Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
5. apr 2010

Ahojte baby jáááááj nááádhera.Fakt. 🙂 Ali ty farbíš tie postavičky potom alebo to máš farebné MMF? 😕 No som očarená z tých zvieratok fakt. 🙂 Ale aj ostatné majú fantastické výtvory. To je pastva pre oči.No ja budem sa činiť už tento týžden.Idem robiť ten kontajnér a sa véééélmi teším. 😀 😀

martinex
5. apr 2010

cessy ali tie torty su proste uuuzasne.... snad aj ja raz budem take vediet.... asi peciete uz dlhsie,ze? 😀
tiez to mate krasne rovne.... to ja aby som vodovahu pouzila,ak to tak ma vyzerat 😎

najblizsie sa chystam robit dom..pre otca...aj ked este vaham,ci nespravim fotak... ale mam toho vela, tak asi zvolim lahsiu cestu domu 😝

zdenka, ja by som mozno premyslala nad akoze katalogom kuch.liniek.... normal obldlznikova torta a uz hore to len nastylovat ako katalog 😉

zdenallicka
5. apr 2010

Marti a to mam udelat jak? 😀

zdenallicka
5. apr 2010

Navic ja chci nejaky pidi dortik.. Mam kulatou formu, ale ta je moc velka, radeji bych maly dortik (forma 15x15 cm - ctverec).. 😉

zdenallicka
5. apr 2010

Kulata je moc velka proto, ze dort budem jist sami dva..🙂 A navic budu pect ten den jeste dalsi dva dortiky - panenku a malou berusku, tak budu mit i tak moc prace... 🙂

martinex
5. apr 2010

aha...tak to by sa ti na taku malu asi nezmestilo.... tak potom bude najjednoduchsie ako baby pisali,spravit stol a na to mu spravit nejaky riad... pripadne mu sprav nan vodovodnu bateriu

henikav1
5. apr 2010

cessy, ved som ti pisala recept, ja to robim len od oka. Ako som pisala podla chuti, ale priblizne ti to napisem, mascarpone, asi 250gramov, do toho 1 zltok cerstvy (ale ani nemusi byt) asi 2 vanilkove cukre a lyzicku rumu, alebo par kvapiek rumovej esencie. No a potom ochutnas a uvidis, ak treba dosladis normalnym cukrom. No a uz len prekladas, piskoty namocene do sirupu, ja som do sirupu z granatoveho jablka(normalny sirup co deti piju riedeny vodou) lebo som mala cerstve ovocie a jahody nakrajane na platky. Ale ak mas kompotove ovocie, mozes piskoty namacat aj do sirupu z kompotu

henikav1
5. apr 2010

zdenalicka, a co tak upiect jeden velky tenky plat a potom ho krajat na take ake budes potrebovat a mozes vyskladat kuchynsku linku

zdenallicka
5. apr 2010

Heni, to neni zly napad!!! 😵 Nejak to promyslim a uvidim, co se s tim bude dat delat..🙂

Diky, holky, za rady... 🙂

sylvia75
5. apr 2010

Ahojte.Robila z vás niektorá marcipán z bielých cukríkov marshmallow?Ak áno ako sa vám s ním robilo.Ja som v piatok robila z nich prvý krát a tá konzistencia je trochu iná ako z haribo rubino.Bol taký podľa mňa veľmi pružný.Keď som doň chcela vytlačiť nejaký vzor tak sa to znova nadvihlo.Tu je môj posledný výtvor,práve z tých cukríkov.Nemám ešte kúpene kostice tak som improvizovala a vytlačala som s lyžičkou. 😀

martinex
5. apr 2010

sylvia ja som robila a tiez to bolo pruzne.... vyvalkala som si to a o chvilu sa mi to cele stiahlo... no hruza...ale predpokladam,ze som spravila niekde chybu,ked som hmotu pripravovala...lebo sak vsetkym sa s nou dobre robi,len mne na prd 😎
inak torticka je paradna
a kostice som aj ja kupila az tento tyzden a su na nezaplatenie... tak dobre sa s nimi robi

dm1
5. apr 2010

moje torty su nadherne 😵

baby vystuzujete poschodove torty???

