Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
5. jan 2012

Ahojte baby,

tak ja mam dnes strasny den.Tak rano si plnim tortu - falosny parizak a banan.Zdala sa mi ze je nejaka menej tuha,no po natreti v poho tak som neriesila.Ked som plnila dalsie poschodie tak to zacalo.Normalne mi vytekall plnka zo vsetkych stran,aj s bananmi,ale nie ze trosku, normalne skoro cele.Malem ma vystrelo, toto sa mi este nestalo ☹ .Snazila som sa aspon korpus zachranit, no nic 😠 .Tak som z toho musela urobit puncovinu,mam jej tolko, ze môzem 3D torty robit dva tyzdne 😀 .Tak rychle novy korpus,novy krem, no parizak uz nestiham tak iny,do toho deti odtrhli lanko od zaluzii,mensi si narazil nos,vylial celu polievku z taniera-este ze nebola horuca,manzel lieta po nemocnici po vysetreniach,nevedie zistit co mu je,zacala tu v KE vichrica,takze ani poobedna vychadzka sa nekona .a to je iba kratko po obede.Som zvedava co bude do vecera... Uz nech je zajtra 😝 Dufam ze vy sa mate lepsie 😉 .
Inak na flickri som nasla album -Cotton and Crumbs - nieco uzasne,stoji za mrknutie 😵

@mizulienka
ja jasnu zelenu robim - hoja verde od Wiltonu a zlta od Wiltonu 😉

dajna11
5. jan 2012

@vecernicci je to krásne....ozaj 😀

mia1111
5. jan 2012

@lukika - do cesta nie, tam som dala klasika mleté 😉

mizulienka
5. jan 2012

@vlada111 Vladi robila som, ale chcela som vyskusat este nejaky, tento je este taky "mokrejsi" sa mi zda.
tak to ste ini maniaci 🙂 my mame iba obyc dolce gusto, mm vyhral...ale inac ja mam najradsej ciernu kavu, ziadne mlieko a take tie serepeticky, mam rada, ked pijem kavu a viem, ze pijem kavu 🙂
@mia111 ja tiez prave plnim salkom s maslom a davam aj pod potah,uz som tak robila a v pohode vydrzalo, tak snad aj teraz 🙂

@vladka1 ja kupujem v lidli cokoladu na varenie

monika76
5. jan 2012

Ahojte 🙂 po dlhej dobe pridávam tortičky 😉 a aby som nezabudla všetkým len to naj do noveho roka 🙂

mizulienka
5. jan 2012

@daducha tak drzim palce, nech sa torta zadari...to vyvadzanie, co opisujes mi pripomina mojich, oni su tak rok nieco po sebe narodeni, takze to su skoro ako dvojicky vekovo, ale ked sa zacnu saliet, tak zbohom zdravy rozum 😉

vecernicci
5. jan 2012

@mizulienka tak já mám kluky 4 roky od sebe, ale vyvádí úplně stejně, nejhorší je, když chtějí oba stejnou figurku z lega, mají jich asi 30, ale vždycky potřebují tu, co mají jen jednou, tak se koušou, štípou, no co mám vyprávět, někdy si už říkám, ať je večer a jdou do pelechu 😠

dm1
5. jan 2012

@mia1111 jasne ze moze ist salkovy pod potah ja ho pouzivam 2.najcastejsie a nikdy nebol najmensi problem

lussy23
5. jan 2012

@vecernicci nádherní motýlik aj celá tortička. @reruna @lenocka23 nádherné autíčka, dievčatá

lussy23
5. jan 2012

@monika76 krásne torty

mia1111
5. jan 2012

@dm1 😅 - fakt? No vidíš, ja mám toho ešte málo za sebou... ale moja chyba, už nie je, nakoniec som urobila len ten salkovo-orechový , lebo je úplne úžasný, tak som ho dala do celej torty a vyšlo mi to LTT, keďže som stále ochutnávala 😀 😀 😀 .
@vlada111 - čo sa mi stalo...som asi dlhšie nechala tie oriešky pražiť, tak normálne bolo cítiť, že asi prihoreli ☹ . Tak som sa na to vybodla, dala som klasické jemne pomleté, čo mi zvýšili, keď som včera robila korpus a krém je fajný aj tak. Som sa bála, že by to zhorené bolo moc cítiť... lebo najskôr som dala do trošky krému a po chvíli ochutnala a mne to teda vadilo. No moc šikovná veru nie som 😅

