Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
9. jan 2012

@dm1 hej chcem, ale vymyslela som si take daco ze pomooc, vecer snivam o mojej torte a rano sa jej bojim 😒

dm1
9. jan 2012

@miciatko ja tiez stale rozmyslam ale asi nic moc nevymyslim ale nevadi aspon skusim stastie. A neboj sa toho za vyskusanie nic nedas. Podari sa odfotis skusis stastie ked to nedopadne podla predstav tak sa nic nedeje mozes skusit znova 😉

mizulienka
9. jan 2012

ja vas baby obdivujem, ze sa pustate do tych coko toriet, ja sa toho bojim...ale musim sa odhodnlat, lebo dost zakaznikov odmietam, ze ja coko ee

dm1
9. jan 2012

@mizulienka tam sa nemas coho bat neboj vsetko je to o cviku zozaciatku som mala aj ja coko vsade postupne uz ani neviem ze robim coko a robim ju aj radsej pomaly lebo tam netreba cakat na zatuhnutie je to rychlejsie hotove. Treba len vyskusat niekedy pre vas 😉

mizulienka
9. jan 2012

@dm1 to som sa ta uz asi pytala, pridavas ceru do tej coko, ze? mas nejaky pomer? lebo ja od oka neviem.

dm1
9. jan 2012

@anibas dakuejm. a take torty ti veru vobec nezavidim take som robila len ozaj vynimocne a pre znamych take prstave 😖 . Pri 6 sa narobis jak slak a zostane ti ozaj minimum 😒 . Dufam ze to aspon nebude za 8 eur za kilo...

anibas
9. jan 2012

@dm1 nie - zvýšila som cenu na 9€ 😀 😀 😀

anibas
9. jan 2012

@miciatko no moje čoko sú desnéééééé - ani radšej neskúšam - to alebo stuhne rýchlo alebo vôbec !!!! 😅 😅

mizulienka
9. jan 2012

@anibas oplati sa vobec piect za taku nizku cenu??? 😕

dm1
9. jan 2012

@mizulienka vies co ja tak odhadom. Moja teta co roky pecie dava na 100g coko 80g cery tak som nasla aj na TOM ja davam menej trochu. S tou cerou sa to lepsie kraja

dm1
9. jan 2012

@anibas veru veru sa pytam co to mizulienka ved to sa ti nemoze oplatit piect za tu cenu take male torty? keby sa to aspon vyvazilo ze sa pecie aj velka tak ano ale 6 takych prtavcov 😒

anibas
9. jan 2012

@mizulienka
@dm1 no čo ja viem - menej ako 20 € nezoberiem - zisk cca 8-9€ bez umývania, nakupovania - väčšinou teraz robím šľahačkovo-jogurtové - to sa rýchlo vymieša ... keď tu na východe je to strašné,keby som žila niekde v BA tak to o inom 😕 😕 😕

anibas
9. jan 2012

ked človek vždy čaká na nejakú wau objednávku ....... 😀 😀 😀

dm1
9. jan 2012

@anibas no ved to 8-9 eur "zisk" a ked od toho odpocitas vodu ktorej minies rovnako ako pri velkej torte a elektriku tiez... a kolko ti potom na jednu tortu vyjde? 5 eur? no takze na hodinu asi tak jedno eur 😝 . Ozaj by sa mi s tym nechcelo babrat a ozaj ked si zoberies ze po 6 tortach budes unavena jak slak a vlastne za nic.... a to nehovorim ze minies farby a ine veci...

anibas
9. jan 2012

@dm1 keď to sú susedia a starí zákazníci,ktorí brali aj veľké torty ...

dm1
9. jan 2012

@anibas hmm tak to je mozno ine aj ked ako na potvoru su to vsetko male torty v jeden tyzden 😖

mizulienka
9. jan 2012

@anibas drzim palce, aby prisla 🙂

ja sa zatial nemozem stazovat, menej ako 3,5kg som este nerobila. Dnes som akurat dostala objednavku na 7kg poschodovu farmu, na to sa tesim 🙂 to je moja srdcovka farma 😉

mizulienka
9. jan 2012

ina vec asi je, ze ozaj sa prejavuje kriza, ludia rozmyslaju, ci daju za tortu 40eur...veru to nie je lacna zalezitost...aby som bola uprimna, ja by som za to tolko penazi nedala...ale zasa na druhej strane, ked viem, ze kolko je s tym roboty a piplavej, ta cena je prinizka...ale co uz, rucne robena robota doma snad nebude ohodnotena nikdy.

