Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
13. apr 2010

nadulici, ja som to zatial nedavala do bielej MMF hmoty, ale ak ti to aj zafarbi mierne, tak to mozes vybielit bielidlom, ak potrebujes snehobielu

zdenallicka
13. apr 2010

Ahoj holky, prozradte mi, na kolik vas vyjde jedna davka MMF? Ja budu potrebovat asi bilou potahovku a zvazunju, ze to s MMF zkusim podruhe... Budu potrebovat tak 800g-1000 g potahovky..A gelovkami barvite MMF bezne? Je to v pohode? Da se tam dat i mandlove aroma?

boldy
13. apr 2010

nadulici> peken su tiez tie klieste
zdenalicka> neviem tu davku poradit, ale gelovky su super... a ja pridavam stale nejaku aromu do mmf, a mandlovu mam najradsej 😉

nadulici
13. apr 2010

zdenallicka, podla mna sa farbi s gelovkami najjednoduchsie, farbis uz hotovu hmotu a pridavas tolko farby az dosiahnes pozadovany odtien- to je super....na rozdiel od klas. potrav. farieb, lebo tie sa koli dostatocnej intenzite odporucaju pridavat uz na zaciatku roztapania, a to je naozaj zazrak odhadnut kolko jej tam das, aby ti vzniklo to co potrebujes....sice da sa to este doladit, ale to je len praca navyse....ja som mala strasne nervy pri tom....raz som skusila gelovky a som max. spokojna 😵

nadulici
13. apr 2010

a jednu davku MMF si lahko vyratas, ked spocitas vahu surovin, ktr tam idu....

nadulici
13. apr 2010

ak ratam dobre je to okolo 800- 900 g- podla toho kolko cukru das 😉

zdenallicka
13. apr 2010

OK, holky... KOlik tam jde tech bonbonu?

Gelovakmi barvim mlecny marcipan, barvila jsem i Formix, jen me zajimalo, jak se gelovky chovaji v MMF..

bibi1711
13. apr 2010

Ahojte kocky, velmi obdivujem vase hobby, ja aka sikovna nie som...Chcela by som sa opytat, ci medzi vami nie je niekto z Presova, popripade ci nepoznate niekoho, kto by mi potahovanu tortu urobil podla obrazka. My byvame v Bratislave, ale oslavu dcerkinho 1.roka budeme mat v Presove a nepoznam tam nikoho, kto by mi taku tortu spravil...
Dakujem za info.

nadulici
13. apr 2010

zdenallicka- na 1. strane mas recept od Alionusky, ale ja davam cukru menej, tak 500- 600 gr, ale to zistis sama kolko... 😉

boldy
13. apr 2010
zdenallicka
13. apr 2010

Nadulici, diky... Ja jsem to delala podle toho jejiho receptu a mela jsem z toho hnusnou cukrovou kouli, ktera nesla ani valet a ani nic jineho... letela do odpadkoveho kose...

nadulici
13. apr 2010

zkus mrknut na stranku www.tortyodmamy.sk a napravo je diskusia o marschmalow, tam su vselijake super rady aby sa potah podaril co najlepsie, a tam radia tiez menej cukru....ked som dala viac cukru drolilo sa mi to, ked menej tak to uz bolo super...

zdenallicka
13. apr 2010

Dekuji...🙂

bibi1711
13. apr 2010

Boldy, ani nevies, ako si mi pomohla. Velmi dakujem🙂

anibas
13. apr 2010

zdenal : určite 2 balíky cukríkov, ja dávam na začiatok menej cukru tak do 500 g, postojí den, a ked s tým robím tak si dopracujem podľa hmatu
gelovkami neurobíš tmavé farby - červená, čierna - rpzpadne sa ti MMF !!!!! MMF je vraj dobré univerzálne na poťah aj figúrky, ale zle sa farbí podľa TOM

anibas
13. apr 2010

bibi : sa som od Prešova keby si nemala vysoké nároky 😅 ... tak snád, ked nikoho nezoženieš 😉

zdenallicka
13. apr 2010

Anibas, dekuji... Ja vetsinou stejne potahuju v pastelovych barvach, takze mi to nevadi.. a cernou moc nepouzivam... ¨¨Zkusim to pristi tyden..🙂

dm1
13. apr 2010

prave som zarobila svoje prve MMF z polovicnej davky idem skusit mysky na piatkovu tortu tak som zvedava co z toho bude. ale zda sa mi este malo cukru lebo to este lepi uvidime po chvilke v ladnicke

nikanika28
13. apr 2010

Dani, coze ty robis torticku? 😕
Inac cafte 😉 . No a ja idem robit kamoske buduci tyzden tortu s tou nestastnicou Vcielkou Majou 🤐 ...netusim, ako to este spravim..hlavne Maju..joj, zacina prichadzat nervozita 😝

anibas
13. apr 2010

Nika : včielka musí byť 3D ? Keby bola len plochá, vymodelovaná vadilo by ?

dm1
13. apr 2010

nika robim taku predpripravu na 1 narodky na skusku lebo sestra pride vinsovat skor tak robim mysky

a hlasim mysky su domodelovane a dokonca sa to aj trochu na mysky podoba 😀

vinka
13. apr 2010

Dm a kde je foto? 😕 😀

nikanika28
13. apr 2010

ani, 3D si teda urcite netrufam 😅 ...ale skor by som "chcela" vymodelovat vcielku, len netusim este ako. A mohli by tie cierne pasiky byt aj namalovane len ciernou fixkou, co mam na marcipan? Alebo radsej stetcom s gelovkou?
Taketo nieco sa mi paci 😅 http://www.tortyodmamy.sk/?q=rozpravkove-postav...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=rozpravkove-postav...
Dani, hod fotoooos 😵

vinka
13. apr 2010

Nikanika krásne torty. 😀

vinka
13. apr 2010

A z čiernej hmoty urobiť pruhy? 😕 A prilepiť na telo včielky?

nikanika28
13. apr 2010

Vinka...no ....veru krasne 😀 ...zacinam si buchat hlavu o stenu, na co som sa to dala 😀 😀 😝 🤐 🤐 . No ja som nemala v plane robit cierne pruhy z hmoty a prilepovat 😝 ...normalne len zlte telicko a na to "nakreslit" pruhy..... ci????? 😀

dm1
13. apr 2010

ked foto tak foto ale nesmejte sa 😉 moj prvy pokus o modelovanie

dm1
13. apr 2010

a moj prvy potiahnuty pohar 😀 . kamoska mi pozicala kliestiky aj tie ukoncovacie listy. kliestiky mi to trochu trhali chce to prax. hore su 3 rozne kliestiky pouzite ale nie je to dobre vidno ked som to takto s bleskom fotila

nikanika28
13. apr 2010

no Dani, supeeer, mysky su paradne 😵 😵 😵 ...a pohar je k zakusnutiu 😀 😀 😵 😵 😵

dm1
13. apr 2010

nika diky!!! modelovalo sa z toho dobre ale ked som potahovala tak sa to trochu trhalo musim asi este cukor davat alebo ako? poradte skusenejsie