Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

heni79
16. feb 2012

@abriela
Dnes som robila druhý raz čokoládovú MMF. Tentoraz úspešne, robila som v mikrovlnke, vďaka za tip. I keď, musím priznať, že s klasickou sa mi robí lepšie. 😅
Túto som robila iba pre kamošku, ako prekvapko, tak ju hádam poteší. 🙂

ajka82
16. feb 2012

@jakelina nadherne 😵 ...no na toto sa este ani z daleka nechytam 😅

alenv
16. feb 2012

@yamahafazer tak tu nebesky modrou mám 😕 a nikdy mi nepřišla tak krásná jako tu máš ty 😅

mishulle
16. feb 2012

holky, prosím, nějakej recept na osvěčenej karamelovej krém? napadlo mě jen vyšlehat karamelový salko s máslem, případně dosladit, šlo by to?

yamahafazer
16. feb 2012

@alenv aku hmotu pouzivas ja smartflex ak pouzivas mmf tak ta sa tazko farbi

alenv
16. feb 2012

@yamahafazer já si dělám mléčnej marcipán.. ale ted už asi vím proč.. já si až ted koupila bělobu 😅 dělám jen tak pro rodinu tak pomalu pokupuju.. a vlastně ten není uplně bílej tak proto nebyla tak krásná.. zkusím vybělit a pak nabarvit.. a chci si objednat na zkoušku ten smartflex 🙂

evelin116
16. feb 2012

zajtra idem ozdobovat tortu re babulu tak mi drzte palce aby sa mi podarila asi s tym premarnim celi den.

mishulle
16. feb 2012

mě zítra čeká šlehačkový dort a dort marcipán s mašinkou pro syny, už teď mám nervy

vecernicci
16. feb 2012

@pristela tak já jsem si jeden stencil vyrobila a zítra ho budu zkoušet, stačí takové ty desky z papírnictví (já je zabavila synovi) a jde to dobře vyřezávat odlamovacím nožíkem 😉

mrka2
16. feb 2012

@jakelina nadherna kyticka!

vecernicci
16. feb 2012

@alenv takhle to dělám taky, nejdřív vybělím a pak barvím, je tak hezčí i růžová,je taková jemnější 😉

jakelina
16. feb 2012

@mamina1978 já ti zítra kvítek zespoda vyfotím, já to čtu až teď, byla jsem cvičit a teď už je světlo na prd.
Stínuju prachovou barvou co si sama dělám ze Solamylu.

mariann2
16. feb 2012

@jakelina prosím ťa, ako si tú farbu vyrábaš?

adka_praha
16. feb 2012

@jakelina prosim ta, ja som skusala tiez robit praskove doma a mne to vobec "nekresliii"... mas nejaky typ? 😒

abriela
16. feb 2012

@bzucinka2 no salka mi dala zabrat. Nevedela som naco ju potiahnut. Nakoniec koncila na mini crepniku. 🙂
@heni79 super. Mne sa zda coko lepsie tvarovatelna. Lebo len ju zohrejes a je makka a aj lepsie chuti.
Takze zostavas pri cistom MMF?
Torticka je krasna, aj farba potahovky. Krasne margaretky. Robila si ich pomocou vykrajovacky?
A preco mas zahyby na potahovke? Naschval? 🤐
@mishulle ja som naposledy robila - 250g cukru sprazene na karamel, po kvapkach zaliate smotanou na slahanie. Po vychladnuti som zmiesala s 250g masla. Chutovo perfektne, ale kedze nemam az tak rada maslove, pridala som k tomu puding - z 300ml mlieka, 1 karamelovy puding.

jakelina
16. feb 2012

@mariann2

@adka_praha já si už nepamatuju přesné poměry, dělám to odhadem. Rozpustím obyčejné práškové barvy, asi malou lžičku v trošce vody a přidávám Solymyl, až je z toho taková barevná hustější kaše, asi jako krupice, pak si nadkládám na sebe ubrousky a na to to vyleju. Nechám den sušit a pak v hmožďíři rozdrtím na jemný prášek. Ta zelená co je na poupatech zespoda je z té klasické zelené s trochou žluté a růžová je z červené barvy.

