Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
20. mar 2012

@jakelina jj uz som ho nasla, supis!

jakelina
20. mar 2012

@lusil2005 šikulka

alenv
20. mar 2012

@jakelina díky moc.. no spíš umím německy, ale i tak se juknu

jakelina
20. mar 2012

Zkoušela jsem sněženky

mizulienka
20. mar 2012

@jakelina su prenadherne
prosim ta ako robis listy? vykrojis si list a potom pichnes drotik? alebo davas dva a tak ich spajas? dakujem

mamina1978
20. mar 2012

@jakelina tie tvoje snezienky su krasnucke ... 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
20. mar 2012

@mizulienka kujíííííííí
Jenom tak podle oka vykrojím list, položím drátek namočený v lepidle a z hmoty udělám tenký váleček a ten na ten drátek kosticí přitlačím, potom dám celý list do žilkovače a stlačím, vůbec to pak není vidět, že je tam ten drátek zakrytý tím válečkem hmoty.

jania023
20. mar 2012

@marci2305 Dakujem ale fakt je prva...som sa najprv dusevne pripravovala jak ju zkazim a budem na poslednu chvilku hladat nieco na zachranu oslavy...tuto som dokoncila asi hodinu pred tym ako prisli hostia a pravdu povedat nejak dobre nevizerala den vopred tak som improvizovala.Ak si vsimn es to meno tak sa mi tam ruka triasla ze ani som ho pekne nenanisala ale co aj to sa rata a boli sme nato zo svagrinou dve aby sme sa stridali v pisani lebo tie ruky nas neposluchali vobec 😀

anibas
20. mar 2012

@tortra s perím 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀 niečo mi to pripomína, ale neodvážim sa to tu napísať !!!!!!!!

mizulienka
20. mar 2012

@jakelina aha super napad, dakujem krasne, idem sa odhodlat aspon na drotikovane listy, aj ked nezarucujem vysledok 😀
povies mi prosim ta este, ake cislo drotika?

peroli
20. mar 2012

Moje angličtina je už na bodu mrazu.. dovedete to někdo přeložit? něčemu rozumím ale něčemu ne 😅 😅

Ingredients
Vegetable oil for the pans
2 1/2 cups all-purpose flour
1 1/2 cups sugar
1 teaspoon baking soda
1 teaspoon fine salt
1 teaspoon cocoa powder
1 1/2 cups vegetable oil
1 cup buttermilk, at room temperature
2 large eggs, at room temperature
2 tablespoons red food coloring (1 ounce)
1 teaspoon white distilled vinegar
1 teaspoon vanilla extract
Cream Cheese Frosting, recipe follows
Crushed pecans, for garnish

Directions
Preheat the oven to 350 degrees F. Lightly oil and flour 3 (9 by 1 1/2-inch round) cake pans.

In a large bowl, sift together the flour, sugar, baking soda, salt, and cocoa powder. In another large bowl, whisk together the oil, buttermilk, eggs, food coloring, vinegar, and vanilla.

Using a standing mixer, mix the dry ingredients into the wet ingredients until just combined and a smooth batter is formed.

Divide the cake batter evenly among the prepared cake pans. Place the pans in the oven evenly spaced apart. Bake, rotating the pans halfway through the cooking, until the cake pulls away from the side of the pans, and a toothpick inserted in the center of the cakes comes out clean, about 30 minutes.

Remove the cakes from the oven and run a knife around the edges to loosen them from the sides of the pans. One at a time, invert the cakes onto a plate and then re-invert them onto a cooling rack, rounded-sides up. Let cool completely.

Frost the cake. Place 1 layer, rounded-side down, in the middle of a rotating cake stand. Using a palette knife or offset spatula spread some of the cream cheese frosting over the top of the cake. (Spread enough frosting to make a 1/4 to 1/2-inch layer.) Carefully set another layer on top, rounded-side down, and repeat. Top with the remaining layer and cover the entire cake with the remaining frosting. Sprinkle the top with the pecans

mizulienka
20. mar 2012

@anibas to spodne poshcodie bolo aj s nejakou plnkou? ci to bolo akoze puncova?
uff ani mne ta torta nereze a to perie 😕 😕 😕 😕 😕

peroli
20. mar 2012

tohle jen pro zajímavost (je o něm zmínka v receptu)

Cream Cheese Frosting:

1 pound cream cheese, softened
4 cups sifted confectioners' sugar
2 sticks unsalted butter (1 cup), softened
1 teaspoon vanilla extract
In a standing mixer fitted with the paddle attachment, or with a hand-held electric mixer in a large bowl, mix the cream cheese, sugar, and butter on low speed until incorporated. Increase the speed to high, and mix until light and fluffy, about 5 minutes. (Occasionally turn the mixer off, and scrape the down the sides of the bowl with a rubber spatula.)

Reduce the speed of the mixer to low. Add the vanilla, raise the speed to high and mix briefly until fluffy (scrape down the bowl occasionally). Store in the refrigerator until somewhat stiff, before using. May be stored in the refrigerator for 3 days.