mia1111
5. jan 2012

@vlada111, @mizulienka - bavíte sa o kávach... ja som tiež hrozný kávičkár 😅 . Máme vyše 3rokov Nesspresso kávovar a ja tú kávu milujem... majú 9druhov kofeínovej a 3 druhy bezkofeinovej kávy, každá je inak intenzívna, fakt lepšiu kávu doma robenú som nepila... (a teda našťastie to nie je len môj pocit, ale chodia k nám na kávičku aj známi a vždy chcú len túto 😀 ).
A ja mám teda rada aj kávové krémy 😀 😅 😀 (aspoň ten, čo som ochutnala na silvestra, bol fajný 😉 )

evelin116
5. jan 2012

@lamps dakujem

mamina1978
5. jan 2012

@vecernicci dakujem pojdem vyskusat 🙂

bambi2
5. jan 2012

pridavam nieco na inspiraciu... ja sa neviem vynadivat... 😉
http://pinterest.com/lyndawhite/cakes-i-would-l... 😝

livia76
5. jan 2012

@mia1111 aj ja ,,fičím " na kávičke z kávovaru nescafé Dolce gusto 😀 veru, tie kávové návštevy poznám 😵 😵 😵 Na otázku čím vás ponúknem, je vždy prvá odpoveď - tou tvojou dobrou kávou 😀 😀 😀 ja síce pijem len klasiku čiernu ale tá vôňa po celom dome mňam. Len kvôli návštevám kupujem aj kapsule Laté a capucino 😵 no a v našom sa dá robiť aj kakao Nesquik tak aj dcéra je závislá 😀 😀 😀 😀

bzucinka2
5. jan 2012

@daducha no ty brdo, co ta zli duchovia obkolesili, tak nech rychlo odidu, lebo to sa az zle cita, nei to este zaziva ☹
no a tu su konecne moje tohtorocne este nie vsetky, ale aj predvianocne 🙂

miciatko
5. jan 2012

@daducha juj moja nech sa u vas to upokoji a hlavne dobre nervy prajem

miciatko
5. jan 2012

@bzucinka2 ta z vlacikom ma dusuu je krasna ,ale aj ostatne , ale tato je nadherna 🙂

bzucinka2
5. jan 2012

@miciatko dakujem, to potesi, ked ta druhi pochvalia, jaj ako sa tesim, ze sa ti paci 🙂

miciatko
5. jan 2012

@bambi2 super stranka uz tam hodinu kukam a neviem sa dokukat 😀 😀 😀

bambi2
5. jan 2012

@miciatko ja kazdy den par hodin... manzo ma v nedelu narodky tak chcem nieco vyskusat. ale take nekomplikovane uplne jednoduche. tak cumim a cumim a inspirujem sa 😀 😀 😀 namesto upratovania... 😀 😝 😝

simasa
5. jan 2012

@heni79 @vecernicci @pristela @jakelina
Jakelina, tak uz vies co to je 😀 U nas sa tomu hovori oskvarky. A dakujem za recepty - vyskusam. Muz ma 40tku, tak som mu to na oslavu chcela - ako slane + nejake pracliky a tak, nech sa dobre pije 😀 Inac ja ich mam tiez velmi rada, len sa to musi vediet, lebo nie su pagaciky ako pagaciky...

dada2007
5. jan 2012

micky, potrebujem radu.......idem robiť tučniačikov malému na tortu.....a idem farbiť smartflex velvet na čierno.....máte pre mňa nejaké rady? 😅 😅 😅
dakujééééééééééééém

dada2007
5. jan 2012

a ešte baby moje..........nejaký link na výrobu ,,bazénika" z pipping gelu nemáte uložený? díííííík

jakelina
5. jan 2012

@dada2007 dej si rukavice 😀 😀

dada2007
5. jan 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vecernicci
5. jan 2012

@jakelina dobrá rada nad zlato 😀 😀 😀

holky koukaly jste do toho alba? je tam super nápad na silvestrovský dortík, sice s křížkem po funuse, ale tak na příští rok http://pinterest.com/pin/235805730458954758/

ajka82
5. jan 2012

@dada2007 ja som robila cierneho kalimera, vykrojila som ho bieleho (nemodelovala som) a domalovala ciernou gelovou farbou... neviem sama ci to je spravny postup, ale vyzeral dobre 😉 😅 tucniaka by som urobila asi rovnako
ale ja len uplny zaciatocnik som...

simasa
5. jan 2012

@dada2007 Pokial nemas gelovku extra ciernu, tak by som poradila najskor zmiesat vsetky mozne farby (modru, zelenu, cervenu) - nech ti vznikne nejaka tmava farba a az potom pridat ciernu, lebo inak ju mozno minies aj celu 😀