Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petaba
14. mar 2010

vyzerajú perfektne...

sofi07
14. mar 2010

stalida, prekraaaaasny zadok, taky mat 😀 😀 😀 , paci sa mi velmi ta torticka
henika je v prahe a pride tusim az zajtra nadranom a vecer ma odovzdat hotovu tortu. snad si aspon ten korpus urobila dopredu...
mukky, petaba vitajte 🙂

mukky
14. mar 2010

sofi dakujem pekne,ale ja sa dlho neohrejem 😀
ja som tortu este nerobila.. 😔 😔
len tu co mam v albume 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a smotanove jednoduché..

sofi07
14. mar 2010

😀 😀 mukky, tak najvyssi cas, aby si sa do toho pustila 😉

mukky
14. mar 2010

😀 hmmm,no 😀

henikav1
14. mar 2010

ahojte babulky, nestiham vas teraz citat, ale uz sa tesim ked budem mat chvilku aj na vase vytvory, ja idem rychlo tvorit ten moj mysaci zazrak, ak sa poponahlam, mozno si zo 2-3 hodinky aj pospim 😉

mukky
15. mar 2010

heni peknučké 😵

mukky
15. mar 2010

sofi tiez ... 😵
ste sikovné,idem kuk albumiky 😵

vinka
15. mar 2010

Ahojte baby.Ta vy ani nespíte?Bože ženy to kámoška ma pýtala upiecť.To nieje pre nu ale pre jej pubertálneho syna. 😀 😀 😀 Asi z vtákom by som ho nepotešila. 😀 😀 Bud mu urobím riť v rifliach alebo cici v plavkách. 😀 😀

stalida
15. mar 2010

hernikav drzime prsty,aby sa vydarilo 🙂
vinka,tak ten pindur by ho asi fakt nepotesil 😀
dakujem sofi-aj ja tuzim po takom zadku 😀 😀 -a uz dost dlho 🙂

hejdita
15. mar 2010

ahojte 😵

ja budem zajta malu torticku robit pretoze muz ide do Amsterdamu a dneska som si kupila kliestiky na kraje tak to MUSIM vyskuuusat 😀 😀 😀 😀 😀 😀

este neviem aku urobim ale to sa podaaa....hlavne by som chcela nejaky dobry krem skusit lebo viem len cokoladovy......bud kuknem na torty od mamy alebo poradte 😉 😅 😕 😀 😅 🙂

daniz
15. mar 2010

Ahoj Alionuska,ďakujem za tip. Babule poslali nápad ako na konskú hlavu, no asi vyskúšam toho ležiaceho,
ešte si to nechám "prejsť hlavou" 😀 😀 😀 . Ale nie a prosím Ťa ten dino je fantastický to si robila, alebo
si ho našla niekde v jaskyni? Mám ďalší typ na tortu pre syna Jarka 5,5r., - ten stále bojuje s apatosaurami.
Tú melírovanú zelenú si urobila tak, že si nepremiešala tú farbu úplne? Ja robievam torty a používam veľa
farebných cukríkov- to deti milujú.Voláme to "vyšprtávačka".Robila som včelí úl. Bol dosť dobrý,no keď vy-
jedli cukríky, včielky, atď. vyzeralo to trochu ináč ako úl v tráve. 😅 😀 😀

henikav1
15. mar 2010

No konecne som Vas v rychlosti pocitala a oslintala nadherne torticky. Ked tak na ne pozeram, rozmyslam nad tym ze to zabalim 😀 😀 😀
To bol vtip.
Nezabalim, ale nikomu tu neukazem tie vase, aby ich nemohli s mojimi porovnavat, lebo by si uz nic neobjednali 😀 😀 😀
No a ja som v noci upiekla korpus aj krem je hotovy, takze poobede naplnim, hodim do chladnicky na hodinku a potom potiahnem. Som rada, ze som si aspon mysky porobila dopredu.
Teraz letim na anglictinu a uz fakt nevladzem, takze ked dokoncim torticku, uz len odpadnem do postele a spim 😀 😀

alionuska
15. mar 2010

Jeeej,niekto sa ma pytal z kolkych korpusov som robila toho dinosaura...no mal mat 4kg,a minula som na to 2 korpusy,ale taky vacsi plech,nie klasika... 🙂
Zenene mramorovanie mi tiez nevyslo podla predstav...ale tak aky bol taky bol..som do bledsej zakomponovala tmavy pas a potom som to guôala asi 5 krat a ked som to rozvalkala tak to bolo take...ale malo to byt este krajsie...no ved sa naucim casom... 😀 😀 😀
Heni,som sa zasmiala...ako si to napisala,ze nikomu neukazes tie nase......🙂 😀 😀 😀Mna caka tento tyzden scrat z doby ladovej-ta veverka s orechom...potom nejaka na 60-pre tetu moju a ujovi Jojovi chcem nejaku rybu upiect,lebo je vasnivy rybar...a jedna stripterka.. no uz sa tesim,ako sa zas narobim 😀 😀 😀 ale nie,mna to bavi!!! 😀 😀 😀

