Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adul67
5. feb 2012

@miciatko nadherne tortičky ty sa nejak rozpiekla super tu je moja k synovím 5 ročkom podla jeho želania a potahovka podla večernice ale som sa jej prežrala strašne je dobrá mliečna mnam 😉 aj s oslavencom 🙂

timonko
5. feb 2012

Košičanky, kde kúpim obyčajné práškové farby Kovandovi ???

79zuzana
5. feb 2012

@iwulka23 niekto pouziva olej aby sa potahovka leskla alebo je taky sprej - potravinarska glazura 🙂 a myslim ze na torty od mamy bol aj fotopostup na tortu rybku 🙂 drzim palce 🙂

miciatko
5. feb 2012

@adul67 krasna torticka a aj drobec, no teraz som mala objednavocky , ale dalsiu mam az ku koncu mesiaca

iwulka23
5. feb 2012

@79zuzana Ďakujeem pekne 🙂 idem kuknuť 🙂

abriela
5. feb 2012

@timonko hypermarket aj male tesco

79zuzana
5. feb 2012
zuziq
5. feb 2012

@timonko a zvyknu ich mat aj v drogeriach 😕

timonko
5. feb 2012

@abriela dakujem , včera mužík obletel všetko, no vraj nikde nemajú ... asi pôjdem pozrieť ja 🙂
@zuziq pozerala som, no nemajú 🙂

s

iwulka23
5. feb 2012

@79zuzana noo kráásna 🙂 ja chcem kus inak robiť..ja ten postup viem..tu je http://www.mimibazar.sk/tisk_receptu.php?id=34157 len mám dilemu s čím vyrezávať šupiny..dnes som si už vyrezala z kartóna tvar tej ryby..idem upiecť 3 korpusy..chcem s kakaom ...plnku chcem s tvarohom a zl.klasom..a kivi chcem dávať..dotvarujem s punčovinou(tá sa robí zo zvyškov cesta a plnky????-teda dakde som to čítala 🙂 )mám ešte vrch s niečim potierať?či stačí ked dám na punčovinu poťahovku??teda v tom postupe nejde na celý povrch..len na hlavu a potom už len šupiny..a tá ryba má takú peknu farbu..no neviem či sa mi taká podarí...mi príde ako miešaná alebo neviem čo..toto bude moja 2 torta😀 takže som len začiatočník 🙂

vera_vila
5. feb 2012

Tak jsem si právě na Hawthorne hill objednala žilkovač na orchideu na svatební dort, který mě čeká v červenci, tak pak začnu trénovat

abriela
5. feb 2012

@timonko v malom to maju v regale pri praskoch na pecenie, ako je mlieko - cervena, zlta, modra - v stvrtok doplnili, nemali doteraz vsetky farby.
V hypermarkete som kupovala asi pred 3 tyzdnami - tiez pri praskoch na pecenie, vsetky farby.

eliska22
5. feb 2012

@iwulka23 ja som robila presne túto rybu v mojich začiatkoch 😀 tu je foto tej mojej 😉 tie šupiny, ak si dobre spomínam, som vykrajovala s malým kolečkom a tie ryhy na šupine som robila s vidličkou 😉

79zuzana
5. feb 2012

@iwulka23 myslim, ze puncovinu uz nemusis nicim potierat... aspon ja som nepotierala, snad ti lepsie poradia ostatne zienky co pecu dlhsie.

eliska22
5. feb 2012

@iwulka23 dávala som tie šupiny priamo na tú punčovinu a v pohode 😉 robila som ju z MMF 🙂

maculik
5. feb 2012

Ahojte kocky, pisala som sem predvcerom o rady k torte pre Petrika k 2.narodkam, dakujem vam a prikladam obrazok 🙂 Myslim, ze na prvykrat nie zle, chybicky tam su, ale tak co uz, no aj chutovo bola vyborna (ak mozem sama seba pochvalit 🙂 , aj manzelovi chutila a on ani nie je velmi na sladke. Detom tiez chutila, a to je hlavne, ved bola hlavne pre nich robena.
Ozdobit som chcela inac, ale ked Adelka zbadala na krabicke od farieb tie mysky, tak bolo rozhodnute, uz len mysky chcela, no a kedze bola moja hlavna pomocnicka, tak som nemohla odmietnut 🙂
Ale obdivujem vas, ze sa takymto tortam venujete, je to riadna piplacka 🙂

