Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
2. jan 2012

no preto sa pýtam, aby extrúder nedopadol tak, ako tie dva lisy. Hoci, keď som robila trávu cez lis naposledy už som sa tak veľmi netrápila, asi na to časom aj prídem. Ale tým lisom na cesnak to už nepomôže 😀 😀 . A strašiť som ťa v žiadnom prípade nechcela 😀 😀 😀.

jakelina
2. jan 2012

@lamps já vím, já se právě s tím lisem taky trápím a chtěla bych něco lepšího 😀 😀

lamps
2. jan 2012

@jakelina tak to sme už dve, čo sa trápime a chceme niečo lepšie 😀

zlatat
2. jan 2012

ahojte kočeny,

prajem vám šťastný nový rok, veľa zdravia, šťastia, lásky, aby bol lepší a úspešnejší ako vlaňajší a hooodne krásnych tortičiek.

Ja začínam mať tortičkový absťák, poslednú tortu som mala 19.12. nemám žiadne objednávky a už mi to veeľmi chýba.
Ešteže má 9.1. môj drahý narodeniny, tak mu nejakú tortičku upečiem

pristela
2. jan 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀

holky ked take nieco nebudete mat , nemusite sa trapiť ako ja 😝 😝 😝

vecernicci
2. jan 2012

@lamps nahřeju si hmotu v mikrovlnce a pak ji tam šoupnu a jde to krásně 🙂 ale síla na to je taky potřeba, záleží, jaký chceš vzorek, když jsem dělala tkaničku do bot, tak jsem musela zabrat jak to prolejzá malou dírkou 🙂

jakelina
2. jan 2012

@zlatat já teda do toho nemám vůbec chuť. Asi jsem zlenivěla nebo co 😒 Navíc všechno drahé, vajíčka teď zrovna stojí 70 korun a máslo ani nemluvím. Já mám celý leden každý víkend dort a někdy i dva, ale skoro všechno jsou to dárky od nás někomu.

lamps
2. jan 2012

@vecernicci aha, tak to využijem pri používaní extrúdera aj môjho manželíka 😅

zlatat
2. jan 2012

@jakelina aj u nás všetko podraželo a ešte podražie 😠 😒 Takže sa pomaly ani piecť neoplatí 😖

vecernicci
2. jan 2012

@jakelina teď mají ve Sparu máslo za 24,90, tak už jich mám doma 30 😀 😀 😀 jsem s sebou vzala i děcka, ať mi jich dají víc, než jen deset 😉 a vejce mám domácí, slepice nám se..u po dvoře, sranda je, když člověk uklouzne po slepičáku a vyválí se v něm, ale to je jiný téma 😉

zuz11
2. jan 2012

Ahojte, potrebujem poradit.... mam K2 s ktorou som co to uz urobla, skusila som dnes a kupila som belgicku hmotu, zda sa mi tvrdsia, s cim je lepsie tortu pokryt a s cim je lepsie sa hrat a tvorit? dakujem za kazdu radu

jakelina
2. jan 2012

@vecernicci když ten tu zrovna nemáme, nejbližší je v Ostravě a to mám 40 kilometrů ☹

dajna11
2. jan 2012

juj ahojte,ja sa tak teším,u nás otvorili obchodík s cukrárskymi pomockami a potrebami,ako sa tešujem 😀 😀 ....ušetrím na poštovnom

jakelina
2. jan 2012

@dajna11 jenom jestli neutatíš ještě víc 😀 😀 😀

vera_vila
2. jan 2012

@vecernicci Od kdy mají na máslo tu akci a na jaké? My jsme byli ve Sparu 31.12. a teda nejlevnější máslo bylo za 30,90 Kč.

mariann2
2. jan 2012

ten exrúder sa mi páči, teda ale u nás je omnoho drahší, pridávam moju prvú tohročnú tortičku, nepečenú, smotanovú, pre môjho drahého, ktorý neľúbi klasické torty, ale ľúbi svoju yamahu 🙂

lussy23
2. jan 2012

@mariann2 krásne

lussy23
2. jan 2012

@pristela to je ako skutočné, wAW

jakelina
2. jan 2012

@mariann2 super motorka

mrka2
2. jan 2012

@mariann2 mnam, smotanova torta je najelpsia torta na svete pre nas 🙂 ja som tiez robila pre nas na Silvestra 🙂

dajna11
2. jan 2012

@jakelina no čo som mrkla ceny cez víklad tak mali také čo aj na nete,ide o to že tuto ked to budem vidieť na regáloch vyložené tak mi to bude srdce trhať že čo by som ja len všetko chcela. 😀

alenv
2. jan 2012

@jakelina prosím tě kde nakupuješ potřeby? já něco na MMB, ale neměli tam bělobu a já ji nutně potřebuju☹

vecernicci
2. jan 2012

@vera_vila akce na máslo je ode dneška, je to to jejich zelené, s tím mám dobré zkušenosti 😉
@alenv já nakupuju na www.cukrarskepotreby.cz a jsem moc spokojená jeden den objednám a pozíří to mám doma 😉

vecernicci
2. jan 2012

@dajna11 já ti tak závidím, u nás žádný obchod není 😠
@vera_vila a ta akce je do 10. 1., teď jsem se dívala, ale minule měli tohle zelený jen dva dny a pak už měli jen takový divný stříbrný

vera_vila
2. jan 2012

@vecernicci Aha, tak to jo... No, tak zkusíme zajít 🙂 Díky

dajna11
2. jan 2012

@vecernicci no ani tu nebol dlho,iba v meste čo je trochu dalej od nás ale tam som nechodila,bo to tam mali dosť drahé

jakelina
2. jan 2012

@alenv já taky na MMB a bělobu taky nemám 😒

alenv
2. jan 2012

@jakelina já od té Kamily je super ochotná paní.. vše jsem měla snad druhý den a to mi to poslala jen s vědomím, že jsem jí peníze poslala na učet. Ještě je tam neměla a poslala tak mě fakt překvapila, že takhle věří. Ale spokojenost teda byla jen ta běloba mě štve ona má i nízké poštovné

alenv
2. jan 2012

@mariann2 prosím dáš mi recept na tento smetanový dort? 🙂