Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
3. mar 2012

@jakelina velmi dakujem, je to od vas velmi mile 🙂

makinka2
3. mar 2012

ahoj holky 🙂 SOS Prosím o pomoc. Dá se marcipán nějak spravit aby byl tužší, mě ty postavičky padaj a nedá se nic tvořit ☹ Help, help 😢 😀

mia1111
3. mar 2012

@lusil2005 - nááádherné obe tortičky a tie kvety - úplne neskutočné 😵 😵

njonja
3. mar 2012

@pristela ta biela je nadherna! planujem nieco take spravit pre znamu na 70-tku🙂

njonja
3. mar 2012

@yamahafazer ako robite tieto slane torty? SU uplne uzasne! Mas, prosim ta, postup alebo daky link na net?

dm1
3. mar 2012

@makinka2 zapracuj tam trochu praskoveho cukru

makinka2
3. mar 2012

@dm1 díky 😉

njonja
3. mar 2012

@drobec33 neviem, ci uz nie je neskoro. ale rozrob si ju v kvapke alkoholu a pomalicky spaatkom vmiesavaj do hmoty, kym dostanes svoj odtien.

mizulienka
3. mar 2012

moja dokoncena ci nedokoncena?? 😉 😀 😝
tie ciky caky mi fotak nejako ako keby zdeformoval, nechapem,v skutocnosti vyzeraju o nieco lepsie, ale nie o vela 😀 ale ja uz nemam silu opravovat, tak snad im bude aspon chutit 😉

drobec33
3. mar 2012

@njonja jeej si zlata 🙂 Uz je to hotovo! Som sa dnes riadne zapotila. 😒 Robila som ten tvoj recept, robila som kakaovu. Prvy bol bleee, preslahala som bielka, vobec mi to nenapuchlo ☹ Druhy uz bol dobry a robila som pribinacikovu plnku. Marsmallow sa dalo, len po case sa mi zacala drobit ☹ S tym farbenim som to nakoniec urobila klasicky. Rozrobila a malovala. No nie je to ani zdaleka to co som chcela, ale tak dalsia snad uz bude lepsia. 🙂 No som uuuuplny zaciatocnik 😅

vlada111
3. mar 2012

@zdenallicka málinko hnedej

mizulienka
3. mar 2012

@zuziq urcite sa bude robit lepsie ako s K2 si myslim je to vyborna hmota, ja si objednavam ceresnovu prichut mala som uz aj cokoladovu aj citronovu, ale ostanem pri ceresnovej, ta mi chuti najviac aj sa mi s nou najlepsie robi...mam pocit, ze cokoadova ma trosicku inu konzistenciu taka je maksia a dost sa mi lepila na ruky.
a ano, uz som od nich objednavala a v pohode.

larah
3. mar 2012

@mizulienka pekná je s čím si robila tie S-ka?

vlada111
3. mar 2012

@mizulienka šak je úžasnáááá

mizulienka
3. mar 2012

@larah dakujem, je to z cokoplasteliny robene, ale ta cokolada sa mi pod rukami strasne topila

mizulienka
3. mar 2012

@vlada111 ty si zlatik Vladi 😉 dakujem....tento tyzden som mala iba 2 torty, ale ja som ako keby som tyzden kopala v bani 😀 😀 😀

od kedy som videla tu tvoju kvietkovu tortu na FB chystam sa ti napisat, ale nestiham vas tu ani citat, nie to este prispievat...pisem iba ked surne potrebujem pomoc 😕 keby tak den mal aspo 30 hodin...
no co som chcela, ze je uzasna Vladi, fakt tie kvety uplne perfektne, nezne, dokonae a ta cipka okolo perfektny napad.

larah
3. mar 2012

@mizulienka myslela som že to je niečím malované

drobec33
3. mar 2012

Povodne mala byt uuuplne ina torta. MM ma vsak prekvapil, ked zo sluzobky doniesol ozdobu na tortu s korytnackou. No ten moj vytvor je ako prvy pokus na strednej skole 😀 😀 😀 Ale ste tu uzasne dievcata a je tu vela cennych tipov a rad. Vyzera to skor ako buchta, no darilo sa mi zasa. 🙄

ajka82
3. mar 2012

@ellise mne vychadza ten kkrem do okruhlej 26cm, 2krat prerezana (kustik do malinkej misky som zatial vzdy odobrala dcere, nech ma radost)
@zdenallicka mne pride ta farba tam ako malilinko telovej, ale som zvedava ci ti niekto napise aj nieco ine, kedze nie som taky profik ako podaktore tu 😉

lussy23
3. mar 2012

@mizulienka krásnučká
@drobec33 náhodou je nááááááádherná.

lussy23
3. mar 2012

@pipka krásnučká
@macicka84 krásnučká tortička - to je prvá s temou svadba, alebo všeobecne?

drobec33
3. mar 2012

@lussy23 dakujem, ten vrch to zachranuje 😀 😀 😀

macicka84
3. mar 2012

@lussy23 Dekuji prva s temou svatby a jinak asi pata-sesta 😅 🙂 ...

pristela
3. mar 2012

holky uuuzasne torticky!!! sa vzdy na vikendy tesim na vas 😵 😵 😵 velmi pekne dakujem za páčitkovanie, moc to pomaha 😵

Inak holky ked vzdy píšete, ze deti nepozeraju na detaily na torte a su vdacne, paci sa im... no neviem , moje su v tomto desne 🙄 ten moj Thomas to bol s malym boj !! 😠 to fuurt, a preco je hore, ako sa tam dostal? musis dat pod neho kolajnice!!! stale mi ho odtial bral a daval dole na kolajnice, som mala taky strach ze mu padne 🤐 normal som musela maleho"vyhodit" z kuchyne 🙄 pak dosiel ten moj pubertak, a ze preco som neurobila dieru ten tunel!!!! že to ako maju pochopit ze to je tunel!!!
Moje deti su asi nejake nárocne 🙄 starsiemu idem robit na vikend draka z knihou, no uz ted sa "tesim" na jeho keci okolo toho 🙄

dm1
3. mar 2012

@pristela tak to mas vesele 😀 . Ze ako pochopia ze je to tunel ju umrem 😀

lusil2005
4. mar 2012

@lifinka no teraz som mala na piatok tri torty, tak mi bola pomoct teta, zobrala na hodinku maleho von. ale inac vacsinou svojpomocne, za veeeeelmi zriedkavej manzelovej asistencie 😅 on ma nazor ze "dostavas za to matersku, tak sa staraj" 😒

yamahafazer
4. mar 2012

@lusil2005 nadhera ten kosik to si kedy stihla tolko kvetov nadrotikovat sikula si

vecernicci
4. mar 2012

@zdenallicka já dávám malinko ivory, abych měla smetanovou 😉

mizulienka
4. mar 2012

@pristela tak to mas vesele 😉
moji mali su este mali, takze im sa paci skoro vsetko, aj to, co mne nie 😉

@lusil2005 sikovna si velmi, vsetky torty uplne nadherne a tie kvety v kosiku 😕 😕 😕