Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

heni79
22. mar 2012

Dievčatá, včera som v Tescu v akcii kúpila salko, to už karamelizované. Mali ste ho už niektorá? Je to skutočne to isté ako uvarené salko? Lebo premýšľam, že ak áno, tak si ho ešte skočím kúpiť do zásoby, mali dobrú cenu. A navyše ušetrím na plyne. 😀

moly551
22. mar 2012

poradte nejaku supi tvarohovo ovocnu plnku do torty ,,, a kde by som zohnala take vykrajovacky abecedy ??

marci2305
22. mar 2012

@heni79 To je super...A kde si ho našla presne. Ja by som si ho tiež skočila kúpiť 😉

marci2305
22. mar 2012

@moly551 Ja mám uloženú túto odtialto:
SVIEZA TVAROHOVA PLNKA
Uvar si normalnu hustu pudingovu kasu z 500ml mlieka, 1 vanilk. cukru a 2 zlatych klasov. Vymiesaj si 250g masla s vanilk. cukrom a praskovym cukrom ( podla potreby) , pridaj 500g tvarohu ( ja som dala 1 jemny a 1 jemne hrudkovity z Lidla ) , citronovu koru. Do tohoto opatrne primiesaj vychladnuty puding a poriadne vyslahaj.

Alebo potom tá s mascarpone a ovocím:
2 biele čokolády, 2 šľahačky, 2 mascarpone, 2 stužovače. Čokolády si roztop v šľahačkách, nie uvariť, dať do chladničky cez noc. Na druhý deň vyšľahať do husta so stužovačami a nakoniec pridať mascarpone a ovocie. Super plnka..Ja frčím iba na tej..🙂 /Mixovať na najnižsom stupni, aby sa ti plnka nezgrcla/.

Vykrajovačky si kúpiť hoc kde na nete...Ja som malému znárodnila, tie z plastelíny a je super!!!

heni79
22. mar 2012

@marci2305
V Tescu, tuším za 1,39-€ bolo. 😉

marci2305
22. mar 2012

@heni79 No to viem, že v Tesku 😉 Ale nájdem ho niekde tam pri kondenzovaných miečkach, čajoch a kávach?
Inač ďakujem za info..rovno ho dnes aj vyskúšam 😉

heni79
22. mar 2012

@marci2305
Jáj, prepáč, som nepochopila otázku, že ccheš bližšiu lokalizáciu. 😅
Neviem ako máte usporiadené Tesco a aké veľké. U nás to bolo hneď za vstupom, kde mávajú akciový tovar. Nie tam, kde klasicky salko býva. 😉
My máme také menšie Tesco. 😉

marci2305
22. mar 2012

@heni79 😝 😀 No my máme také stredné...Takže ho budem musieť hľadať 😖

viera6
22. mar 2012

@marci2305 akurat tuto plnku s mascarpone idem vyskušat a chcela som sa tu opytat,ako to miešat ,aby sa plnka nezgrcla 🙂 a čo,ked nahoduu čo potom??? 😝

marci2305
22. mar 2012

@viera6 😉 Ja mám slabší mixér, mne sa to ešte nestalo, tak som to nikdy neriešila 😉 Dávala som kolegyni recept a jej sa to podarilo, no nevadil jej ani taký... 😖

jakelina
22. mar 2012

Holky ptala jsem se na tu Pasta Dama Zdenaličky a ona tu už pak nenakoukla, kdybych si ji chtěla koupit, jaká je nejlepší, ta speciálka??? Našla jsem tři různé typy a vůbec se v tom nevyznám. Děkuju za radu.

viera6
22. mar 2012

@marci2305 no už teraz sa obavam 😕 a maliny davaš?ak ano davaš na každe poschodie?

reruna
22. mar 2012

Holky z Čech, ode dneška mají Salko Tatra v Lidlu za 24,90, doufám, že ho budou ještě mít, odpoledne si pro něj musím zajít

abriela
22. mar 2012

@reruna vcera som len udive pozerala kolko u vas stoji v lidli aj slahacka - tiez akcia

reruna
22. mar 2012

@abriela no vidíš, šlehačka 33% 11,90,- tak tu musím taky vzít, jestli ještě bude...

zuziq
22. mar 2012

aj v tescu maju akurat akciu na salko aj karamelove za 1,39
inak to karamelove sa naozaj nemusi varit? staci vymiesat s maslom? 😕
teraz pozeram ze @heni79 dala tu istu otazku aj info 😀

reruna
22. mar 2012

@heni79 to karamelové salko jsem už měla, ale mě teda připadá trochu jiné, než když si ho sama uvařím, tak tmavé a tuhé jsem ho nikdy neměla, navíc ušetříš čas, ale musím říct, že mi více chutná to normální salko uvařené...

