tazsie 😨 ...moje odhlodlanie akosi opadava.. Nakoniec by som chcela tu tortu dvojfarebnu, resp. aj modru, aj ruzovu..aby nebol Lukasko smutny, ze je torta len pre Klarku 🙂 . Len neviem ako to spravit 🤐 ..mam to balenie cukrikov rozdelit na polovicku a spravit kazdu zvlast? Alebo kupit dve balenia, jedny modre a jedny ruzove a spravit z pol balicka, to by som mala pozadovane farby na ten potah...alebo??? No neviem, kudy kam.... A modelujete takisto z tejto hmoty? Zeby som si umyla tu druhu polovicu z balicka a mala by som dalsiu hmotu, pridala dake farby..ak ich samozrejme zozeniem 😒 .

nikanika28
11. mar 2010

Hejdita, vdaka za odpoved 🙂 ...aj som si to tak zhruba predstavovala 😀 . A naprikad ruzicky robis ako? Treba k tomu tie vykrajovatka, co som kdesi videla v postupe, alebo sa to da aj nejakym inym sposobom? 😕