Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
23. feb 2012

@vecernicci no super, jsme na stejné notě, budu obj, také tu, až mi děti dají klidu 😝 😅
mléčňák je v sáčku a odpočívá, byl lepivý a tak uvidím za chvíli, co bude potřebovat, zda prohňácnout jen s olejovýma rukama, anebo asi pak přidat cukr, mlíko, že?

miciatko
23. feb 2012

babenky ako sa prelozi slana torta , neviem neak ziadne najst na inspiraciu

dm1
23. feb 2012

@miciatko ako myslis prelozi? prave jednu robim 😝 . A kuk sem tu je ich veeela https://www.facebook.com/#!/pages/CHLEBOVÉ-SLAN...

lucula73
23. feb 2012

@yamahafazer v našich okresných novinách som dnes čítala inzerát,že prievidzské pekárne a cukrárne hľadajú vyučenú cukrárku na pečenie a zdobenie tort....keby si bývala bližšie 🙂

@laarah mne sa nerobilo,ale možno keby som viac krát vyskúšala,tak im prídem na chuť 😉

mizulienka
23. feb 2012

baby potrebujem SURNE poradit, z kolkych slahaciek mam urobit ten mascarpone krem, ked potrebujem naplnit tortu velkosti plechu, dakujem

mima1311
23. feb 2012

Babenky len som prisla oznamit ze plnka z toho mojho ,, PL salka ,, je perfektna 😀 mnam , zas budem mat kilo navyse 😖

dada2007
23. feb 2012

@mizulienka a ako je vysoká?.......ak tak normál 7-8-9 cm......tak minimálne z 3,ale to je len môj odhad.........

mizulienka
23. feb 2012

@dada2007 ja som planovala ze zo 4, len sa bojim, ci nebude treba z viacerych, ale myslim, ze asi nie.

lencza
23. feb 2012

přeji hezký večer

potřebovala bych nutně pomoct...........udělala jsem si čokohmotu a nevím, kde se stala chyba, ale po vytažení z ledničky se hrozně drolí a nejde s ní nic udělat 😒 dá se to nějak opravit nebo je zralá na cestu do odpadkového koše? 😖 už jsem ji dělala a vždycky se mi krásně povedla, tak nevím, co je teď špatně

abriela
23. feb 2012

@mima1311 a ako bolo salko- hustejsie, ako ked sa uvari?

dada2007
23. feb 2012

@mizulienka ja som robila z 3 na tú malého tučniakovú 2 poschodovú....a ešte nám aj dosť plnky zostalo....takže myslím, ked spravíš zo 4 to bude akurát

mates22
23. feb 2012

@lussy23 díky, není to z jednoho kusu, ještě je mezitím obojek a pro jistotu i párátko jsem tam prskla.

jakelina
23. feb 2012

@lencza a nahřát a mokrýma rukama propracovat nepomůže??

stankapk
23. feb 2012

@lusil2005 dakujem, musim to vyskusat. budem robit bratrancovi na 50-ku tortu, a chcela by som odkukat tvoju 🙂 a tiez tu barbie co si robila - to je v babovke? tu sa chystam robit o tyzden starsej dcere na narodky. toho sa teda dost bojim. je to tazke? tvoja je kraaaasna.

lencza
23. feb 2012

@jakelina vůbec, no už to má holka za sebou 😒

abriela
23. feb 2012

@lencza a ked ju zohrejes v mikrovlnke, nepomoze? Pridaj mozno aj trosku cery.
A ak by to neslo, niekde na zaciatku do strna 250 😀 @alionuska pisala, ze ked ma MMF hmotu drobivu pridava susene mlieko.

jakelina
23. feb 2012

@lencza ještě by mohlo pomoct přidat pár rozpuštěných bonbonů a nebo přimíchat do hmoty.

Já jsem dnes utahaná, ani jsem nešla cvičit. Něco na mě asi leze. 😝 Potahovala jsem ten zatracený puk, bez potahu váží čtyři kila, než jsem to obarvila a vyválela, tak to byla doba. Ta černá se teda pěkně hnusně válí na takovou velkou placku. Dort má průměr 32 cm. 😝

mima1311
23. feb 2012

@abriela no neviem ake je uvarene salko , som ho naposledy robila pred 12 timi rokmi 😀 ale toto bolo riadne huste , lyzicka v nom stala , pridala som maslo a mala som aj uvareny puding , tak som pridala ....myslim ale ani nemusel byt .

abriela
23. feb 2012

@mima1311 robis mi chute a asi idem otvorit salko 😀

mima1311
23. feb 2012

@abriela dobru chut 😀 asi mas uz uvarene , alebo kupujes uz hotove ? ja som zobrala v PL toto vyskusat , bolo orieskove a mam aj kokosove , vraj su este dva druhy -kakaove a dake likerove , tie som tam vtedy vsak nevidela ...

jakelina
23. feb 2012

@mima1311 a nebudeš fotit dort, že bys mi vyfotila i to salko?? Zkusila bych v Polsku koupit.

mima1311
23. feb 2012

@jakelina uz je po nom 😀 ale to jedno zvysne to odfotim 😉

mima1311
23. feb 2012
adka_praha
23. feb 2012

ahojte... spiderman dobojovany... hadam mi ho neotrepu o hlavu a to druhe je len pre nas ku kave taka zbytkova... 😅

lusil2005
23. feb 2012

@stankapk dakujem za pochvalu! 😅 nie, barbie som piekla v troch roznych rafikoch a potom po naplneni zrezavala. je to jednoduche. naozaj, tiez som sa toho bala ale nakoniec to islo super.

jakelina
23. feb 2012

@mima1311 děkuju, jsi strašně hodná. 😉

mima1311
23. feb 2012

@jakelina to skor vy , ste ochotne vzdy poradit 😉

artepf
23. feb 2012

@lusil2005 potřebovala bych od tebe ještě poradit - stačí mi těch 700 g jogurtového krému na dort o průměru 23 cm, právě ho jdu dělat, tak jestli to nebude málo, moc díky!!! 🙂

abriela
23. feb 2012

@mima1311 na jedenie nieje treba varene- staci ciste 😀

alenv
23. feb 2012

@jakelina tak mooooc děkuju krásně mi vyběhl 😉 super recept