Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
30. jan 2012

@daducha ja som nedávno videla take čipkovane papierove kosiky na muffiny, ale ani za...si neviem spomenut kde 😠 urcite na Fb boli to fotose z nejakeho stretka , no nemozem to najst 😖

miciatko
30. jan 2012

aj tu je nieco o cipkovanych kosickoch http://www.tortyodmamy.sk/zakusky/muffiny-4

pristela
30. jan 2012

tamtie boli krajsie , saaakris, no enmozem to najst, viem ze tam bola foto s nimi , dostavali v nich mufinky na uvitanie a dali sa aj kupit, boli nadherne

anibas
30. jan 2012

@pristela v PO boli na stretku -ale kto ich predával neviem - nezaujímalo ma to 😀 😀

bzucinka2
30. jan 2012

@pristela mne sa tieto velmi pacili http://www.cukrarskepotreby.eu/kategoria/857/Po... 😉
baby nemate ulozene nejake pokne torticky s vlacikom ci autobusom? dakujem 🙂

lucinka
30. jan 2012

@daducha min. týždeň som bola v NR v jednom novom obchodíku s cuk. potrebami a tam mali takéto čipkované košíčky... a rôzne farby... boli krásne... nie je tu nejaká baba z NR, žeby ti ich pozrela? ja tam pôjdem najbližšie asi 9.2. tak sa na ne pozriem lepšie... na nete som ich zatiaľ neobjavila...

jakelina
30. jan 2012

@bzucinka2 jsou krásné, ale to jsou teda ceny 😝

desmodka
30. jan 2012

@mizulienka dve vo štvrtok noci, dve v piatok, jedna v sobotu a jedna v nedelu.... ked ja neviem povedat nie 😖 a dakujem

katmi
30. jan 2012

ahojte 🙂 tak sa mi podarila dalsia torta 🙂 je uplne jednoducha, lebo to bolo pre kamaratku dodatocne k narodeninam... tentokrat sa mi hmota uuplne ze super podarila, skusila som podla noveho receptu a uz neskusim iny 🙂 tento sa mi maximalne osvedcil! asi mozem napisat,ze som stastna! 🙂 http://varecha.pravda.sk/recepty/marshmallow-po...

reruna
30. jan 2012

@mizulienka není moc máslový, takové mi nechutnají. Já dělám ze 2 smetan na šlehání a 200 g čokolády na vaření z Lidla, k tomu 140 g krystalového cukru a kakaa má být 100 g, ale já dávám tak 2 lžíce, mám kakao Castello a to pak bylo dost hořké, pro milovníky hořké čokolády dobré, ale pro ostatní až moc....nechám chvilku povřít, pak odstavím a vmíchám 1 máslo 250 g, pak v noci do lednice a pak hned po vytáhnutí vyšlehat. Jednou se mi srazil, když jsem ho nechala stát před vyšleháním v kuchyni, takže raději šlehat fakt hned, a kdyby se srazil, tak to jde spravit v mikrovlnce - rozehřát a znovu vyšlehat. Mě toto množství stačí v pohodě na 26 cm dort, ale jestli chceš i na vrch a boky, tak udělej více. pod potah mám vyzkoušeno, drží to super, krém je tuhý

reruna
30. jan 2012

@anibas neskutečné, že jsi to dokázala tak namalovat čokoládou!

jakelina
30. jan 2012

@katmi a šlo ti to bez nahřátí vypracovat???

artepf
30. jan 2012

@daducha
@lusil
holky čtu tady ten váš recept na pařížský krém s čokoládou a máslem, stalo se vám už, že se srazil? Já jsem ho dělala jednou, zrovna do svatebního dortu, neměla jsem ho předem odzkoušený a srazil se mi, měla jsem z toho nervy nadranc 🙄 . Nějak se mi podařilo ho dát do kupy, ale nevím, jestli se má šlehat hned po vytažení z ledničky a na kolik otáček asi, jestli pomalu nebo rychle, předem moc díky za rady, chtěla bych ho znovu vyzkoušet 🙂 .

daducha
30. jan 2012

Dakujem baby, ste zlate...Uvidim, ako sa nevesta rozhodne,pisala som jej cenu tak som zvedava ... Budu mat cca 70 ludi, to len kosicky vyjdu cez 30 Eur.Ale ved sama som zvedava ako to dopadne ...

artepf
30. jan 2012

@reruna jé teď zpětně čtu rady od tebe na ten pařížský krém, jak jsem se právě ptala holek, tak že jsi vlastně odpověděla i mně, dík moc 😵

daducha
30. jan 2012

@artepf ja to slaham hned po vybrati z chladnicky a na najvyssich otackach.Urcite nie dlhsie ako minutku 😉

bzucinka2
30. jan 2012

@jakelina nuz za krasu sa plati a toto by som povedala ze je nadstandart, takze nech si zaplatia objednavatelia, ja robim tak ked chce niekto nieco uplne speci 🙂

mizulienka
30. jan 2012

@desmodka vies, ze ani ja neviem povedat nie, ja mam potom take vycitky, ked niekohoodmietnem, to je strasne 😠

mizulienka
30. jan 2012

@reruna dakujem ti krasne 😉 najblizsie urcite vyskusam podla tohto receptu 😉

jakelina
30. jan 2012

@bzucinka2 jsou krásné a když je někdo hodně chce, tak je i zaplatí, to je fakt.

jitta
30. jan 2012

@katmi a jak ten potah z bonbonů chutná, já dělala včera z marshmalow bonbonů s nahřátím v mikrovlnce, ale pak se tam dává víc cukru a je to moc sladké 😒

isabella_fly
30. jan 2012

@anibas jeeeeeeeeeej, dakujeeeeeeeeeem 🙂

dajna11
30. jan 2012

@daducha s mufinami je veru piplačka ale s tymi košíčkami čipkovanými je to krásne...ale zasa košíky su drahšie,ono je to potom celkovo pomaly už ako torta cenovo. a táto je krásna,klietková...v jednom časopise dortomanie boli klietkové,jedna do modra mi do teraz oči kole aká bola krásna. 😀 😀

anibas
30. jan 2012

Žienky ak hľadáte nááádherné torty pokope - tu sú :
http://www.flickr.com/photos/39615881@N06/favor...
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ajka82
30. jan 2012

baby prosim, vsade vam tu citam, ze pouzivate coko z lidla... je nejaky zasadny rozdiel medzi touto a na varenie od orionu alebo figaro? 😕 kedze sme na vsetko vacsinou tri baby kedze manzel pracuje ako pracuje, tak nam sa tazko do lidla dostat, ten mame dost daleko...

anibas
30. jan 2012
jakelina
30. jan 2012

@ajka82 nevím to jistě, ale ta z Lidlu má asi víc kakaa. Je tam 52 % a kolik má Orion???

ajka82
30. jan 2012

@jakelina hmmm pozeram ze orion som minula min. tyzden a na figare pisu tusim...najmenej 35% 😅 tak to bude asi ten rozdiel...

katmi
30. jan 2012

@jakelina ano, treba to miesit,kym sa tie cukriky "neroztopia", pekne sa potom daju dokopy.. robi sa s tym ako s cestom na linecke 🙂
@jitta netusim,ako to chuti.. ja to nejem.. 😅 😀

lifinka
30. jan 2012

jo a nic ta poleva bílková na marcilánu neudělá?