Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
18. jan 2012

@anibas 😀 😀 😀 ale az v aprili! teda kym to dovtedy nezrusia, lebo ja uz ratam aj s touto moznostou 😝 🙄 ja som si minule kupila len 2 vedierka PDT 😅 dobra si 😀

mizulienka
18. jan 2012

@lucula73 skusim im navrhnut, len oni povedia, ze mam urobit podla seba, nechaju to na mna 😠
ale dakujem 😉

zuba
18. jan 2012

@dm1 to s akou účasťou to tu provokuješ, to naschvál, že som povedala, že nejdem 😠 - nehnevaj ma 😵

anibas
18. jan 2012

@breberuska alebo si kúp viacej - bude sa ti lepšie poťahovať - hmota má dlhšiu trvanlivosť - vydrží ti 😉

daducha
18. jan 2012

@mizulienka tak presne aj ja mam teraz robit tortu -coko a vanilka.Tak coko bude pariz,ale ten vanilkovy vôbec neviem ☹ ,pudingovy moc nechcem, tak asi bude nad parou slahany a pridam bielu cokinu a vanilkovy lusk

mizulienka
18. jan 2012

@daducha mna presne toto dnes napadlo, ze ked robim coko slahany nad parou tak tam ide vela cokolady, ze aj do vanilkoveho sapredsa moze dat cokina...
ake prosim ta mas pomery do toho vanilkoveho slahaneho nad parou a kedy tam pridas cokinu?
dakujem krasne

daducha
18. jan 2012

@mizulienka tak to este netusim 😀 .este som ho nerobila,no asi si cokinu dopredu roztopim a ked zacnem slahat tie vajicka nad parou,tak pridam cokoladu.Cukru dam zrejme podla nejakeho receptu co vyknuram.este ma napadlo uvarit slahacky s bielou cokoladou a vanilkou a smeta fix.Bolo by to konistenciou ako parizak.Lamem si nad tym hlavu cely den,je to 2x co budem robit tortu s dvomi prichutami.No je to pre sefku Eurobusu na 50-ku, velka 7 kg torta,tak ani netusim ake mnozstva urobim.Idem poknurat nejky ten vanilkovy,mozno nadabim na nieco podobne dobre ako mascarpone 😉

dada2007
18. jan 2012

@simasa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

akme
18. jan 2012

@dm1 nie nejdem mám deti choré rada by som sa s vami stretla ale minule to bolo na ništ a isť od chorých detí a bolo by to také ako minule by ma piclo 😠
baby pomôžte mám objednávku na tortu že pre holubára, aby tam bol holub ten sivý ako býva na námestiach, nemáte nejakú inšpiráciu dakujem moooc

reruna
18. jan 2012

@breberuska mělo by to stačit

Prosím vás, potřebuju radu, budu dělat dort pro 25 lidí - chci dvoupatrový, ale ještě nikdy jsem ho nedělala - přemýšlím, jak potahujete ta jednotlivá patra - každé zvlášť a pak nějak opatrně přenést to vrchní na to spodní....nebo potáhnout dolní patro a pak na to naskládat horní a potáhnout až pak? Ptám se asi blbě, ale jaksi si to nedovedu představit... a vyztužovat asi nebudu, to snad vydrží, ale dáváte mezi ty patra třeba špejle - aby se to neposouvalo? nebo to drží?

vera_vila
18. jan 2012

@alenv No, barvila jsem White Icing, ale holky psaly, že ony problém neměly, tak asi jsem měla divnou hmotu nebo nevím...

jakelina
18. jan 2012

@reruna každé patro zvlášť a dobře vychlazené přenést na sebe. Vyztužit špejlema ve slámkách a na to poležit třeba oplatek nebo nějakou tenkou podložku obalenou smršťovačkou. Já jsem jednou dala i dno z jednorázových plastových misek, jak jsou takové ty talíře a misky na jedno použití. Sedělo to akurát a je to tenounké.Doprostřed jsem udělala díru a propíchla jednu špejli přes obě patra. Píchla jsem ji do spodního, nechala trčet a na to nasadila to horní patro.

