Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
27. feb 2012

Vrátila jsem se z Lidlu a bonbony měli a dost 😉

vecernicci
27. feb 2012

@adkoalauri já mám radši višňě, podle mě to záleží na tom co komu chutná 😉 děvčata ho tady často dělají s malinama 🙂
@jakelina takže sis udělala vánoce 😀

jakelina
27. feb 2012

@vecernicci ani moc ne, koupila jsem patnáct balíků, já už kolikrát koupím hmotu hotovou, nechce se mi s tím dělat ten binec 😝

jakelina
27. feb 2012

@vecernicci já zas višně vůbec nemám ráda, brrrrrrrrrrrrrr. Já raději jahody a maliny mi taky moc nechutnají, vadí mi tam ty semínka. Prostě sto lidí a sto chutí.

vecernicci
27. feb 2012

@jakelina přesně tak , každému chutná něco jiného, lepší je zeptat se dotyčného, co mají rádi 😉
Tak já dneska budu mít vánoce, za dvě hoďky mi pošta přiveze balíček, barvičky, žilkovače, vykrajovátka, objednala jsem si vykrajovátko na strom a lebku se zkříženými hnáty, to u nás teď frčí a ještě zombie, teda v tý škole mají teda zájmy :-b

miri.b
27. feb 2012

ahojte pridavam moju torticku, cokokorpus + karamelovy salkovy krem, mramorovy korpus+ traseny mandarinkovy s tvarohom, potah mmf, konecne som sa s nim skamaratila, robim podala vasej rady a neriadim sa receptom 😉, ale pocitom z hmoty a cukru davam, len kolko pyta, dakujem za rady

lifinka
27. feb 2012

ahojky holky, potřebuji poradit, obj, si zboží a nevím jaké ty drátky bílé? chci aby se kroutily a taky byly pevnější, co poradíte, jaké kupujete?
http://www.eshop-lilie.cz/katalog.php?zbozi=321...

vecernicci
27. feb 2012

@lifinka nevím jak holky, ale já si objednala 24

miri.b
27. feb 2012

motylika si nevsimajte 😀 uz som nevladala, a torta bola rovna len sa mi porobili bubliny vzduchove, treba ich prepichnut? jednu som tak spravila, ale ostala mi potom dierka na potahovke

miciatko
27. feb 2012

@vecernicci dakujem, vyskusam, ale este mi chybaju velkonocne formicky a musim na sobotu vymodelovat hasicov a ozaj ty si piekla hasicske auto ze , hodis mi foto, prosim .. .

pristela
27. feb 2012

@miri.b dobre si urobila ze sa neriadis receptom !! 😀 bubliny sa ti nebudu robit ak po polozeni potahovky na tortu zacnes uhladat od hora, pak kraje zas od hora smerom ole k podlozke , ak sa ti spravy predsa , prepichnut malou ihielkou a zase uhladit 😉
@anibas o idem mrk , moooc dakujem 😵

zuzkat1
27. feb 2012

@jakelina
@pristela ja nemam silikonovu podlozku... takze solamyl je lepsi nez cukor? skusim... a ked potriem vodou tak sa to potom ale lepi..

vecernicci
27. feb 2012

@miciatko dělala jsem dvoje, tady jsou 😉

zuzkat1
27. feb 2012

@alenv myslis marcipan? nie bol akurat... ja to na cukre valkam a ten tam ostal na marcipane po vyvalkani..

reruna
27. feb 2012

@pristela na ty krémové růže byl postup v Dortománii, nafotila jsem ti to, snad to půjde vidět a přečíst

pristela
27. feb 2012

@zuzkat1 ja podsypavam stale len cukrom tak v tomto neviem poradit a ked to pretries vodou uz az ked to mas vyhladene tak ta voda uschne a absolut nelepi, ale ja potieram malokedy bo sa mi nepaci ked sa torta leskne

alenv
27. feb 2012

@zuzkat1 já dělám mléčná marcipán, válím to na cukru, ale nezůstane mi to tam 😅 tak nevím.. zkus dát trošku oleje

