Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
20. mar 2010

cessy, skusim
ten gel je vraj na to, aby som potrela potah skor nez tam nalejem zelatinu ako vodu, aby sa mi to nerozpustalo
no asi vyslem zas MM za panom Stanom nech sa s nim poradi, aj tak si chcem objednat nejake praskove perlete, lebo s tymito farbami kovandovi zazraky nenarobim. sice hmotu nafarbia pekne, ale ze tienovat, tak o tom snivat nemozem

cessy
20. mar 2010

fiha tak o takom niecom ze existuje som ani nevedela...ja som jazera videla robene len s tym alobalom 😉

alex21
20. mar 2010

cessy praveze to malovanie sa mi zda tazke. Ja som to skusala z hubkou ale zajedno som netrafila farby a za druhe to bolo take cmuhove a nepekne. Nezlaknite sa pridam fotku a to na tej fotke vyzera krajsie ako to v skutocnosti je. Tato je malovana akoze s naznacenymi supinami, kusok je tam vidiet aj hladkej ale to je este horsie.

cessy
20. mar 2010

no podla mna to nieje vobec take hrozne a s tymi supinkami je to super, mne sa to veru paci
moznokebysi to tak na suchsie skusila, zas by to bolo ine 🙂

cessy
20. mar 2010

pridas trosku hnedej a bude to podobne....teda to je len moj nazor amatera... 😉

alex21
20. mar 2010

este to vyskusam tak, ze dam hnedy podklad. Teraz som mala biely a zobierem to potom tej kocke a uvidim ale ani nejak na nu nemam chut.

cessy
20. mar 2010

alex ked na nu nemas chut tak ju ani nerob, ja ked nemam chut, tak to vzdy zle dopadne...nedari sa mi a pod ☹

petaba
20. mar 2010

tie vlasy sa robia cez ten cesnakovy lis 🙂
Alex mne sa tiež tie šupinky páčia 😉

petaba
20. mar 2010

alex na tú tortu Pat a Mat si čím robila textúru dreva... máš trik, alebo podložku? 😀

alionuska
20. mar 2010

Tak a toto su moje najnovsie fotecky...teda torticky. 😉

cessy
20. mar 2010

petaba ja si myslim ze mana to tu podlozku, lebo na trik je topodla mna moc dokonale

cessy
20. mar 2010

alionuska nadherne a ta orchydea...... 😵
inak tento vikend si mala aky nabity, ak sobre pocitam, tak 5 tortičiek, pravda 😕

cessy
20. mar 2010

vidim ze aj kliestiky aj krajku si pouzila...je to krasne 🙂

henikav1
20. mar 2010

alionuska, nadherne, ako vzdy
alex, mne sa tie supinky celkom pacia, len pridaj trosku kako, aby to nebolo take cisto zelene, ale inac sa mi to paci viac ako ta predloha. Ale ako ti cessy radi, rob len ak mas na to chut to robit. Podla mna to zvladnes ak budes chciet a ja si tak poviem, bude ako bude, urobim to najlepsie ako viem. Upozornila by som tu babu, ze presna kopia to nebude, ale budes sa snazit co najvernejsie to spravit.

lenka.pav
20. mar 2010

ali tvoje torty su dokonalost sama!!! tie orchidey su tak dokonale, ze som si chvilku myslela, ze si na tortu dala zive!!! mas na ne formicku? a ako si ich farbila? dobre sa ti kliestikovalo? a ako sa ti darilo s drotikmi? viem, som zvedava, ale snad si najdes cas na odpoved, velmi dufam 😅
alex, podla mna tie supinky vyzeraju velmi "zivo", mohla by si to s tou tortou skusit, podla mna.
a to druhe torzo, boze moj.... 😨