vinka
15. mar 2010

Pána Ali ja za rok nepopečiem tolko čo ty za týžden. 😀 😀 😀

cessy
15. mar 2010

ahojte, aliomuska ja mam z teba dost, ja spravim jednu tortu za mesiac a potom sa s nej regenerujem dalsie 2 tyzdne co ma boli chrbat a som unavena 😀 😀 😀 . tebe to jak pekne ide......asi si to vies pekne vsetko zadelit.
ja osobne sa najviac tesim na tu stripterku 😀 😵 😀 😵 😀 😵 😅 a dobu ladovu 😉

cessy
15. mar 2010

vinka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja som na tom podobne

daniz
15. mar 2010

Baby neskutočné veci sa dajú upiecť!!! Asi všetko... 🙂

cessy
15. mar 2010

daniz daj link co konkretme myslis, nech sa aj mi pozrieme 😉

vinka
15. mar 2010

Cessy ja nie žeby som nevládala alebo ma niečo bolelo.Ale tak vyzerajú,že ich nikto nechce. 😀 😀 😀 Ale no srandujem mne sa páčia a to je dôležité. 😀 😀

cessy
15. mar 2010

no mna veru boli aj chrbat aj som unavena, lebo zacinam vzdy piect az po osmej ked malicky zaspinka, takze potom aj dospavam, ja veeelmi rada spim 😔 😅

matusik111
15. mar 2010

Ali, klobuk dole 🙂 Musim Ta vychvalit a samozrejme aj ostatne, lebo poznam baby, ktore maju 2 deti a stale nic nestihaju a vyhovaruju sa , ze pri detoch sa nic take neda zvladnut. Ale vidim, ze neni problem v detoch , ale u niekoho ineho 😀 😀 😀

sofi07
15. mar 2010

alinouska moja zlata, musim sa ti pochvalit 🙂, po skoro tristvrte roku som sa odhodlala urobit MMF, ak si pamatas, mne to neslo, vecne mi to praskalo, trhalo sa a ine hrozy 😀. kamoska mi dala americke cukriky, tak mi to nedalo a urobila som MMF. no uuuuuuplna parada, je to krasne elasticke, fantisticky som ho urobila 😀. som teraz s nim zdobila medovnicky, lebo nemam komu tortu teraz piect, a uplne uzasne sa mi s tym robilo, rovnako dobre ako s WI. no neviem, ci sa mi to tak nahodou podarilo, ale ak sa mi aj druhykrat tak vydari, tak uz budem len z MMF robit 🙂. asi mi pomohlo, ze som si hmoty kupovala a videla, aku to ma mat konzistenciu, ako to ma vyzerat. tak sa vytesujem 🙂

sofi07
15. mar 2010

heni, pane boze, sak ta klepne, tolke hodiny na nohach!!!kolko kav si vypila???
cessy, ja tiez takto peciem po veceroch, ale mne mala zaspi az tak okolo 9 , tak az vtedy zacinam. zistila som, ze ficim na max 6 hodinovy spanok, aj to prerusovany...a ako som ja vyspavala, vecer som aj 8 zaspala kedykolvek a az do rana 😀 😀

vinka
15. mar 2010

Baby to ja poťahujem a ozdobujem po 20.cez den si upečiem korpus aj krém aj to niekedy natrem a večer ozdobujem. 😀
Matusik ja mám tri deti.Takže ide to aj pri troch.Po medzi to si nakojím a fičím dalej.Ked kojím rozmýšlam ako asi to urobím. 😀 😀 😀

hejdita
15. mar 2010

tak uz mam poskusane s klistikami a teda je to vcelku narocne ale ako sa mi to dostane pod prsty tak uz to lepsie ako dobre nepojde 😀 😀 😀 ale tak da sa to len asi valkam na tenko 2mm som to prederavela par krat 😀 vzdy tak 2x na jednom hrnci 😀 😀 ale uz je to lepsie posledne (asi 4 pokus) uz bol dobry 😝 😀 😀 😀

hejdita
15. mar 2010

alionuska ten dino je opravdu krasny keby som si aj ja mohla vyskusat niekedy....i ked budem robit tortu zajtra tak mozem dina skusit....a budem sa inspirovat tvojim 😅 som zvedava ako sa mi podari bude zeleno fialovy 😝 😀 😀 😀 😀 a teda maly asi lebo len 6 vajec doma mam 😕

nikanika28
15. mar 2010

Ahojte tortickarky 🙂, tak tortu uz mame skoro aj zjedenu, mama ma vychvalovala, ze je vynikajuca 🙂 😵 . No a hadajte co robim teraz? ...zujem tortu..a potom ze schudni 😝 😀 😀 😀
A mozte mrknut do albumu, uz som hodila fotky

hejdita
15. mar 2010

nikanika krasna torta a aj farebne je nadherna aj na rezu vyzera velmi chutne....si velmi sikovna ruzicky krasne no proste paraaada 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

hejdita
15. mar 2010

a rezala si tou nitkou ??? 😕