Yield: enough to frost a 3 layer (9-inch) cake

moonlightka
20. mar 2012

@dm1 @dadka212 dakujem ste zlate...a ta minie co lezi je krasna v tych cervenych satockach ..tu spravim spolu s mickeyim...teda skusim dufam ze sa podari... 😉

jakelina
20. mar 2012

@mizulienka drátek číslo 26

kralicica
20. mar 2012

@zuzana124 tam sme boli aj my a dovolenke - na ranci u trapera. bolo super. potom napis ako ste si to uzili 🙂

marci2305
20. mar 2012

@peroli

Preložené na googli prekladači... 😉
zloženie
Rastlinný olej na panvice
2 1/2 šálky hladkej múky
1 1/2 hrnčeka cukru
1 lyžička jedlej sódy
1 lyžička soli pokutu
1 lyžička kakaa
1 1/2 hrnčeka rastlinného oleja
1 šálka cmar, pri izbovej teplote
2 veľké vajcia, pri izbovej teplote
2 lyžice červené potravinárske farbivo (1 unca)
1 lyžička bieleho octu destilovaná
1 lyžička vanilkového extraktu
Smotanový syr Poleva, recept takto
Drvené pekanové orechy, na ozdobu

inštrukcie
Predhrejte rúru na 350 stupňov F. Ľahko oleja a múky 3 (9 v 1 kole) 1/2-inch tortu panvy.

Vo veľkej mise, tříbil dohromady múku, cukor, sódu, soľ a kakaový prášok. V inej veľkej mise rozšľaháme spolu olej, cmar, vajcia, potravinárske farbivo, ocot, a vanilky.

Použitie stáleho mixéra zmiešajte suché prísady do vlhkej suroviny až tesne spojené a hladké cesto je tvorený.

Rozdeliť tortu cesto rovnomerne medzi pripravených tortu panvou. Umiestnite riad v rúre rovnomerne rozmiestnených od seba. Pečieme, otáčanie panvy v polovici varenia, kým koláč ťahá preč zo strany panvy a špáradlo znie v centre koláče istý, asi 30 minút.

Odstráňte koláče z rúry a spustiť nožom okolo okraja, aby sa uvoľnili z stranách panvy. Jeden po druhom, invertovať koláče na tanier a potom sa znovu obráťte na chladiace skrine, zaokrúhlená-strany hore. Necháme vychladnúť úplne.

Frost tortu. Miesto 1 vrstva, zaoblené stranou dole, v strede rotujúceho tortu stánku. Pomocou špachtle alebo stierky posun šírenie niektoré z smotanový syr poleva cez vrch torty. (Dajte dosť polevu, aby sa 1/4 až 1/2-inch vrstvy.) Starostlivo nastaviť ďalšiu vrstvu na hornej okrúhle stranou dole a opakujte. Najlepšie sa zostávajúce vrstvy a zahŕňa celý koláč s polevou zostávajúce. Posypeme na vrchol s pekanové orechy

marci2305
20. mar 2012

@peroli Predhriatetie rúry je cca 200 stupňov.. 😉 Nemáš presnú adresu stránky, kde si recept našla?

abriela
20. mar 2012

BABENKY moje zlate -hladam inspiraciu na jednoduchu torticku pre krsna na jeho prve meniny. Ma sice len 4,5 mesiace, cize je to len torta pre rodicov.
Dakujem!

abriela
20. mar 2012

@heni79 aj tu na vychode chodia predavat z Cadci - saty, a domace doplnky. Vykrajovacky medvede - od 20cm, nizsei asi 3alebo 5 - 2€. Vypichovace taky ornament - 2 v baleni - uz som pisala, pouzil ho niekto aj na tortu - 0,80.

vecernicci
20. mar 2012

prosím o radu, mám děla t toho jezevčíka a potřebuju poradit, jak velký mám udělat ten polštářek, na kterém bude ležet, abych se vešla do čtyř kilo i se psem 😉 http://www.flickr.com/photos/39313096@N04/45484... krém bude klasika máslovo pudinkový a korpus čokoládový, bude stačit čtverec 25x25?

abriela
20. mar 2012

@vecernicci no to musi byt mini torticka. Viac asi poradia skusenejsie.

eliska22
20. mar 2012

@vecernicci ja keď robím štvorec 24x24 tak má okolo 4kg 😉

mamina1978
20. mar 2012

@abriela Tieto mam z internetu na inspiraciu , ta jedna je dokonca aj nacasovana s tematikou velka noc a dietatko.... 😉 🙂

dm1
20. mar 2012

@marci2305 😀 to je sranda taky doslovny preklad ze "invertovat kolece na tanier" ja odpadnem 😀 😀 😀

abriela
20. mar 2012

@mamina1978 dakujem. Rozmysla som o kvietkoch, malovani a nieco do stredu . Aj ked z tvojich ma zaujal macko so zajkom v ruke.

alenv
20. mar 2012

prosím kde sháníte takové drátky do dortů jak se na ně napichu ozdoby z potahovky?

jakelina
20. mar 2012

@alenv v shopech, má je i Kamila Pomposo

pristela
20. mar 2012

zienky suuuuuuurne !!!!!! 😅 bles mcqeen 3D že 30x20cm 🤐 kolko to moze asi vážiť ? boozinku to bude mini prditko 🤐

dm1
20. mar 2012

@pristela nebude to take mini zase urcite bude mat cez 3 kg aspon tie moje mali. Jedno malo 5kg ale to bolo 40cm dlhe