PS: ked tu pozeram tie vase profi vytvory, tak sa to sem az hanbim dat 😀

timonko
5. feb 2012

@abriela dakujem este raz...asi tam zájdem sama, ako vždy 🙂

eliska22
5. feb 2012

@maculik veď je to pekná prvotinka a hlavné, že urobila radosť 🙂

dajna11
5. feb 2012

@abriela nie,to som ešte neskušala......najprv boli pralinky hitom a teraz už doma nejako nejdú....takže ich u nerobím.ale toto vyzerá super..

maculik
5. feb 2012

@eliska22 dakujem 🙂 No ved o to islo, aby sa pacilo a aby chutila. A mysky potesili hlavne Adel, Petikovi prekvapivo nechutili, zato ona by najradsej zjedla vsetky...
mozno sa odhodlam aj na jej 4.narodky nieco upiect, ale to uz radsej sama, lebo ked som ju mala pri sebe, tak to som len davala pozor, kedze stale nieco olizovala, ustipkavala z marcipanu aj z torty, proste profesionalna ochutnavacka 😀

iwulka23
5. feb 2012

@eliska22 kráááááááásna 🙂 noo aj moja bude zo začiatkov🙂) taaak to že nemám žiadne kolečko 😀 s ktorým by som to mohla vykrajovať..snáď ešte dačo vymyslím 🙂 ja som si teraz objednala modelovacie kostice takže to budem mať..len tá farba ma trápi..velmi by som chcela takú ako je na tej fotke..no neviem 😀 mám klasickú zelenú gelovku..tuto http://www.cukrarskyraj.sk/farba-gelova-leaf-gr...
tak si myslim že bude taká pistáciova farba 🙂 či by som mala ešte s dajakou farbou pomiešať??? ja mám poťahovku PDT nechutí mi velmi..ale tak ešte mám na 1 či 2 torty tak chcem využiť...ale potom začnem robiť sama zo sušeného ml.
no uvidíme ako sa mi podarí 🙂 díík za tipy..ak by ťa ešte niečo napadlo tak akékolvek rady privítam 🙂))

iwulka23
5. feb 2012

@79zuzana aj ja si myslim žeby netrebalo..čítala som teda že netreba...dufam že bude PDT dobre držať..lebo pri mojej prvej mi ju zo strán šmýklo..a sa stopila..☹ som pod poťahovku dávala plnku a v tej bollo málo masla..ale tak učím sa na vlastných chybách 🙂)

eliska22
5. feb 2012

@iwulka23 možno keby si do tej zelenej pridala trochu hnedej aby to bolo také viac rybie 😝

mamina1978
5. feb 2012

@adul67 Krasnulinka torticka....a tvoj zlatucky syncek 😵 😵 😵 ...nadhera

artepf
5. feb 2012

@adul67 hmota je trošku mastnější, ale to nevadí, já si ji připravuju v pekárně, jak už jsem psala a dělám si několik dávek najednou, když už je pekárna zašpiněná. Potom ji dám do sáčku a ještě do uzavíratelné misky do lednice a když potřebuju potahovat, tak si ji nechám chvilku rozehřát v mikrovlnce (musí se ale kontrolovat a obracet, aby se rovnoměrně rozehřála), pak ji trošku prohnětu a krásně se mi s ní potahuje i modeluje. Je ale trošku měkčí, takže třeba růžičky vyrábím ze Smartflex Velvet, od které jsem si jeden kbelíček koupila. Chuťově pro mě nic moc, ale ty růžičky se z ní dělají krásně, rychle schne.

artepf
5. feb 2012

@adul67 téda teď koukám, jaký jsi vytvořila nádherný dortík, jako profík, to vypadá, jak kdybys ani žádné rady nepotřebovala 😀 to musel mít oslavenec radost 😵

artepf
5. feb 2012

@adkoalauri pšeničný sirup kupuju ve zdravé výživě, mají tam i kukuřičný a javorový, ale ten pšeničný je nejlevnější, stojí u nás 30,- a vystačí mi na několik dávek 😉

isabella_fly
5. feb 2012

@maculik krasna je, a kazdy zacina, ked ich urobis viac tak budes mat aj viac odvahy experimentovat 😉

adul67
5. feb 2012

@mamina1978 dakujem 🙂
@artepf dík za receptíky na tu hmotu a ja som sa ju bála dat do mikrovlnky som ju taku stuhnutu valkala ale rohy som musela orezat lebo sa mi nedala tak vytvarovat bola tuhšia ale chutovo super 😉

adkoalauri
5. feb 2012

@artepf ďakujem mooooc pekne🙂