Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adul67
27. jan 2012

@yamahafazer nádhernéééé ako si písala na klavesnici písmenká?alebo no nechapem ako si to spravila take maličké?

jakelina
27. jan 2012

@iwulka23 bude, já to teda většinou použiju na nějaké zdobení nebo to obarvím na černou a použiju dřív.

adka_praha
27. jan 2012

@79zuzana no jo, no... 😅 to chcela jedna znama pre sefa k narodkam... 😀

@larah gulicky som nalepovala... 🙂

eliska22
27. jan 2012

kočky na chvíľku som odbehla od malej a ona zjedla hlavu postavičke čo som robila 😠 😠 😠 😠 😠 ja tu normálne plačem ☹ 😔

mamina1978
27. jan 2012

@jakelina Takze sa aj ja mozem pripravit na taketo podobne priania a 😅 tiez ako ty 4x za sebou.. 😖 .. pane boze !!!!!!

Tak si musim este rychlo vychutnat tie priania na torticky typu vlacik , auto ci lietadlo.....
😕 😉

mizulienka
27. jan 2012

@yamahafazer jej tie su nadherne obidve, akurat idem robit na 80 jednej pani, toto je nadherne ten tvoj motiv, akurat, ze budem zdobit obdlznik.

larah
27. jan 2012

prave dal toto niekto na TOM

https://www.youtube.com/watch?v=Q6yQ1RPgVzY

,

https://www.youtube.com/watch?v=ZivF74n1RUA

Ako tam drzia tie fialove volaniky?mne by to asi spadlo 😨

yamahafazer
27. jan 2012

@adul67 on neni malicky je taky velky ako normalny maly notebook ja som podla mojho ho robila velkostne lebo chcely taky veliky a pisala som normalne stetcom a bielou farbou on ma ten spodok rozmer 26x18cm tak niako a aj ten vrch takze to sa v pohode pisalo

a dakujem vam vsetkym za like 🙂

marci2305
27. jan 2012

@mizulienka Tie sú úžasné... 😉 😉

marci2305
27. jan 2012

@katulkaaaaaa Úúúúúžasná.....Fakt dokonalá.. 😉

jakelina
27. jan 2012

@mamina1978 já jsem mu to vymlouvala, tak prý můžu udělat něco jiného. 😀 😀 No 18 klíč fakt děla nebudu. 😝

zuziq
27. jan 2012

tak ja pridavam svoju prvu mimo rodiny, na dvojoslavu - chalani spolu radi lyzuju. Piekla som ale len za suroviny pre kamosku 😀 Chcelo by to este abecedu, mozno ked raz upeciem aj za zarobok 😀 Asi by to chcelo vacsie foto..

jakelina
27. jan 2012

Moje malinká kytička pro kamarádku

mamina1978
27. jan 2012

@jakelina krasnulinka taka jemnucka 😵 😵

jakelina
27. jan 2012

@mamina1978 děkuju, dala jsem ji jako malý dárek kamarádce v celofánu a manžel jí večer nadával, proč tu kytku nedala do vody 😀 😀

mamina1978
27. jan 2012

@jakelina tak to sa tomu manzelovi necudujem 😉 😀 😀 😀
ved vyzera ako ziva 😵 😵 😵

aj ja by som sa chcela take krasne naucit.....

jakelina
27. jan 2012

@mamina1978 to zase ne, ale on nosí brýle, tak to ho omlouvá 😀 😀

mamina1978
27. jan 2012

@jakelina naozaj to vyzera ako ziva kyticka 😵 nebud taka skromna.....si sikula velka 😀 😀 😀 😉

ikula2
27. jan 2012

@mamina1978 dakujem 😵

lucinka
27. jan 2012

ahojte... pridávam moju dnešnú... 4-tú v poradí... len tak pre nás... @mizulienka mi dala nádej, že sa šlahačka nemusí zgrcnúť, tak som ju dnes robila podľa vašich rád a vyšla... 😎 a vyskúšala som aj čokopoťah z MMF a je super... len sa chcem spýtať... @pristela robila som ho včera a vynikajúco sa mi s ním robilo... čo mi zostalo som šupla do chladničky, ráno som chcela urobiť ešte mašlu dookola torty, ale nepodarilo sa... 😒 hmota bola ako kameň, tak som ju šupla na 5sek. do mikrovlnky, ale potom sa tak neskutočne drobila a bola nejaká mastná, že sa s ňou nedalo robiť nič... 😠 čo s ňou treba urobiť, keď ju chcem skladovať a na druhý deň použiť?

ikula2
27. jan 2012

@yamahafazer nadhera ta coko a ten noteboook super 😵

Tak idem sa aj ja podelit s vami s odozvou na moj kamion cars. Som pisala kamoske ako su spokojni tak ze velmi im chutila torta, ale ze sa nedala krajat ☹ , ze ani kusok, ze piskota sa mrvila. A mna v tom vobec nenapadlo ze som este vecer pred zdobenim z nej odkrojila 2 kusky, pre manzela, lebo bola vacsia a nemala som problem. Tak to nechapem, neviete v com je problem mohlo by to byt vo vajciach? ☹

ikula2
27. jan 2012

@ajka82 aj podla mna mozu byt pre muza aj kvietky 😉

vejinka
27. jan 2012

ahojte babulky mate nejaky overeny krem do bezlepkovej torty? Nechcem uz pudingovy. Rozmyslam nad mascarpone maju ho v kauflande 200g po 2 eura. Len netusim ako to chuti co k tomu primiesat a tak. Prosim pomozte

mima1311
27. jan 2012

@lucinka ahoj ako si robila cokohmotu ? davala si tam aj slahacku ? ako som nasla na nete postup ? musi tam byt ? diiik

mizulienka
27. jan 2012

@lucinka jeej Luci krasne sa ti vydarila, nadherna je, aj ja som teraz znova slahala a vysla, takze netreba zufat a vzdavat sa 😀 😀 😀

janulkamartinko
27. jan 2012

@lucula73 Som rada,ze sa ujal :D

lucinka
27. jan 2012

@mima1311 presne tak ako je na nete... dávala som aj šlahačku... ale likér nie... 😉

mima1311
27. jan 2012

@lucinka dakujem , tak tam teda asi musi byt , neda sa niecim nahradit ?

pristela
27. jan 2012

@lucinka ja ju do chladnicky nedavam , mam ju v práčovni tam mame zimu 😠 ale mne z nej nikdy vela nezostane, pretoze sa jej urobi menej ako klasicke mmf, a ohrievam si ju normal v mikrotrke, po troskach, ohrejem, premiesim v rukach , pak zas na chvilu ohrejem a zas premiesim tak po trosickach, ale s cokoladovou sa robi tazsie nez z bielou coko 😖