Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zklimekova
8. jan 2012

krásne tortičky ste popridávali....ja som tento rok začala tortou pre mojho najstaršieho už 13sť ročného syna...ano neviem kedy to tak ubehlo :( .... 🙂

mariann2
8. jan 2012

@alenv ja si robím gombíky - kniflíčky sama, vykrojím si koliesko, s menším kolieskom urobím taký odtlačok, akoby krúžok, 2 milimetre od kraja a špáradlim alebo slamkou /pri väčších gombíkoch urobím dierku, ako na tejto kittyne

vera_vila
8. jan 2012

@katmi Já podsypávám jakoukoliv hmotu, MMF i falešný marcipán jen bramborovým škrobem a je to super... A cukr do MMF dávám podle potřeby, prostě co mi ty rozpuštěné bombony pojmou, nikdy se mi tam nepodařilo vpracovat celou psanou dávku. Snad se Ti příště podaří líp 🙂

mia1111
8. jan 2012

@mamina1978 - to som si dala na seba vykrojené ohníčky žltý, oranžový a červený a prešla som po nich valčekom, takže miesto 3 vrstiev som mala jednu 😀 . Ale kým som na ten nápad prišla, tak mi to trvalooooo 😀 . Najskôr som totiž chcela lepiť tie jednotlivé farby na seba, ako je to na tejto torte (z netu), ale nepáčilo sa mi to, tak som dumala a dumala, až som vydumala toto 😀 😀 😀 A pre mňa je dôležité, že som konečne na niečo prišla aj sama a nemusela som to odkukávať 😀 😀 😀 . Lebo napr. tú vodu čo ide z hadice - to som sa inšpirovala u @dm1 - ďakujeeeeeem 😵 😵 😵 😵 , dúfam, že sa nehneváš, ja by som to sama krajšie nevymyslela 😵 . Tak aspoň plamene a autko mám z vlastnej hlavy 😀

mia1111
8. jan 2012

a babulky, ďakujem vám všetkým za lajky 😵 😵 😵 😵, veľmi ma potešili 😵 😵 😵

dajna11
8. jan 2012

@mia1111 moja teda tá je krásna...asi mi ušlo,ale to auto je z čoho?čisto marcipán?

mia1111
8. jan 2012

@dajna11 - nie, základ je papierová krabička od čaju 😀 😀 😀 - len som ju olepila smartflexom, dotvarovala a bolo... Aj tak vážilo to autko 300g 😉 . Ale oslávenec sa strašte potešil a ja som plakala od šťastia ako už dávno nie 😵 😅 . A ďakujem 😵

mizulienka
8. jan 2012

@mia1111 ozaj nadherna vydarena torticka 😉

baby, ktore robievate pariazsky krem, aky mate osvedceny recept? dakujem

dajna11
8. jan 2012

@mia1111 no je krásne,fakt a vobec celá torta ako celok je krásna.......super..

mia1111
8. jan 2012

A ešte som sa chcela spýtať...stalo sa mi to už minule, ale bola to torta pre mňa, tak som to neriešila a teraz znova... myslím, že som poťah poriadne a dôkladne vyhladila, tortička bola rovná, ale ráno som si všimla pri fotení, že sa mi tam urobila malá bublinka pod poťahom a už sa mi to nedalo nijako vyhladiť... akože zamaskovala som to - bublinku som žehličkou posunula do stretu torty - tak som ju vlastne potom schovala pod autko, ale neviem, ak sa mi to stane nabudúce, ako ju mám odstrániť? Napadlo ma prepichnúť ju ihlou, ale už som to nechcela riskovať... lebo také, čo mi raz dávnejšie vznikli pri vaľkaní hmoty, som prepichla ihlou, prevaľkala a bolo...ale toto už bolo na torte, tak neviem... Vám sa to nestáva?

mia1111
8. jan 2012

@dajna11 , @mizulienka - babulky, už ma toľko nechváľte, lebo ani nezaspím 😅 😅 😅 .

Babulky marcipánovky, ďakujem vám, všetky ste tu veľmi zlaté a aj vďaka vám ma táto "tortománia" chytá čoraz viac 😵 😵 😵 😵

miciatko
8. jan 2012

babeny citam vas ale pisat nestacim,dufam ze tent frmol mi nepotrva dlho tu su moje torticky

