Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
4. jan 2012

ďakujem všetkým, nebudem Vás menovať, aby som na niektorú nezabudla 😉 Vážim si to od Vás 🙂

daducha
4. jan 2012

Ahojte baby,
zelam Vam vsetko len to najlepsie v Novom roku,hlavne veeela spokojnych zakaznikov 😉 .Uz som tu dlho nebola, od Silvestra mam kazdy den jednu tortu tak som sa este nezastavila. Ak to tak bude cely rok, mam sa na co tesit 😉 .
Chcem sa Vas opytat , mate niektora casopis Craft and Sugarcakes ? Len ci sa mi oplati kupit .Dakujem

alenv
4. jan 2012

@eliska22 velmi krááásná

eliska22
4. jan 2012

@alenv ďakujem 🙂

reruna
4. jan 2012

@eliska22 krásná 🙂

mamina1978
4. jan 2012

Ahojte vsetky , tak vam prajem krasny a stastny novy rok 2012, nech vam to pecie 🙂 😀 🙂
Pripajam nasu Silvestrovsku tortu a tanierik stastia. Ked mate strach , ci vase torty preziju dlhe cesty ,prave som to odskusala. Moja Silvestrovska prezila 480 km v kufri auta uplne v pohode pri klime 20 stupnov.

79zuzana
4. jan 2012

@eliska22 krasnucka torticka, taka vesela 🙂
@mamina1978 velmi pekna torticka, aj ten tanierik stastia 🙂 teda dobrou skuskou si ju previedla 480 km. Inak ja svoje torticky bezne prevazam priblizne 150 km a este sa nikdy nic nestalo, aj ked ja robievam len take jednoduchsie 🙂

evelin116
4. jan 2012

@lamps
@eliska22 to vazne baby? tak sa s nou dobre roby? tak ja ju skusim je to aj lacnejsie ako kupovat susene mliako

vera_vila
4. jan 2012

@mizulienka Jedině salko od Tatry... Měla jsem od Condeé nebo tak nějak a karamelové a teda byl to hnus... Řídké, zkrystalizované, takže to bylo i v tom krému cítit... Musela bych to ještě převařit, jestli by se to nerozpustilo... Na Salko Tatra nedám dopustit, hned jsem ho nakoupila i do zásoby...

vera_vila
4. jan 2012

@alenv já jsem dělala se zakysankou buchtu a krásně ztuhla, aniž bych tam něco dávala, jen jsem ji nechala v chladu, takže pokud nikam nebude dortík cestovat, tak bych nic nepřidávala...

lukika
4. jan 2012

diky moc baby za ochotu to som si nemyslela že postup na kombajn nie je ved na traktor aj hocičo iné postupy sú a na kombajn nie
@jakelina diky moc ale tento jeden jediný postup som našla zrovna aj ja ale ja by som chcela nejaký postup na modelovanie alebo nejaký z keksov alebo z čoho aby to bolo len položiť na tortu nie 3d torta no budem musieť modelovať asi len od oka
@vecernicci diky moc asi si už na nič nenatrafila, že?
@larah parádne prasiatko že tretia? super

maya30
4. jan 2012

ahojte, trochu vam sem vpadnem, chcem sa spytat ci nemate niektora skusenost s touto silikonovou formou, hlavne teda ci by to slo aj s MMF, je tam dost vela ornamentov za super cenu, na to moje domace pecenie uplne postaci
http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/3-1...

vecernicci
4. jan 2012

@lukika máš pravdu, nic jsem nenašla a nešlo by to dělat podle toho 3D, ale ze sušenek a z hmoty? podle mě by to mělo být podobné 😉

vecernicci
4. jan 2012

@vera_vila já měla taky condeé a nejen,že tam byly krystalky cukru, ale taky bylo hořký, asi se jim připálilo, no hnus fialovej 😝 tak už si ho radši vařím doma a mám jistotu, uvařím jich 5 najednou a mám vystaráno 😉

csina
4. jan 2012

jaj dievčatá, ratujte ma... ja som si trúba zle mrkla jeden recept na plnku do torty....kočka písala dve biele čokolády rozpustiť v šľahačke ale ja som kúpila naozaj len dve čokyny a až potom som zistila, že ona dávala 2 čoko a 2 šľahačky a ešte aj mascarpone, čo som si samozrejme už zabudla kuknúť a na to maliny.... tak teraz neviem čo urobiť, zajtra potrebujem tortu plniť aj potiahnuť a chcela som si to teraz večer stopiť a na noc do chladničky... tak mám 5 šľahačiek, dve čokoyny a mrazené ovocie....
máte nejakú aleternatívu??????? 😕