miciatko
27. feb 2012

@vecernicci dakujem mooc

miciatko
27. feb 2012

@zuzkat1 ja oprasujem od cukru stetcom a vsetko ide pekne dole

mariann2
27. feb 2012

@lifinka neviem, či si už neobjednala, ale ja na kvety používam drôtiky č.26 a na napichovanie tých ozdobných srdiečok a hviezdičiek do torty 20-22, tak záleží na tom, na čo ich potrebuješ🙂

zanet2009
27. feb 2012

ahojky, jdu si pro radu: hmota na potah dortu z bonbónů se mi lepila a nešla sundoat z prstů-kde jsem prosím udělala chybu.
V pátek chci péct druhý dortík a ten zkusím potáhnout hmotou, tak snad budu úspěšnější.

zaregistrovala jsem tady, že snad ještě někdo potahuje dort z hmoty ze suš. mléka nebo co to bylo-máte recept a postup? Děkuji

lifinka
27. feb 2012

@mariann2 díky, beru tyhle, takže je to na to napichnutí např, kolečka a do toho chci dát vždy jedno písmenko, jako vytvořit jméno...a dá se i kroutit?mrkni na ten průměr.díky

http://www.eshop-lilie.cz/detail.php?zbozi=3734666
v obrázku to mají, tak snad jo...

lusil2005
27. feb 2012

@zanet2009 musis si potierat ruky cerou aby sa MMF nelepilo na ruky. 😉

mariann2
27. feb 2012

@lifinka 24 sa dajú krútiť, ale keď dáš to kolečko väčšie, môžu sa ti pod tou váhou ohýbať, ale nemusia, ja mám radšej pevnejšie, napríklad č.22 nakrútim na varechu a je z drôtika spružinka 🙂 kuk http://www.facebook.com/media/set/?set=a.238790...

zanet2009
27. feb 2012

@lusil2005 aha, takže když si je nepotřeš, bude se lepit i tobě?Takže to nebyla vyloženě techn. chyba? 😀 😀 😀 a cera je mouka nebo solamyl?

abriela
27. feb 2012

@zanet2009 no ked sa lepi treba davat cukor. A ty pecies torty 😨 ? Cera je stuzeny tuk

pristela
27. feb 2012

holciny neviete kolko stoji susene mlieko ? a ake mam kupit na potah polotucne? vsak dnes mi pise kamoska ze rychla mala torticka a pak zahlasila ze so suseneho mlieka 😠 som jej hned napisala ze si bude musiet zaplatit susene mlieko cele sama 😠 a aj to neviem ci sa mi podari , sakra

zanet2009
27. feb 2012

@abriela cukr? já jsem někde četla, že s cukrem opatrně 😕 .
No chtěla bych si občas nějaký upéct, ale spíš pro nás jako pro rodinu,kdy\ž budeme něco slavit-na kšeft určitě nee.
Zatím jsem upekla minulý týden svůj první, korpus dobrý, krém chuťově taky ušel,akorát teda byl nějaký hustý a moc mi nešelmazat a natírat...a místo potahu z mmf (který se mi nepodařil) jsem ho potáhla marcipánem(tak jak jsem koupila váleček, tak jsem ho rozválela a položila na dort,ale natrhl se mi 😕 a potom po pobytu v lednici byl lepkavý 😒 ,tak nevím.

zanet2009
27. feb 2012

@pristela já jsem sušené mléko kupovala naposledy loni a stálo kolem 80Kč

lusil2005
27. feb 2012

@zanet2009 nooo je to ztuzeny tuk. to nedavas? to je v mmf velmi dolezite. je ovela elastickejsia a tvarnejsia. ja hned ako si ju vyklopim na dosku, namazem ruky cerou, a miesim. zas namazem, zas miesim. vzdy ked sa zacne trosku lepit, uz mazem. ked uz bude mmf dobre vypracovana, nebude sa lepit. teda pri pracovani s nou. keby si ju znovu isla miesit, zas si namaz ruky.