79zuzana
8. jan 2012

@alenv ahoj, necitala som este odpovede na tvoju otazku, ale odpovedam 😉 ja peciem muffiny v papierovych kosickoch, ale ich davam aj do tej specialnej muffinkovej formy 🙂 A stale pekne vybehnu 🙂 poradim ti, cesto do kosickou davaj tou naberackou na zmrzlinku a vsetky bude krasne rovnake 🙂

mizulienka
8. jan 2012

@mia1111 kludne prepichni tenuckou ihlou...aj mne sa to stava, ked hmotu privela a pridlho miesim...vznikaju mi tam bubliny, ale bud pri valkani alebo po potiahnuti prepichnem ihlou a ono sa to strati.
a este jeden tip mi dala jedna pani cukrarka, ked polozis marcipan na tortu, tak uhladzat od vrchu dole, najprv prejdemrukou vrch torty, ze ten vzduch, ktory tam potencionalne moze byt vytlacim von a potom prechadzam na boky....hovorim zrozumitelne? 😎

mia1111
8. jan 2012

@mizulienka - úplne zrozumiteľne, ďakujem za radu 😵 , presne, keď som dlhšie vaľkala, alebo miesila, tak vtedy sa mi tie bublinky urobili... Dík 😵

dada2007
8. jan 2012

.......tak kočky.....tu je moja včerajšia(oslava bola dnes) pre nášho jednoročného princa 😵 😵 😵 Je to moja druhá poťahovaná 😉 (doteraz som piekla len nepoťahované) ....korpus je nastavovaný piškot....plnená mascarpone krémom s malinami............totááááááááál úúúúúúspech mala.......aj výzorovo, ale hlavne chuťovo.......ďakujem za radyyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

isabella_fly
8. jan 2012

ahojte dievcata, zasa som k vam zavitala po radi, chcem sa spytat na vypichovace
napr.: http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...
ked je nieco s ostrymi hranami tak jasne vidim, ze to sa s tym vykrajuje, ale ako je to s tymito vypichovacmi, pracuje sa s nimi podobne? lebo tam ziadne take hrany nevidim, resp. ako sa s tym vlastne pracuje? lebo si chcem pomocky na kvetinky objednat a vobec sa v tomto nevyznam este... dakujem vam 🙂

alenv
8. jan 2012

@79zuzana tu mám tak děkuu moc použiju 🙂 díky díky

dm1
8. jan 2012

@mia1111 krasna je! ved ja som sa vtedy tiez inspirovala u mizulienky 🙂

alenv
8. jan 2012

@zklimekova
@mariann2
@mariann2
@miciatko
@dada2007
@mia1111 holky káááása radost pohledět....

dm1
8. jan 2012

@dada2007 ze druha ja odpadnem aka krasna a este taky zlozity tvar na potiahnutie! sikula

dm1
8. jan 2012

@mizulienka myslis falosny ci pravy bez masla?

mizulienka
8. jan 2012

@dada2007 wow to len druha a taka perfektna? je krasna, necudujem, ze si zozala taky uspech 🙂
ale je super, ze sa nielen pacila, ale ze aj chutila 🙂
malemu vsetko najlepsie 🙂

mia1111
8. jan 2012

@dm1 - Danka, ďakujem 😵 . A tak potom ďakujem za inšpiráciu aj Tebe @mizulienka 😵 😀 . Nemám Ťa pridanú na FB, tak som netušila, že Ty si vlastne autor 😉

mia1111
8. jan 2012

@dada2007 - nááááááádhernááááááá, úplne super sa Ti vydarila 😵 😵 😵 😵

mia1111
8. jan 2012

@dada2007 - aj ja som do tej "hasičskej" robila mascarpone krém a maliny 😵 😵 😵 . Ale korpus som mala čokoládový 😉 . Ten Bohušov vravíš, že je fajný? Tak nabudúce vyskúšam

dada2007
8. jan 2012

@mizulienka jj, veru druhá 😅 😅 .......prvá bola pre dcéru v októbri a teraz táto.........veľa pozerám na nete, všelijaké videjká, foto postupy a tak......a teda, som samouk a jasné-vaše rady 😵 😵 tuším ty si mi radila s tým mascarpone s malinami......a teda to bol mega úúúúúúúúspech 😵 😵 😵 a robím spolu s mužom 😉 on robil aj toho snehuliaka, iglu, tučniaka jedného, .......on poťahoval a spolu sme dokončovali....upravovali, každý niečo 😉

dada2007
8. jan 2012

@mia1111 áno, áno.......bohušov nastavovaný a mňamky......je super......už budem robiť len ten.........a dá sa spraviť aj kakaový.....aj orechový.........takže len ten budem 😵

mia1111
8. jan 2012

@dada2007 - super, tak vyskúšam, už som ho chcela teraz skúsiť, ako orechový, ale nakoniec som urobila iný, vydaril sa perfektne, ale skúsim aj ten bohušov 😉

lucula73
8. jan 2012

@dada2007 ahoj,tá tortička je úžasná,neskutočná,ako si prosím ťa robila ten tvar torty?perfektný.... 🙂
a ten bohušov si robila z hladkej múky či polohrubej?musím ho aj ja vyskúšať 🙂

@mia1111 možem si uložiť tú hasičskú?je prekrásna,ako inšpiráciu 😉

všetky tortičky sú krásne,čo ste popridávali,som olajkovala 🙂