mariann2
22. mar 2012

@jakelina ja používam tú klasickú pasta dama top, špeciálka je na poťahovanie hrozná, je tvrdá, na torte sa mi po ztuhnutí zdala ako tvrdá guma a ani mi nechutila, ale vraj sa s ňou super modelejú postavičky a robí sa s ňou dobre vraj v lete a teraz mám tú novú PDT KOK tá je s mandlovou príchuťou, ale mne sa zdá veľmi aromatická, ale niekomu to možno vyhovuje, takže ja robím všetko aj poťahujem aj modelujem s Pasta Dama Top 😉

jakelina
22. mar 2012

@mariann2 děkuju moc, zkusím se podívat po shopech a kde je nejlevnější tam vezmu a z té Pasta dama top se dělají dobře postavičky???? Máš je vždycky krásné, tak asi ano. Jsi hodná, děkuju ještě jednou.

reruna
22. mar 2012

@zlatat to je škoda s tím šaškem, byl nádherný! Ale i s tou beruškou je to moc pěkné

zdenallicka
22. mar 2012

@jakelina Mně ji doporučila asi Dadka (?), že je z těch Past nejlepší.. že ostatní se jí topí pod rukama.. mně se s ní pracovalo dobře, měla jsem už tři kýble..🙂 Teď zkusím ten Smartflex... Jediné, co mi na té PAstě Speciál vadilo, že postavičky úplně nevyschly (na to je skvělý mléčný marcipán) a když bylo vlhčeji, tak se topily.. 😝

mizulienka
22. mar 2012

dobre ranko baby
@zlatat nadherne a ten sasko na zjedenie 😉

@79zuzana perfektne sa ti podaril ten znak...ja akurat robim iba taky jednoduchy znak SKP petrzalka, ale vobec neviem, ako mam urobit ten napis petrzalka, abecedou to nepojde, lebo abeceda je prilis velka...mate prosim nejaky tip...takto by to malo vyzerat...

mariann2
22. mar 2012

@jakelina tak vidíš, každá máme inú skúsenosť, ale aj postavičky robím z tej obyčajnej, každú časť nechám pol hodinky zvlášť, aby preschla a spojím dokopy, mne tá špeciálka nesadla, ale koľko ľudí, toľko skúseností 🙂

mariann2
22. mar 2012

@mizulienka a aku máš abecedu? lebo ja mám túto http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/5-1... a tá je na tieto zna ky super, ale robila som arsenal aj s groovy a tiež to šlo

mizulienka
22. mar 2012

@mariann2 to je iba taky maly znak, to je iba ako doplnok torty, cely ma nejakych 10cm...takze tam mi je kazda abeceda velka, teda aspon tie co mam...
myslis, ze by to bolo strasne gycove, vystrihnut z mojej predlohy co mam na papieri a dat to na ten znak??? 😕 nechce sa mi velmi do toho, lebo mam rada, ked to je vsetko jedle.

lenocka23
22. mar 2012

@mizulienka ja som na tej slovanistickej tvarovala pismenka z tenuckeho hadika... tiez mam len velku abecedu, este aj kurzivu, tak sa nedalo inak... 😉

jakelina
22. mar 2012

@mizulienka tak malinké asi z ničeho nevyřežeš, tak to tam klidně dej vytištěné a upozorni je, že to nemají jíst 😀 😀 😀 A napsat fixou by to nešlo????

jakelina
22. mar 2012

@zdenallicka tak já zkusím kýblík té PDT, stejně jsi psala, že nikde ta speciálka není. Chci to na míchání s MMF, když dělám syté barvy. Měla jsem to RDI a to byl hnus. Jsem ráda, že jsem ho spotřebovala a už nikdy víc. Mám i kilo Smarflexu, jenom na postavičky a kytičky. Ten je zase na potahování dost drahý. 😒

heni79
22. mar 2012

@reruna
No tak asi najprv vyskúšam jedno, potom budem prípadne robiť zásoby. 😅 Vďaka za info. 😉

marci2305
22. mar 2012

@viera6 Ovocie zamiešavam priamo do krému nakoniec lyžicou...Dávala som mrazené. Nemusíš sa toho obávať, ja som to robila a vôbec som na to nemyslela, že sa mi nepodarí 🙂 Šľahala som ako šľahačku pomaličky a keď mi to tuhlo prestala som. Potom som zamiešala mascarpone..Uvidíš podarí sa a bude mňam.. 😉

njonja
22. mar 2012

@79zuzana zuzi, ten znak je skvely! Tolka trpezlivost! Ti poviem, vyrezat to vsetko, to chce zrucnost🙂