Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

laluchova
8. máj 2009

len neviem čo to urobí ked to natrem na korpus či to nevsiakne dnu a ostane to také čo ja viem...juj ako som na seba nahnevaná,

mimikyky
8. máj 2009

ke´d otočíš misu hore dnom a drží to, a je teda tuhý, tak sa nestane nič, neboj!!!!!!!!!!! a potri najprv ten korpus lekvárom, na tenko, zacpeš vlastne dierky,a nevsiakne sa potom už nič!!!!!!!!!

laluchova
8. máj 2009

oki dík uvidíme čo urobím, asi pošlem muža na šľahačky...bola by som nerada keby sa to celé pokazilo nevydareným krémom...idem pozrieť či to nespadne ked to otočím hore dnom...

mimikyky
8. máj 2009

neboj sa,keď to je tuhé, určite sa vydarí............

ja som dcére na tú baletnú musela dať stužovač,lebo mi to nešlo vyšľahať, a nakoniec som ešte dosypala prášok trošku,čo je taký polotovar na krémy,že pridáš mlieko vyšľahaš a máš krém do torty...........a bola súúúúúper

cessy
8. máj 2009

dievcata, moj vytvor sa uz ukoncuje, ked maly zaspi asi hodim foto... 🙂

cessy
8. máj 2009

tento krat len taka obyc. 😕 , nemala som cas na nieco krajsie, zlozitejsie...

laluchova
8. máj 2009

oki v pohode, MM už išiel na šlahačky..
nevadí naplním a dokončím poobede, lebo teraz čakám návštevu...uvarím šlahačky a nechám vychladnúť a potom už budem pri šľahaní pozeraťa ako sova aby to neseklo 😕 😕 😕

mimikyky
8. máj 2009

ja si myslím,že to mohla kľudne použiť

laluchova
8. máj 2009

robila som aj palacinky tak to zjeme s nimi...
😉

cessy
8. máj 2009

a teraz ju budes plnit az zajtra?? 🙂

laluchova
8. máj 2009

nie...uvarím a naplním k večeru a aj ozdobím...

alcapalca
8. máj 2009

laluchova no presne ja som nad tym rozmyslal ked som dnes mixovala slahacky, ze len nech ich nepreslaham
robila som s bielou cokoladou, ale s horkou sa mi zda lepsi, nie ej to az tak presladene, takze s bielou uz viac nebudem, to iba dnes vynimka, lebo som chcela biely krem k tym jahodam, som zvedava ako to bude vyzerat pri rozkrojeni
idem zas kuk video na maslu a ucit sa 😉

alionuska
8. máj 2009

Alcapalca kuk,nieco som ti nasla! 😀

https://www.youtube.com/watch?v=LOTdwsbgDV8
ajinka19
8. máj 2009

a ked to chcem piest v tej nerezovej miske,tak tam mam dat papier alebo vymastit abo ako?

laluchova
8. máj 2009

papier

laluchova
8. máj 2009

baby, nemáte skúsenosť...
ked uvarím tie šľahačky 5 hodín to bolo v chladničke pojde mi to vyšlahať???

mimikyky
8. máj 2009

laluchova, ja som presne takto dopadla u dcérinej torty,že som si to kolo 10tej dala variť a o 17tej som šľahala,a musela som pridať stužovať aj trocha toho prášku

strááášne Ti držím palčeky,nech sa podarí!!! 😉

laluchova
8. máj 2009

noo a už mám toho dosť, doma stužovača niet, a do obchodiu nemá kto ísť kedže sme mimo mesta...muž pil a aja nemam vodičák, moje nervy asi ma šlahne, tak to nechám na zajtra...ale som zvedavá ako to stihnem...a urobím pudingový krem preistotu...kto má overený recept???

mimikyky
8. máj 2009

laluchova, neboj sa,určite sa Ti to podarí,nestresuj..........a torta bude úúúúúúúúúúúplne najsamlepšia!!! ver mi 😉 😉 😉 😉

cessy
8. máj 2009

laluchova ja robievam pudingovy z www.zorka.estranky.cz
dufam ze som to dobre napisala, ak nie na prvej strane je link 🙂

laluchova
8. máj 2009

noo uvidíme čo bude...nejako sa mi nedarí nič čo som si naplánovala mi nevychádza, ešte že ten korpus je super...zajtra len naplním a potiahnem, inak syrové rolky sú už v chladničke a nakrájam bagety trošku zeleninky a bude slané a hotovo nejdem si robiť nejaké moc starosti...urobím výzdobu tea len rozvešiama hotovo tak to 16 stíam...

laluchova
8. máj 2009

nejako už len bude...ráno vstanem a hybaj do obchodu...a môžem makať....

ajinka19
8. máj 2009

ahojte!prosim vas neviete mi poradit ako mam urobit kopacky z marcipanu?nejake video...PROSIIIIM.take mensie

laluchova
9. máj 2009

baby už to mám pozrite!!!uvidíme ešte ako bude chutiť...

cessy
9. máj 2009

laluchova no paradna......krasna.... 😵
a ako si nakoniec spravila tu plnku??

basado
9. máj 2009

laluchova super, parada 😵 😵 😵 šikulka

laluchova
9. máj 2009

pudingovú plnku som robila...a baby dakujem...aj ja som celkom spokojná

alionuska
9. máj 2009

Laluchova ..ta lienka je kraaasna.Urcite sa Tamarka potesi. 😉

cessy
9. máj 2009

a ktoru pudingovu si robila?? 😕

dupinka
9. máj 2009

baby, naaadherne torty robite...
Ked potahujete tymi cikrikmi, nie je to sladke??