Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adul67
22. dec 2011

strašne dakujem za skoru odpoved takže potom znova prešlahat a nemôže sa šlahaním srazit ked ju dlhšie šlaham?

vlada111
22. dec 2011

@pristela mňam štedrák, ten robíme aj my. No dievča a načo si sa dala ukecať na pečenie?

zlatat
22. dec 2011

@bianca ahoj, zopár bezlepkových receptov mám na svojej webovej stránke - pozri si ich, možno niečo nájdeš pre seba:
ww.bezlepkovetorty.meu.zoznam.sk
Ja Jizerku nepoužívam - obsahuej sóju, ktorú môj malý nemôže a je z odlepkovanej pšenice ... no a zistila som, že aj toto môjmu drobcovi nerobí dobre, lebo párkrát som mu také pečivo dala a teraz má horšie výsledky ako mal v čase diagnostiky

anibas
22. dec 2011

@adul67 radšej na krátko do mrazáku a dala si stužovač ? do živočíšnej musí ísť 😉
@stankapk ja mám tú JEM - postupne sa učím robiť kvety, použiješ na čokoľvek, nevýhoda, že musíš vaľkať na tenko a dosť zle sa niekedy vyberajú malinké kvietočky - najvioac používam orchideu, listy, volánikovač a drobné kvety na detské torty 😉

mariann2
22. dec 2011

@dajna11 krásna tortička, podarila sa

adul67
22. dec 2011

@anibas nie nedala som stužovač nebol tam písaný to je varená treba dat?

adul67
22. dec 2011

@anibas čo je živočišná?

adka_praha
22. dec 2011

@akme dakujem 😅 😵 ale na tych zaverecnych cifrach som sa pobavila a mm skoro odviezli... 😀 😀 😀

dajna11
22. dec 2011

@mariann2 dakujem.... 😀

mizulienka
22. dec 2011

@dajna11 dobre si sa rozhodla a kralsne sa podarila 🙂
@adul67 anibas myslela, ze slahacka je zivocna

adul67
22. dec 2011

@mizulienka ona sa zrazila aj po vychladeny v chladničke sem tam som ju premiešala a je zrazena znova asi idem spravit maslovu hoci taku asi moc nechcely šlahne ma a mam ešte jednu robila som ju dva dni skôr a ta asi nieje zrazená neviem je taka divná neviem či má bit taká nieje celkom hladká je to v poriadku?
😒

dajna11
22. dec 2011

@mizulienka juj dakujem,teraz sa potrebujem zbaviť tých snehuliakov a stromčekov čo mi ostali ked som to povodne robila 😀

mizulienka
22. dec 2011

@adul67 ak mas este cas, tak urob znova tu slahacku s cokoladou a daj ju na 2 hodky do mraziaka, potom vytiahni a vyslahaj a daj aj stuzovace.
aku chceli plnku?

jakelina
22. dec 2011

@dajna11 to sníte ne 😀 😀 😀 nebo si je dáš za okno, sníh asi na vánoce nebude 😖 😀

mizulienka
22. dec 2011

@adul67 zrazena vyzera asi tak ako keby vodnatela, ze sa ti urobi taka nie hladka konzistencia, neviem to opisat 😠

adul67
22. dec 2011

ved mám dve spravené ta jedna je asi dobrá je pevnejšia a neni vodnatá len taka penová už nemám šlahačky dam tu prvu a druhu plnku som spravila pudingovu s bielou čoko tak to risknem jednu dam bielu a druhu tu šlahačkovu uvidíme

mizulienka
22. dec 2011

@adul67 tak urob tak 🙂 drzim palce 🙂

dajna11
22. dec 2011

@jakelina no šupnem ich do ikebany k ihličiu 😀

bianca
22. dec 2011

@zlatat dakujem.Idem hned popozerat lebo z chleba som uz vazne zufala

bianca
22. dec 2011

@zlatat tedaaa ty tam mas krasny chlebik.V com je kuzlo?Preco mne nenakysne?

reruna
22. dec 2011

@adul67 já když ten krém dělám, tak bývá pěkně hladký, vyšlehaný a tuhý, tak nevím... a ztužovač se tam nedává, protože tam jde to máslo...

vecernicci
22. dec 2011

@adul67 nic si z toho nedělej, mně se taky vždycky srazí, tuhle jsem dělala ze čtyř šlehaček a zdrcla se mi, jsem myslela, že mě odvezou, tak jsem to dala do dortíku pro nás a snědla se taky, ale na objednávku jsem to dám nemohla 😠

zlatat
22. dec 2011

@bianca dík - kúzlo je v múke ... použivam jedine od Schar MixB a kombinujem ju s Brot mix dunkel ( alebo tak nejako sa volá - je to tmavá múka od Scharu na chlieb - balená je po 0,5 kg je drahá, ale výjde mi na 5 chlebíkov )
Ty akú múku používaš?

adul67
22. dec 2011

@vecernicci dakujem baby ste zlaté už je potretá maslom v chladničke já na to nemám nervy robit to na tri krát tato čo sa nezrazila som robila prvu a bola v chladničke dva dni až potom som ju vyšlahala a ta druhá bola len de n ta sa zgrcla tak neviem de je chyba len dufam že vydrží kym ju budu jest budem dúfat že je v pohode 😒 😒

mamina1978
22. dec 2011

Ahojte, moja tretia torta z MMF je na svete.... 🙂 😝 Vianocne cukrove si vymiename zo susedmi kazdy rok , tak som to tento krat urobila netradicne...... 😀

bianca
22. dec 2011

@zlatat ja len to co mi dali vcera v lekarni a vola sa Promix CH a este mi ma prist dajaky special.

mamina1978
22. dec 2011

Nakazila som mojou tortomaniou aj mojich starsich chalanov 😀 😀 😀 odhodlali sa samy upiect aj ozdobit torty ja som im ich iba naplnila kremom a potiahla MMF. Tie torty urobili ako darcek k Vianociam pre Omu a Opu ( pre babku s dedkom) 🙂

ajka82
22. dec 2011

baby prosim vas kolko marcipanovej hmoty davate cca na jednu tortu?(bude mat mozno 2kg-potiahnut ju, mozno nejake dve mensie figurky)
ja som sa odhodlala, ze urobim babam a manzelovi spolocnu tortu v januari , ale este nikdy som taku nerobila a neviem kolko toho si mam kupit, kedze asi uz dalsiu taku budem robit zas o rok, ak mi tato prva vyde
dakujem

jakelina
22. dec 2011

@ajka82 Kilo ti na potažení i malé figurky bude stačit. Záleží jak vyválíš na hrubo.

lusil2005
22. dec 2011

babizne dakujem vam za podporu!!!! ja to nejako dobojujem, a uz musim trosku zvolnit tempo... uz fakt nevladzem 🤐 ale zatial!!!! tu su moje vcerajsie tri vytvory: (ta ponikovska im pekne zmokla... keby som vedela ze prsi, dam im cez to nejaky papier 😠