dm1
5. apr 2010

boze ja tatar co to po sebe citam 😲 ze "moje" torty?!? tam malo byt samozrejme nove torty 😀

henikav1
5. apr 2010

dm1, ved ja som aj hladala ze kde su tie tvoje nadherne torty 😀 😀 😀

dm1
5. apr 2010

😀 😀 😀

dm1
5. apr 2010

jednoduchy postup na mimi ruzicky fakt pekne 😵

https://www.youtube.com/watch?v=ZMmQiZ5xqRQ
daniz
6. apr 2010

ahote, pripájam sa po sviatkoch, nebola som tu od piatku a samé nádherné tortičky. Babule fakt suprové. Musím vás poch-
váliť aké ste šikovnučké. Náááádhera.Ja som robila z MMF hmoty také ležiace koníky, mm sa tiež chcel zúčastniť na tvorbe torty
tak robil konskú hlavu-celkom sa mu to podarilo. No a v nedeľu bude premiéra. Ešte narobím po bokoch kvietka,podkovičky a
ešte neviem čo. Čo bude lepšie.
Heni, chcem sa spýtať v chladničke mám farebný marcipán je tam dlho, a je tvrdý. Mám ho zohriať v mikrovlnke, alebo čo
mám urobiť aby bol mäkký.Je zabalený v igelite. Pls poraď.

henikav1
6. apr 2010

daniz, ja by som ho zohriala v mikrovlnke a prepracovala pripadne este prepracovala s troskou cery, ak sa ti bude zdat taky suchy. Ak je poriadne zabaleny, ze nedostal vzduch, tak by mal byt v pohode 😉

janulabj
6. apr 2010

Ahojte,ak máte chvilku času,prosím Vás nemáte nejaký nápad na malú tortičku pre syna na pol roka? neviem,niečo aby to symbolizovalo že má pol ročka...rozmýšľala som že len pol torty...ale nejak nemám žiaden nápad.
ak nejaký máte,´dakujem za tip...pa

daniz
6. apr 2010

Heni ďakujem, vyskúšam . a napíšem.

daniz
6. apr 2010

Janulabj môžeš upiecť tortu ako mesiačik a do neho napísať, alebo ozdobiť číslo 6. Hádam každého napadne, že je to
6 mesiacov. 😉

daniz
6. apr 2010

Janulabj ešte môžeš spraviť tortu a polovicu urobiť ako slniečko /deň/ a druhú polovicu mesiačik a hviezdičky /noc/.

martinex
6. apr 2010

janula ja som malemu upiekla na pol rocka, normalnu tortu,kruhovu,nazdobila som ju a dala som mu tam 6 sviecok, za kazdy mesiacik jeden 🙂 a on potom fukal aj spolu s babkou 😀
lebo sak keby som tam dala len polku sviecky, asi by nikto nepochopil co to ma byt 😀 😀 😀

janulabj
6. apr 2010

díky za nápady,ste milééé...no popremýšľam ešte dnes a zajtra urobím...pa

vinka
6. apr 2010

Baby môžem dať pod mmf len maslo s cukrom vymiešané? 😕 Tak natrieť na tenko.Miesto krému. 😕

henikav1
6. apr 2010

vinka mozes

vinka
6. apr 2010

A nebude sa mi poťah topiť?práve kôli topeniu sa bojím. 😒

henikav1
6. apr 2010

vinka praveze vraj zo slahackoveho alebo pudingoveho sa moze topit z masloveho by sa nemal, cize ani z masla, ale citaj na torty od mamy, tam to viac cukrarok takto odporucalo, ze ked uz nemas krem, tak povrch len maslom vymiesanym s cukrom potriet. Ja som to tak este nerobila, vzdy som mala kremu dost, ale citala som to uz viackrat na TOM

hejdita
6. apr 2010

vinka neboj sa toho ja ako som robyla svagrovi tortu len s marmeladou a polate rozvarom takze puncaaaak tak som povrch natrela maslom rozmiesanym s cukrom a pretoze to bola bonboiere tak som s tym spojovala tie kraje zvysene a bolo to chutne netopilo to vobec potah z MMF aj ked bol vyvalkany na 1mm takze sa toho nemusis bat je to odskuuuusane 🙂

alionuska
6. apr 2010

Ahoj babenky...dlho som tu nebola..dakujem za pochvaly..a vinkaako co..male postavicky robim z farbeneho MMF a toho Batmana som farbila na povrchu..bola to velka plocha a to by som kolko ciernej farby minulakeby som chcela hmotu mat ciernu...? 😅 😅 Ale veverka je napriklad len dofarbena ,inak bola hneda...a male si vzdy nafarbim hmotu ako potrebuujem a potom tvarujem...tento tyzden mam jednu objednavku-Madagaskar...na piatok 8kilovu..a tie postavicky 😅 😅 ....no zas sa budem hrat! 😀 😀