Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
6. feb 2012

@lucka_o no viem, že aj nožom sa to dá, ale ja by som si na to netrúfla 😝 😝 😝 alebo takým tým radielkom by to skôr išlo podľa mňa 😉

mirunda
6. feb 2012

@eliska22 jéé, co tam máte za tak skvělou drogérii?? U nás v drogérce ani prd, ještě na mě koukali, že zrovna u nich shánim potr. barvivo.. děkuji za odkaz, juknu se tam..

Kdyby byl od někoho ještě nějaký nápad na sehnání potr. barviva, budu ráda.. nejlépe v Praze 🙂

eliska22
6. feb 2012

@mirunda to je taká malá zastrčená drogéria a majú tam všetko 🙂 tak snáď ti poradia kočky z tvojej zeme 😀

anibas
6. feb 2012

@eliska22 ja by som biely hlúbik vyrezala kolieska z korpusu, a červený klobučik - tortovú oplátku aj 2x zlepenú s čoko a na to 2 kolieska korpusu postupne zmenšené a dotvarovala punčovinou 😉

jakelina
6. feb 2012

@mirunda ty barvy mívají v takových těch komunistických drogeriích, ty nové to moc nemívají a u nás je mají třeba v Globusu u kypřících prášků, hodně barev, základní všechny. Jenom černou tam nemají 😒

anibas
6. feb 2012

@lucka_o ja som si kúpila v galantérke radielko a potom som podľa pravítka akože kreslila po potiahnutej torte 😉

eliska22
6. feb 2012

@anibas díky, tak ten hlúbik upečiem v miskách 😉 veľmi si mi pomohla 😉

abriela
6. feb 2012

@heni79 robila som v mikrovnke. Najprv som dala obycajnu mliecnu cokoladu z Lidlu za 39 centov. Ked uz bola ako tak roztopena pridala som umyte cukriky - len tak, bez vazenia, lebo som mala velky balik z akcie z Lidla. Ked uz bolo skoro vsetko roztopene, asi po 1 minute, dala som len tak od oka asi 2 male lyzicky smotany.
S hmotou sa robilo super. Potom som pomohla drahemu,lebo domontovaval kuchynu - takze hmota mi z tuhla. dala som ju znovu do mikrovlnky a zmekla, tak, ze som dodavala cukor.
Tvoja bola mekka, alebo aka, ze sa odlepovala? Mala si natrete boky torty?

janulkamartinko
6. feb 2012

Babenky prosim o inspiraciu o jednoduchu ale peknu okruhlu torticku na svadbu,ja par inspiracii mam ale to je malo...pomozete? na farbe nezalezi...ja mam upln vygumovany mozog dnes 😀

heni79
6. feb 2012

@abriela
Jasné, torta bola natretá celá. A stuhnutá. Hmota bola spočiatku mäkká, ale po preložení na tortu sa boky jednoducho odtrhli. Celkom tomu nerozumiem.A potom už zostávala skôr tvrdá, do mikrovlnky som ju nedala, možno som mala skúsiť. Ale bola som tak znechutená.
No asi ju ešte raz vyskúšam, len tak na skúšku a v menšom množstve. Len ja by som rada mala hnedú čokoládu. Mám si vziať nejakú obyčajnú napr. z Lidla? 😉

mirunda
6. feb 2012

@jakelina děkuji, zrovna včera jsem jela kolem Globusu :( Tak musim ukecat manžela ještě 🙂 Právě že kolem nás je jen Rossmann nebo DM, žádná taková ta komunistická.. ale díky za tip!

anibas
6. feb 2012
abriela
6. feb 2012

@heni79 ja som kupila z lidla mliecnu 30%, horku a bielu. Priatel este dudral, ze beriem take lacne. Prvykrat so potahovku potiahla aj olejom. Najprv to bolo velmi leskle, ale na dalsi den to vyzeralo pekne. Ked dojdem domov z prace, hodim tu tortu.

janulkamartinko
6. feb 2012

@anibas jej ta s tymi kalami je tvoja praca? krasna...a na tych bokoch je to cim vytlacene? dakujem moc 🙂

heni79
6. feb 2012

@abriela
Čakám na foto. 😀
Ja si stále myslím, že to mohlo byť čokoládou. Ona sa v tom "parnom kúpeli" aj dosť ťažko rozpúšťala. Asi niekedy naozaj stačia aj tie lacné veci a urobia lepšiu službu, ako drahšie. 😉
A to si tortu potrela olejom, či ako?

anibas
6. feb 2012

@janulkamartinko na boky je použitý patchwork - čipka, a kaly sú veľmi krásne a jednoduché a rýchle a nízkorozpočtové kvety - ja ich mám veľmi rada 😉 😉 😉

simasa
6. feb 2012

Babulky a nejaky namet na karnevalovu masku by ste nenasli? Presla som google aj flickr, ale teda nic moc. Vopred vdaka.

lussy23
6. feb 2012

@anibas zlatý a krásna torta
@dajna11 jej milučká fotka
@daducha krásna pesnička

abriela
6. feb 2012

@heni79 namocila osm kusok cistej hubky na riad a potrepa povrch potahovky. Citala som to niekde na zaciatku tejto diskusie. Presla osm asi 250 stran 😀 😀 😀
Moj cokoladovyMFF

lussy23
6. feb 2012

@danciacik krásnučká @yamahafazer krásne muffiny
@larah nádherná. úžasné kvety
@lusil2005 krásna, netradičná @abriela krásna torta

janulkamartinko
6. feb 2012

@anibas Mas velmi krasne torty kde by som ich nasla pokope ak smiem?

lussy23
6. feb 2012

@timonko nádherná @maculik veľmi peknučká torta @eliska22 suprová rybka @adul67 krása
@miciatko krásna
@adka_praha je to krásny výtvor

miciatko
6. feb 2012

@lussy23 ty si taka zlata , ty vzdy kazdu torticku pochvalis, ja si to neviem neak dat dokopy,tak laikujem 😉

mizulienka
6. feb 2012

babulky moje zlate, kto z vas robil gastanovy krem so slahackou? mate nejaky osvedceny recept? dakujem krasne.

anibas
6. feb 2012

@janulkamartinko mám ťa na FB ? Sabina Kendrova

janulkamartinko
6. feb 2012

@anibas Asi ano, prepac 🙂 idem sa kochat :D

simasa
6. feb 2012

@mizulienka ten z mmb - z gastanovej torty je dobry. Ale cesto nie, je velmi suche.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40301

simasa
6. feb 2012

@abriela dakujem, to som popozerala. Neviem, ako mam vyzdobit tu masku - musim este nieco pohladat...

mizulienka
6. feb 2012

@simasa dakujem, uz som na nu pozerala, len ma odradza, ze tam ide praskova slahacka 😒 nie je to tam citit?