reruna
18. jan 2012

@jakelina díky, tak nějak jsem si to představovala, jen doufám, že se mi povede při přenášení nezašpinit to spodní patro....

akme
18. jan 2012

@mamina1978 dik si zlatá ale ja mám dvojposchodovú nie 3D

vera_vila
18. jan 2012

@mizulienka netuším, ale ořechový si dokážu představit v kombinaci s vanilkovým nebo čokoládovým, klidně by mohl být i pařížský...

dm1
18. jan 2012

@zuba no s tebou pocitam ze predsa len pojdes 😎
@akme skoda ☹ a skore uzdravenie detickam
@anibas uz je to kusok lepsie ale stale mam pocit akoby som tam bola preradena za trest 😒

mamina1978
18. jan 2012

@akme ale to si predtym nenapisala 😨 , ze dvojposchodova ....

jakelina
18. jan 2012

@dm1 a co děláš, pokud můžeš napsat a není to tajné. Jenom by mě to zajímalo, jaké máš povolání?? 😉

dm1
18. jan 2012

@jakelina jasne ze nie je tajne 🙂 . skola ekonomika - manazment a pred tehu som robila ved.logistiky a predaja a teraz ma supol na uplne inu vyrobu do starej komunistickej budovy kde je zima a je tam taky vyrobny obor ktory vobec nie je mojmu srdcu blizky a navyse to je mensia vyroba tak som tam v podstate na tom oddeleni iba sama 😝

jakelina
18. jan 2012

@dm1 no tak snad tě časem dají na nějaké lepší místo, člověk musí brát co je. Určitě půjdeš zase na mateřskou ne?? 😀 😀 😀

dada2007
18. jan 2012

@jakelina moja otázka....tým zákazníkom pak povieš.....že pozor, sú tam slamky!

dm1
18. jan 2012

@jakelina juj keby bolo tak ako sme chceli tak uz som na dalsej materskej davno 😝 . No snad sa zadari a pojdem odtial ta het

jakelina
18. jan 2012

@dada2007 ano, říkám jim, že je to vyztužené a mají potáhnout nahoru a sundají celé patro.

jakelina
18. jan 2012

@dada2007 ony jsou vidět, tak to kolem ukrojí a na tom řezu pak ty slámky vytáhnou.

zuba
18. jan 2012

@dm1 No ja skôr nie ako áno, angličtina,svokor má ten víkend narodeniny a ešte by to chcelo ísť pomôcť na naše nové táborové stredisko, lebo do 1. apríla musí byť kompletne zrekonštruované a pri vypratávaní a drobných prácach ideme pomáhať všetci - dokonca ja najvrchnejšie vedenie, tak tam sa musím tiež ukázať.

dm1
18. jan 2012

@jakelina ja vystuz zabalujem do strech folie tak aby kusok vycnieval a potom staci len za to zatiahnut a cele sa to vytiahne netreba okolo toho obriezat a nejako to vydlabavat 😉
@zuba to je skoda ☹

dm1
18. jan 2012

baby inak dnes som bola v soku lebo v praci v bufete mali cennik tort z cukrarne - taka stara klasika vrch marcipan co - to kremom a tak ale aj tak som bola v soku z tych cien! ja by som za taku cenu nerobila a to cukraren a akoze aj zisk ma???? normalne baby tam bolo velke srdce do 20e, poschodove srdcia tusim za 25 a taketo cifry! dokonca tam boli torty aj za 15-17e 😲 . A strasne male gramaze boli poschodove srdcia ze 2,9 kg to sa ako da 😕 a pritom vypadali velke ta co bola 1,5kg tak vypadala ako moja 3kg.... normalne som nechapala z toho