Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katmi
8. jan 2012

@katulkaaaaaa vobec netusim ci vela,ci malo.. robila som presne podla navodu... je pravda,ze som robila marcipan po prvykrat v zivote,tak som vobec rada,ze torta neostala nepotiahnuta v chladnicke,a marcipan neskoncil v kosi 😖
ja som ho ani preklopit nevedela..proste sa hned trhal..vobec nebol vlacny.. vsade kde pozriem,tak je vlacny ako cesto..ja som ho mala ako keby suchy... drobivy... ☹

mizulienka
8. jan 2012

@mia1111 krasna torticka 🙂
@jakelina @vlada111
dakujem, no mala som tento tyzden 4, z toho 1 bola dvojposchodova a poviem vam som hotova, idem si pospat k malemu 😉

mia1111
8. jan 2012

@mizulienka - aj ja sa chystám spať 😉 . A ďakujem, tá Tvoja dnešná ma dostala, nádherne sa Ti podarila 😵

pavlastef
8. jan 2012

diky za odkazy 🙂

mizulienka
8. jan 2012

teraz pocitam a bolo ich vlatne 5 😉

lussy23
8. jan 2012

@lifinka veľmi peknučká tortička @desmodka - krásnučké tortičky @katy1979 krásnučké dielka @mia1111 nádhera @mizulienka - krásnučká @kamilecka krásnučké tortičky @dm1 - krása

mamina1978
8. jan 2012

@katmi mne ked sa trha a trusi dam malinko stuzeneho tuku a namocim si ruky vodou a riadno premiesim,potom je znova vlacny 🙂 🙂 🙂

alenv
8. jan 2012

holky nedala by se tato forma na čokoládu používat na hmotu normálně?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=50821890&tab=7

katmi
8. jan 2012

@mamina1978 tuk vmiesit do toho marcipanu??? toto bolo fakt hrozne ☹ torta vyzera ako po vybuchu... cela pozliepana jak sa len dalo 😢 😢 😢

jakelina
8. jan 2012

@alenv dělala jsem s tou rostlinnou šlehačkou ovocný dort, ale nepotahovala jsem ho.

jakelina
8. jan 2012

@katmi když už to máš potažené, tak s tím už nic neuděláš. Příště budeš vědět.

79zuzana
8. jan 2012

@mia1111 velmi krasna torticka, ulozila som si ju ako inspiraciu ak to neprekaza 🙂

katmi
8. jan 2012

@jakelina jak som ho nadvihla a dala na tortu,tak v tu chvilu sa mi cely potrhal..nebolo uz mozne dat ho dole.. nakolko som tortu mala potretu maslovou plnkou...
preto sa tu pytam,kde som asi mohla urobit chybu,aby som na buduce vedela..

petkaa28
8. jan 2012

Baby ahojte, som zaciatocnicka samouk 🙂 a pitrebovala by som radu, lebo idem robit prvu tortu na objednavku - zatial som pouzivala k2 a v pohode, len sa mi tazsie prenasala na tortu, ale postavicky supwr drzali. Teraz som skusila smartflex, potahovalo sa s nim super, postavickam nedrzali dobre ruky a lepila sa pri modelovani. Inak torta vyzerala uuuzasne. Probkem vsak nastal po rozkrojeni- potahovka sa z vnutornej strany akoby spotila, uplne sa tahala ako sliz. Ako mam tomu predist??? Na tortu som nornalne dala falosny francuzsky krem a bols v chladnicke. Dakujem za akukolvdk radu.

