Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
13. feb 2012

@kiya ta je kráásná

kiya
13. feb 2012

@alenv dakujem 🙂

pristela
13. feb 2012

@kiya bozinku tá vapada mnamkovo , sliny mi vyliezli 😀

@akme ale kde žeeee, to ta MMF s bielou cokoladou 😉 uplne v pohode zafarbila všetko aj moje ruky 😀 😀 😀 a absolut sa to netrhalo, vyvalkala som na uuplne tenulilinko, som tej hlave mojej robila cervene saty aj takymi tenunkymi volanmi a slo to uplne super 😉

marci2305
14. feb 2012

@alex21 Úžasne, nádherne.....Nechápem ako si to stihla.. 😉 Ja som mala malého takého istého...Cez deň som spala s ním 😀

marci2305
14. feb 2012

@kiya Mňam.....dala by tom si..🙂

marci2305
14. feb 2012

@79zuzana Krásne..Úplne dokonalé na prvý krát 😉 😉

katmi
14. feb 2012

@alex21 neporadil mi nikto, zvladla som to nakoniec nejako sama 🙂

monikad1
14. feb 2012

@lussy23 Ďakujem 🙂

daniz
14. feb 2012

@mamina1978
@janulkamartinko kočky ďakujem, nakoniec ho asi budem musieť urobiť len z hmoty, pretože pani mi písala, že ona chce iba takú malinkú, že najmenšiu ako dokážem urobiť. Tak som jej povedala,že najmenšie robím minimálne 2,5 kg. A tam to nemám šancu vmestiť ešte aj s dvoma vagónikmi-poslala mi fotku. No veď sme na Slovensku. Nie? Veľa vecí na malej torte,akože logika ☹

larah
14. feb 2012

@alex21 všetky su nadherne,možem sa inšpirovať?
@79zuzana peknučké
@eliska22 super
@kiya .....len zahryznuť

miskaemuska
14. feb 2012

@reruna dakujem velmi pekne za radu 🙂

mizulienka
14. feb 2012

moj valentinsky Macko Pu 😉

lusil2005
14. feb 2012

@mizulienka luci tewn je kraaaaaaaasny!!!!! 😵

vsetkym vam prajem krasneho valentina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-* Je to sice len den ako kazdy iny, ale ked ja si tak rada robim z obycajnych dni vynimocne 😅

mizulienka
14. feb 2012

@lusil2005 dakujem 😉
ja tiez velmi nemusim valentin, ale iba kvoli tomu, ze to je tam skomercionalizovane, boze to je slovo 😕
ale mas pravdu, je super, ked si vieme aj z obycajnych dni urobit vynimocne 😉
aj ja teda prajem, zazime krasny vynimocny den 😉

janulkamartinko
14. feb 2012

@daniz Chapem to ,aj mne chodia taki ludia nech je taka ako chcu ale hlavne najmensia tym padom najlacnejsia...

lusil2005
14. feb 2012

Inac - skusala som ten tvarohovy krem... Uplne jednoduchy! Vyslahat slahacku, capnut tam makky tvaroh, lyzicu cukru a jeden vanilkovy creme ole a este preslahat. hotovo. je to tuhe jak slak a chuti to fakt uuuuzasne! cisty pribinacik 😅 no a potom som sa dnes rano v skolke dozvedela ze karneval je tento rok bez rodicov 😖

lusil2005
14. feb 2012

@janulkamartinko ja mam teraz jednu, dva tyzdne mi vypisovala - chcela pery. a nech akoze tie pery drzia lesk. chapete. ze zapichnuty. a nech su tam aj zuby akoze pootvorene pery, a nech je tam aj jazyk co olizuje vrchnu peru. dvesto obrazkov mi poslala ze takato farba,, a takyto tvar, a taketo zuby, a takyto lesk, sto krat mi zdoraznila ze ta torta musi byt dokonala, a nakoniec mi zadrela ze "tak do dvoch kil"...

katulkaaaaaa
14. feb 2012

@lusil2005 😀 😀 😀 tak taketo objednavky mam najradsej 😝 potom ziadna spetna odozva lebo ta torta stala az 20eur 😲 😲 😲

adul67
14. feb 2012

ahojte šikulky krasne tortičky pribudli pridavam svoju 🙂

pipka
14. feb 2012

ajojte, pridavam svoje Vanetinske prekvapenie pre manzela 😵 muffinky na ranajky a torticka po obede ku kávičke 😵 😵 😵 😵

miciatko
14. feb 2012

moja dnesna na objednavku

miciatko
14. feb 2012

@lusil2005 mala si vytlacit obrazok tych pier, dat na tacku a aby neuletel dat tam 1,5 kilovy kamen a este sa zmestis do dvoch kil 😉

lukika
14. feb 2012

čaute konečne som dočítala zameškané a poslala like 😵 všetky tortičky krááááásne. Ak máte niektorá formu silikonovú srdce z lídla z koľko vajec tam robíte korpus a aký?

lukika
14. feb 2012

@pristela to je aká MMF s bielou čokoládou? ,

lukika
14. feb 2012

@lusil2005 Tá biela s červeným stencilom a čer. kvetmi je prenááádherná oči som išla na nej nechať úplne perfektná

kleopatris
14. feb 2012

@pipka prosim ta, cim si potahovala tie muffinky? nadherne su 😵

mamina1978
14. feb 2012

Prosiiiiim potrebujem pomoc niektora ste robili tu slanu tortu,ako sa robi a co je vo vnutry.Suuuuurne prosiiim.
Moj drahy, ze ma sladkeho dost, ze mu stacim ja 😖 tak musim rychlo zmenit plan na slanu valentinsku tortu, ale nemam ani potuchy ako na to .... ☹

lusil2005
14. feb 2012

@mamina1978 ja som zatial robila len slane pivo, ale chystam sa teraz na tortu a uz dva tyzdne skusam pomazanky ze ktora bude naj do toho. a zatial vyhrava ta ktoru odporucali aj v casopise TOM, je to vlastne plnka do syrovej rolady: maslo, taveny syr, natierkove maslo, sol, korenie, nasekana paprika, cibulka, nadrobno nakrajana sunka a rozdrobene uvarene vajicko.

mamina1978
14. feb 2012

@lusil2005 no a nevies prosim nejaky recept na ten slany korpus ? ☹