pristela
4. jan 2012

teda holkyyy, ta "pribinácikova" plnka je bombovaaaa, naukladala som na nu este broskyne tak som zvedava ako bude chutit s korpusom, sa divím ludom, ze si objednavaju maslove plnky 😝 alebo pudingovo maslove, mne take moc nechutia, dokonca mam radsej karamelovu slahacku ako salko s maslom , mne vcul vsetci objednavali len coko plnky 😖 , tak som malemu musela dat obe "biele"- pribinackovu s tymi broskynami a hore biela coko s malinami , jeden coko by sa tam hodil viac, ale sme ho uz hnusne prejedeny 😖

vera_vila
4. jan 2012

@vecernicci Tak to nejsem sama, kdo s tím má špatnou zkušenost, to jsem ráda. Já myslela, že jsem zrovna natrefila na blbou plechovku... Navíc bylo šíleně řídký, takže ten krém vůbec nedržel a strašně rychle se rozpouštěl... zlatý salko... Já si nakoupila rovnou karamelový, stojí jen o 4 kačky víc, tak jsem to nějak neřešila... a to bylo teda fakt výborný...

lamps
4. jan 2012

@evelin116 áno mne sa s ňou dobre robí, nevýhodou je to, že pri zarábaní je neporiadok v kuchyni a nedá sa zafarbiť tak, aby si dosiahla tmavú, sýtu farbu. Ale ja tiež tak ako písala @eilska22 dávam cukor od oka 😅

vera_vila
4. jan 2012

Tak jsem si dneska vyzvedla na zkoušku WI a Smartflex a SF flower, tak jsem zvědavá, jak se s tím bude pracovat... Mám dělat teď v lednu Kitty na zakázku cizí paní, tak jsem řekla, že se nebudu mordovat s fal. marcipánem a hodím jí tam něco "lepšího", tak uvidím...

pristela
4. jan 2012

@csina urob bielu cokoladu 🙂 das roztopit v slahacke coko, pak do chladnicky na noc, na druhy den normal vyslahas ako klasicku slahacku , supnes aj chces stuzovac, a mas plnku hotovu , ja mam ted taku tiez 😉 roztopila som maliny s cukrom , pridala este malinko vody do toho nech je viac stavy na poliatie korpusov, polejes s tym korpus, das ovocie, na to tu slahacku s coko a hotoffka 😉

lukika
4. jan 2012

@vecernicci no ved tak to asi budem nejako aj robiť ale ak by si náhodou nie hľadať ale náhodou pri svojich potulkoch po internete našla niečo tak by som bola rada lebo to budem robiť až za nejaké 3 týždne zatoaľ díky moc

csina
4. jan 2012

@pristela hurá.. ty si záchranca !! 😀 a nie je to mála, dve čokolády na liter šľahačky?

njonja
4. jan 2012

@backorka mas ju krasnu farebnu🙂 cim je plnena?

jakelina
4. jan 2012

@lukika tady je ještě jeden, ale taky 3D, ale třeba tam najdeš nějakou inspiraci.
http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=89

pristela
4. jan 2012

@csina myslim , ze na liter je to malo, ja som ted davala dve coko na dve slahacky, ale bezne robim aj 1coko na dve slahacky a je tam stale dobre" citit "

jakelina
4. jan 2012

Holky ten náš puberťák mi zrovna sežral jedno kolo na Volvo. Prý si myslel, že jsem mu nachystala svačinku. 😀 😝 No nevím jestli se smát nebo brečet

vecernicci
4. jan 2012

@jakelina holt nemáš to jednoduchý s tolika chlapama, je to jako stádo kobylek, co? 😀 😀 😀

jakelina
4. jan 2012

@vecernicci já se vykrajuju s oplatkem, lepím to k sobě a pomažu to krémem a on mi řekne, svačinka. Přitom na stole ještě plno cukroví od vánoc. 😒

pristela
4. jan 2012

@jakelina 😀 😀 ach ani nevies ako si ma potešila, že ho zdravíííím 😀 ja prave robim tu malemu, stoji pri mne ani sa nepohne! a tie kecy okolo 🙄 mamiii, to mas nejake klive! tu to tlči! tam je diela...hroza!!! a odrezky co setrim na cestu , ktora na torte ma byt tak tie doslova vyžiera so slovami : mamííí, budes mat toho málo!!!! , to ti nevyjde 🙄 😠 čo potom ulobíš ?!! ja cela stastna, ze to ako tak drzi , kedze to je plnene slahackami a on na mna takto 🙄