alionuska
20. mar 2010

No cessy veru 5.Ale uplne pohodka... 😀 😀 ta Kitty je taka malinka len 1,5kg. 🙂 A tie dve isli dnes na oslavu teta ma 60 a ujo Jojo meniny... takze tak..a s tymi kliestikmi ako ma to strasne bavilo!... Aj krajka je super...tak sa tesim,ze s tym viem robit 🙂
A dakujem aj Henike 🙂 ..Tie orchidee som rucne vyrezavala...nemam na to formicky... som sa hrajkala vecer...... 😀 😀

alionuska
20. mar 2010

Lenka,pav-dakujem! Akurat som to pisala..robi sa mi s tymi nnovymi vecami super! Neboli na drotikoch...len tak polozene a prilepene vodickou..ale len jemne. 😀 A farbila som normalne ako vzdy...gelovymi a potom som to poprasila suchou farbou ,tie stredy a aj gelovou zltou vo vnutri...

vinka
20. mar 2010

Ali krásne fakt. 😉 Vidieť,že si expert v tom. 🙂

vinka
20. mar 2010

Ali zaujíma má na akú hrúbku valkáš hmotu?Ty máš tak krásne čisté tie torty.Také vyhladené. 😉

cessy
20. mar 2010

jej vinka ahoj,kde si bola???

vinka
20. mar 2010

Nikde len som nemala čo písať. 😀 😀 Tak som len vaše krásne výtvori obzerala.No ale dnes sme boli na záhrade.Joj krásne bolo. 😀

alionuska
20. mar 2010

Vinka,dakujem...ja som prisla na to,ze ked si hmotu urobim den pred tym ako potahujem,tak je najlepsia..a aj taka z chladnicky odstata zmiesana s cerstvou je super...lebo pod cerstvou je vidiet kazdy hrbcek... ja valam ako kedy,vacsinou na 3-4mm. Uz som zlomila tri valceky 😀 😀 Jeden tescoma nerezovy ..tam mi odisli rucky a na drevennych tak isto...nevydrzali ten tlak 😀 😀 😀 Ale chcem si kupit taky iba vysustruzeny z jedneho kusa...nejaky umely,len neviem kde ho zozeniem... 😀 😀 😀 Ale ked ho niekde uvidim,urcite pojde so mnou.! 😀

petaba
20. mar 2010

ali no nádhera 😉

boldy
20. mar 2010

ali krasne su tie orchidee ozaj...a presne toto som sa aj ja chcela spytat, co vinka, ze ako to robis, ze nemas hrboly, ja valkam na 3-4 mm ale stale mam, tak uz viem to kuzlo 🙂 den vopred

petaba
20. mar 2010

neviete náhodou akou farbou sa tieňujú bradavky, aby vyzerali takto? http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/torz...

petaba
20. mar 2010

a ešte jedna vec neviete o nejakom videu ako obťahovať prsia alebo torzo?

neurologia
20. mar 2010

Ahojte baby

ali krasne torticky ved ako inak...si talent brutalny no ako to inak napisat... 🙂

baby sa chcem opytat idem robit tortu a chcem piect mramorovy kurpus...a mam mensi problem torta bude obdlznik (ako plech) a nikde neviem najst ako mam postupovat aby bol ten korpus taky pekny...nasla som len na okruhlu formu...pomozte mi prosim 😲

petaba
20. mar 2010

neurologia a ak by si spravila dvojitú dávku receptu a dala na plech, tak by nemal byt problém 🙂

cessy
21. mar 2010

neurologia ja som prv robievala zebra rezi a presne tak isto sa to robilo na plech ako do formy. neskor ti mozem pozriet s kolkych vajec to asi bolo lebo viem ze to bolo vysoke asi3-4cm 😉 . mramorovanie bolo pekne,nic sa tomu nestalo, len musis vzdy davat 2 lyž. bieleho cesta a 1lyž kakaoveho

mirov
21. mar 2010

ahojte ALL, pls mi niekto poradit v com je rozdiel medzi pipping gel a modecor gel..neviem sa dopatrat odpovede 😢 ..dakujem 🙂