mia1111
8. jan 2012

@79zuzana - vôbec neprekáža, je to pre mňa veľká česť 😉 . Ďakujem 😵

mia1111
8. jan 2012

@petkaa28 - ak si robila falošný parížsky a nedala si tam maslo, tak sa Ti asi poťahovka topila kvôli tomu, že to je šľahačkový krém a ten pod poťahovku nesmie, ani sa nesmie šľahačka s poťahovkou stretnúť... šľahačka obsahuje veľa vody a tá ti poťahovku takto roztopí.... Pod poťahovku je najlepšie dať iba maslo s cukrom, prípadne maslo s nutelou a podobne, hlavne maslo, nie puding alebo šľahačku. Ak dávaš šľahačkový krém, musíš dobre tortu pred potiahnutím natrieť maslovým krémom alebo len maslom+cukor.... a dať pozor, aby sa šľahačka nedostala nad túto maslovú vrstvu

petkaa28
8. jan 2012

@mia1111 robila som krem puding + maslo, takze puding mam nabuduce vynechat? Poradis mi prosim co tam dat? Vymiesat len nutelu s maslom?? Alebo mozem maslo, cukor a kakao? Dakujem

mia1111
8. jan 2012

@petkaa28 ja dávam pod poťah vždy len maslo vymiešané s odrezkami korpusu. Prípadne môžeš pridať trošku cukru, ten ja ale nedávam, lebo samotný poťah je dosť sladký 😉 . Keď mám šľahačkovú plnku, tak po naplnení torty ju dám najpr vychladiť aspoň na pol hoďky, potom opatrne nanesiem na vrch a hlavne na boky vymiešané maslo s odrezkami - dávam pozor, aby sa mi šľahačka nedostala nad túto maslovú vrstvu, dám zachladiť a potom pre istotu ešte raz tenulinko natriem boky tým vymiešaným maslom s odrezkami... tak mám istotu, že sa mi šľahačka cez túto vrstu nedostane pod poťah. Ale nenatieram hrubo, obe vrstvy tenko, ale zato opatrne, tú prvú nanášam na boky vždy len v jednom smere.

zuziq
8. jan 2012

ahojte, chcem sa opytat, ci ste uz objednavali zo stranky pravacokolada. alebo tortomania. Nemam s nimi skusenosti, tak ci su seriozny, ked maju na niektore veci tak nizke ceny 😕

alenv
8. jan 2012

holky v čem pečete muffinky? Vyběhnou vám pěkně i v papírových košíčcích?

mia114
8. jan 2012

ahojte
babulky, prosim vas poslete mi recept na tu gastanovu plnku co ste tu davali raz, stratila som ten recept ☹
moc dakujem

jakelina
8. jan 2012

Holky měly jste některá tady tu čokoládovou náplň do zákusků a dortů??,
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=51182028&tab=1

alenv
8. jan 2012

holky máte někdo tuhle podložku http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=49770903&tab=4 jak se s tím pracuje?

petkaa28
8. jan 2012

@zuziq ja som teraz kupovala cez tortomaniu a som spokojna. Super skusenosti mam aj s peciem.sk tiez maju super ceny

anibas
8. jan 2012

@petkaa28 ak sa ti hmota lepí na ruky pri modelovaní, potieraj si ruky cerou, falošný parížsky s maslom môže ísť pod poťah, chyba je asi v K2 je veľmi mäkká - skús PDT z tých lacnejších

anibas
8. jan 2012

@katmi asi si dala veľa cukru, pri miešaní si ruky potieraj cerou a podsýpaj cukor minimálne 😉

mamina1978
8. jan 2012

@katmi a to si ju uz mala na torte??? 😲 lebo ak nie , tak ked tam vmiesis malinko stuzeneho tuku , navlhcis si ruky a dobre premiesis, tak bude ta hmota opät vlacna. Ja robim zatial len z MMF a som spokojna, potah je uplne hladky a jemnucky a postavicky mi na nom dobre drzia 😉 mozes pozriet o par stranok spät
😖

anibas
8. jan 2012

@mia1111 nádherná torta 😵 😵 😵

petkaa28
8. jan 2012

Ďakujem za rady baby 🙂 nabudúce skúsim maslo s odrezkami. Prikladam môj výtvor - keby ten slíže zvnutra nepokazil dojem, tak by to bolo lepšie..uvidíme nabuduce. Ale tak na to, ze to bola moja tretia torta, to mohlo byť aj horsie :D

mia1111
8. jan 2012

@anibas - ďakujem 😵