Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
8. mar 2012

@anibas a u nás amerikáncov ešte v Lidli nemali 😒

vlada111
8. mar 2012

@zlatat ja cukor na mramorák uberám, v podstate uberám v piškótach vždy cukor a je to v pohode. Polievam ho, ale len málo, nie je veľmi suchý.

zlatat
8. mar 2012

@anibas 😀 😀 😀 😀 tak to ja som na tom lepšie, ja 6 😀 😀 😀 😀

jakelina
8. mar 2012

@zlatat zkoušeli jsme ho vysadit a stejně ten ekzém měl, tak to z toho asi nebude a chodí každý rok na testy a reakci na soju nemá. 😝 Jediné co ví jistě je to chmíří z topolů co létá v létě. To se může uškrábat.

zlatat
8. mar 2012

@vlada111 si môj človek - o chvíľku ho skúsim rerezať a uvidím, aký je vnútri - sa mi zdá, že som ho trošku vysušila - mala som ho o pár minút kratšie piecť, alebo dať na 160 st a menej času ( piekla som na 150 )

vlada111
8. mar 2012

@reruna aj ja robím tento a je fajn. Mramorák je top, ale tento je vždy vysoký a tiež ho robím ako bublaninu s ovocím 🙂

jakelina
8. mar 2012

@anibas tak to já jich mám doma fáááááááááákt hodně a víš, že chlapi měli všichni tři vajca a z jednoho si vyseděli ptáka, tak už mají jenom dvě 😀 😀 😀

anibas
8. mar 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to som ešte nepočula

katy1979
8. mar 2012

ja som vcera riedila gelovky vodou po vzore pristely kedze ziadny alkohol tu nemame. a bolo tam viac farieb jedna cez druhu a este v noci to bolo suche uplne bez problemov.

anibas
8. mar 2012

@lamps no ja robím z PDT ale potrebujem MMF tak som kúpila LEN 4 balíčky 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

daniz
8. mar 2012

@anibas a koľko si dala cukru do jedného balíka? A cery?

vlada111
8. mar 2012

@ladydia podľa mňa len krôčik od dokonalosti 😉

larah
8. mar 2012

čaute babulky, kupila som si darček k MDž , tie pekné modré písmená, ja sa taaaak tešíííím, idem ich hned aj vyskušať a prvýkrát idem robiť mramorák, som zvedavá ako to všetko dopadne 😅

vlada111
8. mar 2012

@zlatat ja ho pečiem na 180 vždy, ale je pravda, že ho musím vystihnúť, lebo vyschne. Ale to budeš mať suché len po krajoch.

katy1979
8. mar 2012

@dadka212 ja mam stale respekt pred zohrievanim potahovky v mikrovlnke. bojim sa ze mi z toho vznikne nieco tahave a teple a nespracovatelne. asi by som to mala aspon vyskusat na malom kusku co to urobi.

anibas
8. mar 2012

@daniz cery - 2 káv. lyžičky a cukru asi 1kg - som nevážila - len od oka

zlatat
8. mar 2012

noo - práve som sama spráskala polovičku korpusu 😀 😀 😀 ... zbohom diéta 😝 Ten korpus je fakt výýýýborný. Ľahučký, nadýchaný - konečne mám kakaový korpus taký, aký si predstavujem ...ĎAKUJEEEEEEEM
A myslím, že ho naozaj moc kropiť nebue treba, takže to vyzerá tak, že aj moje torty by mali byť tým pádom o niečo ľahšie, že? 😅
Suchý bol len po okrajoch - keby som ho nechala do zajtra v sáčku v chladničke, tak aj tie okraje by zmäkli, neboli by suché

katy1979
8. mar 2012

@zlatat to by som mala preposlat mojej kamoske ktora ho ofrflala ze co to je 😀 a ze nie je sladky ze ci to je chlebove cesto. vacsina ludi ho ma rada a ja tiez. nenavidim suche korpusy

larah
8. mar 2012

@anibas vodu si nedávala? v tom novom časopise je recept aj s vodou

anibas
8. mar 2012

Žienky a za punčovú tortu koľko beriete ? Tiež ako za normál ?

anibas
8. mar 2012

@larah aj vodu cca 4 lyžice ale @daniz sa pýtala na ceru a cukor 😀 😀

maca77
8. mar 2012

@anibas ja som raz robila a cenu som vyrátala kg*€ a odrátala som im tuším 4€ ... lebo keĎ som si prerátala koľko by stála napr. čoko-banán tak materiál na tú punčovú vyšiel lacnejšie 😉

zlatat
8. mar 2012

@katy1979 chlebové cesto? To máš akú prieberčivú kamošku? Ja som z toho receptu ubrala 120 g cukru a úplne stačí

anibas
8. mar 2012

@zlatat si robila klasický mramorový ?

zlatat
8. mar 2012

@anibas tuším o 1€ na kilo menej - ale punčovú som robila len 2x aj to boli obe bezlepkové

anibas
8. mar 2012

@maca77 no aj mne vychádza oveľa lacnejšie - bude to cca 5 kg auto - uvidím ako sa podarí a podľa toho dám cenu

zlatat
8. mar 2012

@anibas áno, klasický mramorový, len som namiesto 1/3 múky dala Zlatý klas, tak ako to robím vždy 😅

anibas
8. mar 2012

ked bude otrasné tak bude zadara 😀 😀 😀

maca77
8. mar 2012

@anibas z amerikáncov aj ja veľmi rada robím mmf 😵 keď mali v lidli akciu tak sa mi podarilo kúpiť "až" 3 ks 🙄 a včera som bola na nákup a ostala som šokovaná že zrazu týždeň po skončení akcie plná plná krabica amerikáncov až sa z nej sypalo 🙄 hlavne že vtedy nemali a len kvôli tým cukríkom som tam išla ... no ale tak nekúp to keď sa až z krabice sypú 😀

anibas
8. mar 2012

@zlatat vážne - musím vyskúšať - ja ho robím niekedy ako koláč - celý kakaový a pred pečením dám do neho uvarený puding kokosový - také kôpky - 😵 😵 😵 😵 😵 dobrotkááááá