dm1
9. jan 2012

@mizulienka ved to preto som zacala aj sama piect lebo sa mi to zdalo vela az potom clovek zisti co je za tym...

juj baby no neviem ta coko sutaz ze aku spravit aby ozaj bola ina prave som na TOM videla coko torticku s tymi bokmi so sugarveil formou takze to tiez uz nieje novinka a budu to isto pouzivat aj ine baby v sutazi

mizulienka
9. jan 2012

@dm1 Dani ja ti asi neporadim, ved vies, ako ja s tymi coko tortami 😀 😀
jedine, popozeraj nieco na nete, nejake zahranicne stranky, mozno natrafis na nieco , co ta oslovi, das tam aj nieco svoje a bude super 🙂

dajna11
9. jan 2012

@mariann2 no vlastne áno,aj tak som mala na vianoce toho viac ako dosť,ale nahenvá to,lebo to robím s dobrým umyslom pre radosť a nakoniec ktovie ako ma poohovárali ☹

dm1
9. jan 2012

@mizulienka nevadi a diky za link uz som pozerala na nete ale nic ma neoslovilo mozno tak s cokohmotou ale rada by som cokoladu pouzila a hmotu len na dolnenie. Nieco hadam vymyslim este mam cas 🙂

dajna11
9. jan 2012

@monika76 juj tak takéto osoby vedia zdvihnuť náladu a chuť pokračovať....ja som sa už mužovi vyplakala že všetky pomocky predám a nič nerobím

dajna11
9. jan 2012

@simasa presne,každý može upiecť sám...alebo su obchody,nech si kupi to čo vidí a vidí aj cenu....ale viete ako to je...ked mala narodky,tak som jej urobila tortičku a doniesla ako na miesto dezertu lebo nás volala na gulášik.....tak si asi myslela že ved to nič nestojí,je to zadara skoro tak čo!!!!!na to stále viacej ako nejaký dezert,čokoláda...zvlášť som do toho dala kus svojej práce,kus seba ked som žmochlila kvetinky na to....ale to nik nevidí.

dajna11
9. jan 2012

@pristela práve som sa rozprávala s pani čo má obchod na poreby tuná...a aj pečie zákusky a tiež má všelijaké skusenosti....a tiež vraví,hlavu hore,komu sa nepáči,nech neotravuje,vždy príde niekto iný,nový,kto bude vdačný a asi má pani pravdu...

monika76
9. jan 2012

@dajna11 ľudia su taký .Niekto nemá rád konflikty a niekto ich priam vyhľadáva 😒 ja som sa našla v tortách a chcem pokračovat a aj musím nakoľko moj drobec má len rok a mám 3 synov a som živitel rodiny.

dajna11
9. jan 2012

a iank som dnes v šoku dalšom,z pc mi zmizli všetky moje odkazy a záložky na torty čo som si tam ukladala inšpirácie skoro dva roky,ja neviem ako,nechápem to...tolko pokukaných stránok,tolko hodín na nete aby som si niečo našla......mna porazí.....fnuk fnuk.....kočky ak máte nejaké stránky kde sa inšpirujete kde su krásne tortičky,pošlite mi linky plíííííííííííííííííííís...ja som v koncoch...minule mi obrázky zmazal muž...ešte večer som mu hovorila že si ich musím najbližšie poukladať do katergorií...a on ich zmazal...a teraz toto...už ani tie kategorie nemám:(( ☹

dajna11
9. jan 2012

@monika76 no ved toto hovorím dcere...nik nemože vyhovieť všetkým na svete a ak to robí tak je ritolez 😀 😀 😀 😀

pristela
9. jan 2012

@dm1 ja som chcela tiez robit nejaku coko , ale ci, netusim , tiez ma nic nenapada a po pravde coko inspiracii na nete ništ moc 🙄 a uz su sutazne foto? idem mrk ci to najdem 😅