Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
28. jan 2012

@vejinka ahoj, v pol litry slahackovej smotany (aspon 33%) rozpustis 200 gramov cokolady, nesmie to vriet, nechas vychladnut cez noc v chladnicke a rano vyslahas a krem je hotovy 🙂 Ja milujem robit tento krem, lebo je velmi rychly a hlavny chuti fantasticky. Ak by sa ti to zdalo horke, ked pouzijes viac percentnu cokoladu, tak tam pri slahani mozes pridat trochu praskoveho cukru.

79zuzana
28. jan 2012

ahojte, chcem sa spytat, robili ste uz tortu pre diabetika? Idem robit torticku, pre 20 ludi a jeden je diabetik. Navrhla som nech tomu jednemu kupia nejaky dia zakusok a ostatni maju tortu, ale ze nie. Mozem namiesto normalneho cukru pouzit nejaky iny , ked to vobec existuje... u nas je nizkokaloricky cukor Splenda... myslite, ze to moze byt?

vejinka
28. jan 2012

@79zuzana robim bezlepkovu mozem dat vanilkovy cukor? Vraj praskovy nesmie

vejinka
28. jan 2012

@79zuzana a ovocie davas ake? Aj kropis korpus a natieras dzem?

rogerka
28. jan 2012

@79zuzana ja som raz robila, u nas dostat specialne sladidla pre diabetikov, skus sa ich spytat, cim sladia doma, nech to mas v obchode lahsie 😉

79zuzana
28. jan 2012

@vejinka praskovy cukor sa moze ale len ten kde nie je skrob. Vanilkovy ti neviem povedat, ja pouzivam vanilkovu esenciu aj pri bezlepkovych tortach a ta sa moze. Na korpus davam stale dzem, vacsinou malinovy, co je bezlepkovy, ale korpus nekropim nikdy. Robim stale nadstavovany a ten je fajny jemny a nie suchy. Davaj si pozor ked robis bezlepkovu tortu, aby aj prasok do peciva bol bezlepkovy.

79zuzana
28. jan 2012

@rogerka dakujem,,, skusim sa popozerat v obchode. nasla som si aj internetovu stranku o tom cukre a tam pisu, ze Splenda cukor je vhodny pre diabetikov. Tak uvidim, a v najhorsom pripade im fakt zavolam.

vejinka
28. jan 2012

@79zuzana co je nadstavovany? 😅 😅 hej viem ze prasok do pecina len dr oetker aj pugingy do cesta nerobim z tej drahej muky

vejinka
28. jan 2012

@79zuzana 3 vajcia, 4 pol. lyžice kryštálového cukru, 2 vanilkové pudingy (cca 40g), 1/2 bal. kypriaci prášok, 1 pol. lyžica vody, 1 pol. lyžica oleja korpus idem robit tento a chcem ten parizsky krem do toho a banany

jitta
28. jan 2012

Ahoj , moc prosím o radu,chci dělat svůj první potahovaný dort a když si dneska upeču mramorový korpus a zítra chci naplnit krémem a potáhnout, kde mám ten korpus mít do zítra?? v lednici?? A před potažením mám dort pomazat máslem+ cukrem nebo jak??? Moc děkuji za rady

abriela
28. jan 2012

@jitta ja ho mavam vonku, v izbe, pri izbovej teplote. Ked vychladne prikryjem ho utierkou alebo dam do sacku, aby nevyschol.
Pod potah davam maslovu plnku - maslo, puding alebo nutelu. Natieram len tenulinku vrstvu. Potom supnem do chladnicky nech to zatuhne a az tak ide potah.

79zuzana
28. jan 2012

@vejinka bezlepkovu robim stale zo specialnej bezlepkovej muky. Neviem ako na sk ale tu su dva druhy prasku do peciva od Dr. Oetker.. jeden je normalny lepkovy a jeden bezlepkovy. Inak cesto: 3 vajicka, 120 g cukor, 120 g muka, 1 cajova lyzicka prasok do peciva, 3 polievkove lyzice vody ... to je nadstavovany a je naozaj velmi dobry. Ku parizskemu kremu davam aj ja banany

jitta
28. jan 2012

@abriela moc děkuju, tak to zkusím jen lehce namazat nutelou 🙂 🙂 a pak zkusím potáhnout

abriela
28. jan 2012

@jitta drzim palce a potom nam ukaz svoje dielko

jitta
28. jan 2012

@abriela no zítra bych dort chtěla dokončit, je to moje prvotina, chci ho udělat na oslavu mojí Adélce- v pondělí jde k zápisu do školy - foto dodám 😀

jitta
28. jan 2012

@abriela tak nevím,jak to dopadne, já místo 150ml oleje do korrpusu dala jen 100, jsem se přehlídla 😒

lussy23
28. jan 2012

@mariann2 krásne tortičky
@vecernicci kaý nepodarek? veď je to nádherné dielko!
@vladka1 krásna tortičky a skoré zahojenie prajem
@yamahafazer nádherná tortička
@katulkaaaaaa krásne tortičky

lussy23
28. jan 2012

@mizulienka - krásne tortičky
@mailli - nádhera. Z čoho je tá voda?
@maya30 jej krásnučká
@mima1311 perefektná torta a tie peniažky sú tie čokoládové alebo modelované?
@zuba krásna

mailli
28. jan 2012

@lussy23 ta voda je z piping gelu. dala jsem tam pár lžiček a rozhrabala (jinak se to snad říct nedá 😀) štětcem. piping gel je spíš na lepení, ale někde jsem z něj viděla takhle dělat vodu a nadchlo mě to. je i chuťově docela dobrej, lehce sladkej a má lehce citronovou příchuť 😉

abriela
28. jan 2012

@jitta nevadi. Ja malokedy vazim, meriam. Robim veci len tak a niesom profesionalka. Urobila som zatial 3 potahovky, ale pecenie a vymyslanie receptov ma bavi. Ako planujes zdobit?

jitta
28. jan 2012

@abriela tak korpus vypadá nakonec moc dobře, vyklpila jsem ho dnem vzhůru,aby se hezky srovnal, dovnitř chci dát krém ze šlehačky a ledových kaštanů s banány, z venku potřu tou nutelou a chci zkusit hmotu z marsmalow bonbonů, ještě jsem to nikdy nedělala a z těch bonbonů mi to přijde nejjednodušší 🙂 🙂 jinak na ozdobu vůbec nevím, možná vykrájím nějaké kvítky a ozdobím to jimi s perličkou 🙂

mizulienka
28. jan 2012

@mariann2 neskutocne krasne torty.

littlebubu
28. jan 2012

môj prvý pokus :D,... neterka mala 3 roky a chcela Kittu, tak som skúsila aspoň postavičku...

mima1311
28. jan 2012

@lussy23 kupovane 🙂

mima1311
28. jan 2012

@79zuzana prosim ta a nemoze sa mi stat ze by sa mi to zgrclo , alebo by sa urobilo maslo ? pri mojom stasti myslim 😀

vera_vila
28. jan 2012

@mariann2 Já jsem zatím dělala jen s mléčným marcipánem a WI, mám doma ještě SFV, ale zatím jsem s ním nedělala, ten si šetřím zase na nějaký dort na zakázku...

eliska22
28. jan 2012

pridávam môjho kulturistu, čo mi malá tú hlavu zjedla 😀 😀 😀

jakelina
28. jan 2012

@eliska22 perfektní a nová hlava pěkná 😀 😀