Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
16. feb 2012
pristela
16. feb 2012

@mishulle hviezdicky mozes dat na drotiky , ale aj na spajdle 😉

@lussy23 nechapem otazku 😀 😀 😀 ako z jedneho kusu ??? teraz je z jedneho , neda sa rozdelit 😀 najskor som vymodelovala hlavu, pak telo, pak som spojila hlavu s telom , potom som jej obliekla saty , nakoniec som jej dorobila ruky a vlasy

abriela
16. feb 2012

@pristela pridavam sa k tebe, cokoladova MMF je naj 😀 😀 😀
Inak, ja kade chodim vsade pozeram co by sa dalo vyuzit na pecenie. Nedavno som videla jednu kocku, mala nadherny stipec v tvare magraretky. Mala som chut uchmatnut jej ho z vlasov 😀 .

Baby, kde sa stratila @daducha?? Je tu malo kosicaniek a este sa tratia 🤐

timonko
16. feb 2012

Kittynka dnes odchcádza, moja Elinka povedala že nedááá 🙂

timonko
16. feb 2012

@rejoice ahoj ..ja som tiež robila podľa tohoto postupu a robila som MMf hmoty 🙂

lifinka
16. feb 2012

@timonko pěkná. také se minnie chystám dělat na březen, jen mám strach z obličeje 😅

jakelina
16. feb 2012

@lucula73 stihla jsem udělat potah a ten bílý vrch.
Potáhla jsem celý dort růžovou, potom jsem si po horním obvodu udělala takový pruh z bílé hmoty, aby pak trochu víc odstával ten vrchní díl a podle toho se mi to i dobře ožezávalo. Pak jsem potáhla bílou hmotou vrch a ořezala.
Foťák mi tam dělá takové odlesky, jinak je to rovné.

yamahafazer
16. feb 2012

@abriela toto je stencils ja som ho teraz robila biely tak na fotke mi to tak neni vidiet ako vskutocnosti
http://www.tortyodmamy.sk/ako-na-stencilsablonu...
a ta orchidea na nu som mala nervy vobec sa mi praveze nedarila som tam chcela dat tri,ale jednu som celu musela zrusit

dakujem vam vsetkym za paci sa mi aj vase torty su vsetky nadherne snazim sa vzdy vsetky popozerat

pristela
16. feb 2012

@yamahafazer ten stencil je uuuzasny, fakt krasa, skoda ze je to take drahe 😠 ale isto si aspon jeden na stretku kupim , bo sliny mi vytekaju ake to mate krasne na tortickach 😀

jakelina
16. feb 2012

@pristela teto nekecej, že ty si to nevyrobíš sama 😀 😀

timonko
16. feb 2012

@lifinka šlo to celkom dobre, len sa s tým treba pohrať 😉

jakelina
16. feb 2012

Já dnes půl dne drátkuju a večer ještě budu dodělávat dort a malý je dnes protivný jak hrom. Uááááááááááááááááááá. 😝 😒
No snad to nějak zvládnu. Ty kytičky nepotřebuju, to mám jako dárek jenom tak bez dortu.

yamahafazer
16. feb 2012

@pristela je to pekne da sa to vseliako vyuzit a inak ta tvoja postavicka tak ta je nadherna dokonala 😉 robis ju na niaku tortu?

yamahafazer
16. feb 2012

@jakelina peknucke su fakt super sa ti podarili

lucula73
16. feb 2012

@jakelina pochopila som,teda dúfam 😀 ,ďakujem ti 😉

pristela
16. feb 2012

@jakelina 😀 😀 😀 vsak som aj premyslala, ze kde zozeniem taku tvrdu foliu 😀 😀 😀 ale radsej kupim, som leniva vyrabat 😝
naadherna kvetoša!!! ja to nechapem ako to robite , krucis! 😠 akoze na drotiky zvladam v pohode , ale dat to dokopy to nevieeeeeem ☹ ☹

@yamahafazer nejde na tortu , bude samostatne, este jej musim vyrobit podstavček 😅

lifinka
16. feb 2012

@jakelina ty jsi talent na květinky 😵 úžasné, já chci takyyyy 😀

jakelina
16. feb 2012

@pristela to by se dalo udělat z takové té folie, co na to děti píšou tužkou z učebnic. Já nevím jak se to jmenuje, ale naši to měli všichni. Dělala jsem z ní šablonu na velikonoční vajíčka. Vyřezala jsem zalamovacím nožem a pak cukrovala na čtverečky koláče vajíčka i se vzorem.

jakelina
16. feb 2012

@lucula73 nemáš zač.

jakelina
16. feb 2012

@pristela jejda na tom nic není, svážeš pestíky k tomu tři lístky a mezi ty tři další tři a je to. 😉 To zvládneš levou zadní.

alenv
16. feb 2012

@yamahafazer prosím jak uděláš takovou krásnou modrou je to přímo nějaká barva?

pristela
16. feb 2012

@jakelina nezvladnem , mne to nejde, snad mi pomoze toto stretko, idem tam len na to 😀 ja to dam dokopy a rozchadza sa mi to, nedrzi to dokopy 😠 tak to vzdy len pozapichujem do torty zvlať 😖 listocky viem to je lahke ale dat dokopy kvet 😖 ee

alenv
16. feb 2012

@pristela uauuu oči mi přecházejí.. jsi skvělááá

abriela
16. feb 2012

@jakelina aj ja chcem vediet vymodelovat take krasne kvety . Netrufam si na ne 😖, radsej vsetko ine.

Moja nova salka kavy, ci cokolady s originalnym cukrom a o chvilu piata potahovana torta.

mamina1978
16. feb 2012

@jakelina Ty mas vzdy tak kraaaaaasne vytienovane tie kvietky, cim to malujes pudrom ci rozriedenou gelovkou? 😵 😵 😵
A este mozno otravujem , ale spytam sa predsa, nemohla by si to prosim odfotit odspodu ..ten kvet ako to mas spojene ????

pristela
16. feb 2012

holky , vlozila som sem : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3101686... ako vznikala moja zenska, len hlavu som nenafotila ja ťapa 😖 bo ma napadlo fotit to az po nej

abriela
16. feb 2012

@pristela dakujem za like.
Pozeram foto a ziadam ta aj o priatelstvo. Tvoja zenska je krasna, ale pri postupe sa smejem - transvestita ako vysity 😀 .
Sorry, ale pozerala som bez servitky 🤐

bzucinka2
16. feb 2012

@pristela super natacky 😀 ale vysledok je suprovy 🙂

bzucinka2
16. feb 2012

@jakelina super, krasna kyticka 🙂

@pristela folia by mohla byt taka ako sme volakedy mavali obaly na vysvedcenia 🙂
@abriela super napad 🙂

pristela
16. feb 2012

@abriela uvidim kedy mi dorazi ziadost , bo minule mi dosla po 2tyzdnoch 😠 😠
😀 😀 😀 jaaj keby si videla na co vsetko sa podobala ked vznikala 😀 😀 😀