Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
17. feb 2012

@katy1979 ja som sa to iste uz pytala . . 😉

lusil2005
17. feb 2012

baby nepovedala, este sme sa k tomu nedostali. ale ma na mna odporucanie od dvoch svojich kamaratiek ktore mali uz odomna torty, tak hadam vie 😕
vyztuha neni problem, nebojim sa ze sa to prepadne dolu. bojim sa ze neudrzia s tym balans ked je to take vysoke, ved to bude mat takych dobrych 16-18 kg! 🤐
zatial som sa uz druhy krat opytala ci si je isty ze chce vsetkych sest poschodi... vobec by som nenadavala keby to zkresal tak na styri... 😅

katulkaaaaaa
17. feb 2012

@katy1979 😀 😀 😀 no som zvedava co napise @lusil2005

katulkaaaaaa
17. feb 2012

@lusil2005 hod mu cenu na rovinu,nech sa zbytocne nestresujes a nakoniec objedna polovicnu 😉 a mozno prekvapi a budes mat super zakazku 😉

reruna
17. feb 2012

@lusil2005 no já bych mu tu cenu řekla na rovinu - vždyť víme, že lidi nemají představu o váze...

katy1979
17. feb 2012

@lusil2005 a to chce co pre svoju frajerku k narodeninam ci robi megasvadbu?

mizulienka
17. feb 2012

@jakelina Majka a ako prosim ta robis ten slahackovy s prazenymi orechami? mnam vsetky kremy, to musi byt dobre 😉

pristela
17. feb 2012

@jakelina @miciatko pchhh !!! torticka kraaasna , ale pre mna malá!!!! 😠 ja si prosim obrovskuuuu, prosím ťa za tu cenu, ktoru jakelinka dáva neviem ci aj tieto vankusiky neobjednam 😝 😀 😀 😀 😀

dajna11
17. feb 2012

@miciatko no aj mna napadlo to urobiť tak nejako,ale chcem to klasicky ako je recept....má to byť jadranská torta a tá je poliata čoko a ozdobená šlahačkou

mamina1978
17. feb 2012

Dievcata... nieco na inspiraciu 😵 😉

https://www.youtube.com/watch?v=NS9U0FQvbvc
sloniiicek
17. feb 2012

Kocky, nie ste nahodou niektora z Vranova nad Toplou? kamoske vybuchla cukrarka, len vcera jej to oznamila a na nedelu potrebovala tortu pre dietatko k 1. rociku? ☹ bola by nesmierne vdacna. 🙂

miciatko
17. feb 2012

@sloniiicek ak sa tu nik nenajde nak na tortach od mamy su cukrarky na mapke , keby tam nasla neaku najblizsiu??

mariann2
17. feb 2012

čaute kočeny, dávam moju prvú tohtotýždňovú, ešte mám tri, dnes večer ideme s drahým na maškarný ples, veľmi sa teším, len musím cez deň urobiť čo najviac, aby som tie torty potom do zajtra stíhala 😉

jakelina
17. feb 2012

@mizulienka upálím karamel z 200 g cukru a zaleju šlehačkou, nechám vychladnout. Uvařím pudink, zašlehám do másla, přidám tu šlehačku a na konec přidám pražené ořechy. Někdy dávám i trochu kávy, ale toto bylo pro malou holku, tak jsem nedala.

@pristela malá, pchch - čtyři a půl kila ti na jednu porci nestačí 😀 😀 ???????????

pristela
17. feb 2012

@jakelina nezáleži na váhe , ale velkosti a výške 😝 😝 😝
baby ja asi na to stretko nepojdem ☹ ☹ ☹ ☹ v takomto pocasi neviem ake cesty budu ☹ ☹ ☹ a spoj ziadn nejde ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ja som takaaa nestastnaaaa

vecernicci
17. feb 2012

@jakelina no nádherná krabička, z tu cenu bych ji brala taky a měla bych to jednou bez práce 😀
děvčata, mám problém, měla jsem dělat dort bez marmelády, ale jak se kolem mě pořád motá malej a nemůžu se soustředit, tak jsem ji tam mázla 😝 asi jim mám dát slevu, co? fakt nevím, co s tím ☹ už ho mám i ozdobený ☹
jinak už mě čekají jen čtyři + asi ještě jeden na neděli, jsem dobrák od kosti a neumím říct ne 😉

miciatko
17. feb 2012

baby to odkadal z rici tolko toho pada ja uz nechcem chodit odhrnat okolo domu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

miciatko
17. feb 2012

@vecernicci a nechces im zavolat , lebo ja mam kamarata co ma alergiu na ovocie a to nemoze ani dzemy.

vecernicci
17. feb 2012

@miciatko oni si právě každou chvilku mají přijet, no když tak do odpolko zbouchnu jiný 😝

jakelina
17. feb 2012

@vecernicci snad to nebude vadit, uvidíš.

dm1
17. feb 2012

@pristela ☹ to by bola velka skoda ☹ . Mne sa tiez neche moc do toho casu navyse pojdem od nasich z hornej poruby kde ideme uz dnes navecer a tam su cesty hrozne 😝

zdenallicka
17. feb 2012

@jakelina A mlže ten krém pod potahovku?

pristela
17. feb 2012

@dm1 keby aspon viem ake su cesty, ale ked vcul snezi u nas -to uz je vrchol a oslava zimi 😀 tak tam bude isto a ja take stare tututko ☹

lucinka10011
17. feb 2012

MOJA 6 TORTICKA NA KRSTINY PIEKLA SOM JU PRE KAMOSKU CO POVIETE PODARILA SA MI? 😕

miciatko
17. feb 2012

babenky teraz nedavno tu niekto dal link na tie mackove papucky, prosim dajte mi ho sem este raz , mooc dakujem

mamina1978
17. feb 2012

@miciatko Myslis tento? Ja som si ho tiez ulozila, lebo je velmi pekny....

http://deborahhwangcakes.blogspot.com/

miciatko
17. feb 2012

@mamina1978 juj zlaticko si, dakujem

jakelina
17. feb 2012

@zdenallicka já ho tam nedávám, už kvůli těm ořechům, aby to nebylo hrbolaté.

zdenallicka
17. feb 2012

@jakelina A jo, to mi nedošlo..😀

mizulienka
17. feb 2012