daducha
16. feb 2012

Babulky, môzem miesto piping gelu pouzit na vodu v bazene modecor gel? Ten priesvitny v tube?

heni79
16. feb 2012

@abriela
Áno margarétky som robila vykrajovačkou, potom ryhovanie lístokv nožíkom a stredy čistidlom na cesnakový list. Bola to makačka najmä z dôvodu, že som mala obmedzený čas na ich výrobu - kým sa malá nezobudí. 😉
Záhyby mám naschvál, tvárim sa tak. 😅 😎
Ale nie, vyvaľkala som akosi klasickú placku, len som si neuvedomila, že torta je vyššia ako robievam, tak to nešlo tak dobre vyrovnať, tak som v jednej časti urobila záhyby. Hold, na veľkosti predsa len záleží. 😉 😀 😀

daducha
16. feb 2012

@abriela tu som, len mam tento tyzden 8 tôrt,tak nestacim ani dychat 😀

heni79
16. feb 2012

Baby ste strašne zlaté, ďakujem za "páči sa mi". 😵

abriela
16. feb 2012

@daducha uz sa tesim ked tu pridas svoje vytvori a tiez si si len zaneprazdnena a nieje to nic horsie 😉

lusil2005
16. feb 2012

@mishulle nedosladzuj, len vyslahaj dve zkaramelizovane salka s dvomi maslami, a ked to nechces take sladke, pridaj karamelovy puding.

79zuzana
16. feb 2012

ahojte, tak znovu k vam idem pre radu. Mam objednavku robit torticku pre 6 rocne dievcatko a tema... Lady Gaga... som skoro spadla na zadok z tej temy pre male dieta. Nemate nahodou nejake napady alebo fotky, co by sa hodilo? Mam na to este tri tyzdne, tak mam co hladat a premyslat. A ja ze Kitty im spravim 😀 😀 😀

lusil2005
16. feb 2012

@79zuzana jak som si precitala "idem k vam po radu" tak som si namydlila prsty ze urcite skusim poradit, nech toto forum nema povest "neochotneho rozdavat rady" 😀 no ale co k tomuto poradit... neviem 😕 jedine takto, ale to uz si asi skusala... http://www.google.sk/search?q=lady+gaga+cake&hl...

chcu na tej torte aj krv?????????????? 🤐

79zuzana
16. feb 2012

@lusil2005 dakujem, tieto fotky si prave prezeram aj ja, ale teda, ved to su take skarede torty. Si neviem predstavit, ze toto mam urobit 6 rocnemu dietatu. Este ma zaujala ta s vytlacenym obrazkom, tak asi to urobim aj ja tak, ze dam si vytlacit fotku lady Gaga a nejak to tam supnem navrch.

pristela
16. feb 2012

@79zuzana ale tuto by si celkom mohla : http://www.google.sk/imgres?q=lady+gaga+cake&hl...
polozis tu hlavu na hocaku torticku aj ruzovu a je to
alebo takyto obrazok capnes hore vykrojeny z potahovky a je : http://cupcakestakethecake.blogspot.com/2011/06...

79zuzana
16. feb 2012

jej dakujem, ta hlava je super, len to by som aj musela vediet nieco take vymodelovat 😀 😀 😀 ale ten druhy ma celkom zaujal. Mozno to skusim vyrezat z potahovky a daco by z toho aj bolo 🙂 dokelu, zas nebudem spat v noci ale premyslat ako to urobim 😅

pristela
16. feb 2012

@79zuzana ta hlava praveze nieje tazka, by si ju mohla urobit aj ako sa pecie lopta futbalova, gaga ma taky xsicht , že tam ani nemas co modelovat 😅 das velke bríííle a je to 😝

79zuzana
16. feb 2012

@pristela tak tebe modelatorke sa to povie 😅 ja som skor demolator, ved ja by som nezvladla ani ten nos... a to sa ani nevyjadrujem, ze ako by vyzerala ta gula 😀 😀 😀 Asi zostanem verna tomu 2D obrazku, ten ma zlakal.