Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
17. mar 2010

ved to 😀 😀 😀
inac skusam tu K2 a je fajn, je pravda ze je dost makka na figurky, ale na male kvietky a potah je fajn, ale hlavne sa z nej robia krasne krajky, krasne sa mi vlni

aveline
17. mar 2010

alex, ja mam ulozeny tento krem: 200 g cokolady rozpustim v 1 dcl horucej silnej ciernej kavy (asi 3 lyzicky mletej kavy) a necham vychladnut. Vymiesam 500 g masla, pridam 3 polievkove lyzice kakaa, vychladenu kavovu zmes a dobre vyslaham.
mozno je to ten, ktory hladas. ja si vobec nepamatam odkial som ho nakopirovala 😅

boldy
17. mar 2010

ahojky,
alex> Kavova plnka

1dcl silnej ciernej kavy, 200g cokolady, 500g masla, 3 lyzice kakaa.
Cokoladu roztopit v horucej kave, nechat vychladnut. Maslo vymiesat, pridat kakao, vychaldnutu kavovu zmes a dobre vyslahat.

heni> mysky su super, uz som ti pisala na tortach

nestiham vas tolko pisete 🙂 precitam o chvilku

zuzka> pridaj sa, ja som sa tu tiez votrela 😀 a uz ma to chytilo, tak zacni aj ty

a dakujem za pochvalu na moju tortu, len som nemala cas pisat 🙂

nikanika28
17. mar 2010

cafte 😵
heni 😀 😀 😀 ...baby, normalne mam abstak, chcem robit tortuuuuu...a nemam pre koho 😔 😀 😀 😀 . Tak uz len cakam, kedy budeme mat niekto daaaky ten sviatok a idem na to 😀 . Tak najneskor 3.maja, mm bude mat narodky 😅, potom 14. Klarka prvy rok...potom ja 30 😕 😕 😕 😕 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐...tak ale sebe si robit nejdem 😀 😀...a potom mozno tu nestastnicu Vcielku Maaaaaju 😝 😝

cessy
17. mar 2010

heni aky kvietok na volaniky?? 😕 😕 😕 😕 😕 😕

henikav1
17. mar 2010

no to video tej ruzovej torticky, co mala take volaniky na bokoch, myslim ze alionuska dala sem link
ak si nespominas, skusim ju pohladat

lenka.pav
17. mar 2010

teda to som prekvapena, ze ta pomocka na volaniky pomaha. odfot to, pls, ok? lebo ja sa toho vlnenia akosi bojim a ak by teda ta pomocka fungovala, asi by som si ju aj ja objednala.

henikav1
17. mar 2010

lenka mne to doteraz tiez neslo a toto sa vlni ostosest
iba som to skusila a hmotu znova dala do gulicky a zbalila, ale zajtra idem robit tu barbie s volanikmi, takze pofotim
poslem ti aj tu pomocku http://www.korunaplus.sk/inshop/ je to na - vypichovace - klasicke - 4 strana
a vola sa to Vypichovač kvetina a tri stredy. Oblúbený vypichovač na výrobu riasených čipiek.Vymeniteľné stredy slúžia na voľbu šírky riasenia.

henikav1
17. mar 2010

nika, ved ak mas chut piect a zdobit, urob si minitorticku
alebo ja ked mam abstak, tak potiahnem hrniec, alebo misu 😀 😀 😀

lenka.pav
17. mar 2010

heni a nebude to tym, ze si to teraz skusala s inou hmotou?

alex21
17. mar 2010

aveline, boldy dakujem vam. Presne tu som myslela. 😉

henikav1
17. mar 2010

no tak zajtra to vyskusam aj s MMF a podam hlasenie
aha, zajtra hlasenie nepodam, lebo nebude konik, fnuk, tak idem roztopit par cukrikov teraz a vyskusam

alex21
17. mar 2010

este ma napadla jedna otazka. Mozno som blba ale tu kavu tam mam dat celu so zrnieckami alebo ju precedim. 😅

lenka.pav
17. mar 2010

heni, veru, to je slovo do bitky, kto by cakal do pozajtra??? 😀 😀 😀 😀 Uz sa tesim na podanie spravy!
alex, ja by som ju urcite precedila

nikanika28
17. mar 2010

heni..no s tym hrncom si ma pobavila 😀 😀 😀 😀 ...ale akoze napad to az taky spatny neni 😀 . Postavim na stol ozdobeny hrnec, to bude prca 😀
No a to video je uzastne 😵 , skoro ako by som to ja robila 😀 😀 😀

vinka
17. mar 2010

Baby mohla somdať pod hmotu lekvár?Už som nemala krém a na jednu stranu som ešte potrebovala.Tak som natrela lekvárom.

lenka.pav
17. mar 2010

vinka, uz som viackrat davala dzem pod hmotu a nikdy sa netopil, mozno som mala len stastie. tie puncove tak robim 😅

henikav1
17. mar 2010

idem hodit fotky do albumu

nikanika28
17. mar 2010

cakaaam cakaaaam 😵

henikav1
17. mar 2010

takze je to aj hmotou, nielen pomocka. Ta K2 sa krasne vlni (tmavsia ruzova), MMF sa vlni tiez ale menej (svetloruzova do oranzova)
a velmi si ich nevsimajte ze su take hocijake, to bola rychlovka, velmi som sa s tym nehrala

nikanika28
17. mar 2010

heni, krasne 😵 , ja by som sa uspokojila aj s tou prvou variantou 😅 . Robila si to s tym sparatkom?

henikav1
17. mar 2010

ano, tym sparadlom, presne ako na tom videu. Ta hmota MMF je tvrdsia, taka pevnejsia, tam som musela tlacit, ale na K2 len tak nalahko a slo to, aj sa to viac vlni

lenka.pav
17. mar 2010

heni, nadhera! ale aj to mmf sa celkom vlnilo 😉 . inak mne sa v lete s K2 strasne zle robilo, bola velmi makka, ale mozno to bolo tym teplom. s WI a MMF som ovela viac spokojna a su aj na ozdoby lepsie.

lenka.pav
17. mar 2010

ale asi prave ta makkost je na vlnky super

henikav1
17. mar 2010

leni, suhlasim, je makka, myslim si ze je dobra na potah, na vlnky a mozno na tie minikvietky, ale urcite nie na velke ruze a na figurky. Ja to asi budem kombinovat, z K2 si urobim tie biele vlnky co budu vytrcat spod sukne a suknu na to hodim MMF

lenka.pav
17. mar 2010

to je rozumne riesenie, si mysli. inak mne sa s K2 v lete aj zle potahovalo, strasne sa trhala, bola taka makka, ze svojou vahou sa proste tak natiahla, az sa roztrhla. ale kdesi som to aj citala, ze v lete sa s nou zle robi

lenka.pav
17. mar 2010

"si myslim" to malo byt 😀

nikanika28
17. mar 2010

heni a aku torticku teraz robis? asi mi to uniklo.. 😅

henikav1
17. mar 2010

nika, zajtra idem robit barbie