Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vera_vila
2. feb 2012

@vecernicci Aha, tak teď čtu, že jsi zůstala doma... Taky se Ti nedivím...

vecernicci
2. feb 2012

@vera_vila prostě jsem neskousla, že bych viděla při odpolední děcka jen půl hoďky denně celý týden, to fakt ne, však ono se něco najde a zatím si přivydělám dortíkama, nejradši bych se tím živila, zakázek mám čím dál víc, ale fakt ta byrokracie je hrozná 😠
ale manža mi furt chce zařizovat provozovnu, máme za barákem kůlničku 5+1 😀 , takže místo by bylo akorát peníze na zařízení 😝

vecernicci
2. feb 2012

@mamina1978 je to složitý něco najít na jednu směnu 😠 ale pořád věřím, že se něco naskytne a jak říká @jakelina děti jsou malé jen jednou a strááášně rychle odrostou a pak už mě nebudou potřebovat 😉

abriela
2. feb 2012

@vecernicci a co tak ist este na jednu matersku? 😀

vecernicci
2. feb 2012

@abriela tak to mě už taky napadlo 😀 😀 😀 ještě chci tu holčičku, poslední dobou jsem tím úplně posedlá, tak třeba na to taky dojde 😉

pristela
2. feb 2012

@vecernicci pocuj andelicka, toto na tom nicku si ty ? stale ked ta tu vidim na to myslim, ja som si myslela teda podla foto tu , ze si tak 50+rocna pani 😀 a ked som ta videla pak na fb 😅 😅 😅 vsak ty mladucha ako lusk !!! 😉

reruna
2. feb 2012

@vecernicci na směny je to fakt hloupé☹ a s tou provozovnou v té kůlničce to možná není až tak špatný nápad...zjisti hlavně, co by po tobě chtěli ohledně hygieny a určitě bys musela mít živnostenský list a odvádět daně a tak.....
@jakelina jaké máš žilkovače, já nemám žádný a na ty květy by se nějaký hodil, ale něco univerzálního....

vecernicci
2. feb 2012

@pristela já jsem vždycky vypadala starší, ale zato budu dlouho vypadat stejně 😀 😀 😀 jako moje mamka 😉

anibas
2. feb 2012

@vecernicci jej aký kocúrik - kráásny 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
2. feb 2012

@vecernicci no ale praveze na tych foto na fb vypdas vsade hodne mlado 😀 a zabudla som 😠 ten kocut je bombovýýýý !!!!

alenv
2. feb 2012

@vecernicci jééé ta je krásná

vecernicci
2. feb 2012

@pristela tak jsem si změnila fotku, tahle je snad lepší 😀 😀 ono vybrat moji fotku není tak jednoduchý, já se strašně nerada fotím, takže jsou to jen momenty překvapení, když byl manža otravnej a chtěl fotit😉

lussy23
2. feb 2012

@vecernicci to j e nádherná mačička @jakelina krásne kvietka @mia114 krásne fotky i tortička

mizulienka
2. feb 2012

babulky, ktore ste uz robili tortu na cely plech, rozmer 30x33 tusim mam, kolko vam torta vazila?
ja ju mam este len potiahnutu a uz vazi 7kg 😕 😕 😕

lamps
2. feb 2012

@mizulienka Lucka ja som robila dvakrát - golfové ihrisko. Jedna mala takmer 6 kg a tá druhá ak sa dobre pamätám 8 kg

mizulienka
2. feb 2012

@lamps davala som tvarohovu plnku a lesne ovocie cely balik, asi aj preto je taka tazka...len dufam, ze zakaznikom to nebude vadit, sice povedali, ze pre babinku vsetko, len ci pocitali s takym vsetkym 😕 😕

lamps
2. feb 2012

@mizulienka ja som do oboch dávala mascarpone krém s lesným ovocím. Obe išli ku jednému majiteľovi a keď si zajednávali tú druhú tortu povedali, že má byť taká veľká ako krabica od kureniec 😀.

mizulienka
2. feb 2012

babulky moje zas ja 😕 robim tortu pre 80 rocnu pani, uz dozdobujem ale teraz na to pozeram jak puk...moze byt pre 80 rocnu pani staroruzova vintage farba ruzi??
ja som ich kombinovala s bielou, ze su dvojfarebne a mne to pride totalne svadobna torta, boze snad ma s nou niekde neposlu 😕

vera_vila
2. feb 2012

Holky, jak zpracováváte ovoce ke krémům? Mám dělat svatební s tvarohovým krémem, borůvkami a jahodami... Vše bude mražené... Jak to rozmrazit tak, aby to nebylo nacucané vodou? Jen přelít horkou vodou a nechat okapat? Chtějí to do toho krému trochu rozměnil, aby to ten krém zabarvilo, ale přitom tam byly kousky, hlavně u těch jahod, borůvky jsou malé - asi do toho k borůvkám bych pak asi měla dát víc cukru, co? Dělala už některá s borůvkami?

lamps
2. feb 2012

@mizulienka neboj nepošlú ťa nikam, torta bude určite krásna. Ružovo-biela kombinácia je taká nežná a myslím, že ruže sú univerzálne 😅

lamps
2. feb 2012

@vera_vila ja keď dávam ovocie, nechám ho len na sitku odkvapkať a uložím ho na plnku, priložím ďalší korpus a hotovo. Keď som dávala jahody, nakrájala som ich na menšie kúsky.

vera_vila
2. feb 2012

@lamps A necháš to ovoce rozpustit volně, nebo ho přeliješ horkou vodou? Oni ho právě nechtějí na náplň, ale jakoby to té náplně vmíchat... A já mám strach, že to bude moc vodové, když se to nechá rozpustit volně...

lamps
2. feb 2012

@vera_vila len nechám voľne rozpustiť. Dávam lesnú zmes, maliny alebo jahody a nikdy som to nemala vodové. Tiež som sa toho bála, keď som takto robila prvú tortu, ale ten korpus vsaje šťavu z ovocia. Ono keď to ovocie dám na plnku a priložím ďalší korpus tak sa to ovocie zatlačí do tej plnky a vyzerá to akoby to bolo v nej vmiešané.

lusil2005
2. feb 2012

@mizulienka jasne ze moze! 😉

vera_vila
2. feb 2012

@lamps děkuji... oni ale právě i chtějí, aby to ovoce ty náplně zabarvilo... že nechtějí celké kousky, ale jen opravdu malinké kousíčky, jako když jahody rozmačkách do smetany - jakoby dřeň...

anibas
2. feb 2012

@mizulienka blbá otázka . čo znamená Vintage ? Tvarohový je najťažší krém !! 😉

lamps
2. feb 2012

@vera_vila aha, tak to ti asi veľmi neporadím, ešte som takto nerobila žiadnu tortu

jakelina
2. feb 2012

@reruna já mám silikonový jenom jeden, je to lilie a na listy teda nemám, to dělám buď pístovou vykrajovačkou co to i nažilkuje nebo otlačuju takové ty obyčejné modré žilkovače.http://www.dekordort.cz/product/vykrajovace/z...

jakelina
2. feb 2012

@vera_vila tak udělej třesený krém, tam jsou kousky ovoce

vera_vila
2. feb 2012

@lamps Ale i tak děkuji... snad si s tím nějak poradím... Třeba ještě za ten týden něco vymyslím, než se do toho pustím