Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
22. mar 2012

@mizulienka tak si tie pismena predkresli ihlou a pak len okolo vyfarbis fixou , alebo normal tenuckou ceruzkou, take mnozstvo by vobec nevadilo, mne sa tento sposob bielych 😅 pismenok uz velakrat osvedcil 😉

dadka212
22. mar 2012

pridávam svoju rýchlovku, fakt rýchlovku konskej hlavy...teda ak sa to vôbec podobá na koňa 😅

pristela
22. mar 2012

ach ženy, ako robite take pekne pivonky 😕 vcera som jednu robila a vypada....... 🙄 🙄 esteže tam má byt len jedna, sa to nejak stratí ☹

@dadka212 Daduš jasné že sa podobá! je kraasny!!!

janula.h
22. mar 2012

žienky úprimne veľmi cítiť keď dáte čerstvé maslo ako palmarín?

mizulienka
22. mar 2012

@janula.h jani ja citim, ja napr aj v lineckom pecive citim palmarin 😕

mrka2
22. mar 2012

@janula.h ja tiez citim rozdiel,ale inak z mojej rodiny nikto by rozdiel nespoznal. 😀 takze taky laik isto nie podla mna. ja nam robim niekedy aj z Helie,ked nemam maslo,nam to nevadi. Palmarin do kremu nedavam nikdy. s Heliou je to celkom fajne 😀 tak ale nam chuti vsetko,takze neviem 😝

larah
22. mar 2012

kočky ,prečo mi ten mramorák praskne,pri iných mi to nespraví ,a toto ☹ aj minule aj teraz, a tak som sa snažila..

yamahafazer
22. mar 2012

baby a vtych bajecnych tortach ten maslovy krem cim zahladzaju tie torty to je aky krem?lebo je taky snehobiely to maju tiez len maslo s cukrom alebo nieco ine lebo ja teda maslo s cukrom nemam take biele a naslahane

ajka82
22. mar 2012

@janula.h u nas v rodine by si nepochodila, ked neni klasicke obycajne maslo, tak to ofrflu vsetci 🤐 vsade citia a ja tiez...ja osobne nemam problem to zjest ale za dalsim takym uskom sa uz netrham 😅

yamahafazer
22. mar 2012

a este pozeram ked chcu gulatu tortu tak vsetko zrezavaju z hranatych a neni podla mna lepsie ked sa upece cesto v miske?ved tak je to hned gulate a nemusi sa zrezavat

reruna
22. mar 2012

@janula.h nevím přesně, jak chutná palmarín, ale já třeba poznám, když je místo másla hera, naše teta dokonce dává všude Ramu, tak to je už úplně hnus... mě to s tou herou ale nějak moc nevadí, už jsem pár krémů s ní dělala, no máslo je lepší

reruna
22. mar 2012

@yamahafazer asi na to ještě nepřišli, že se to dá péct v misce 😅 ten krém taky nevím co je zač, já máslo s cukrem tak bílé nemám

yamahafazer
22. mar 2012

@janula.h palmarin by som nedavala ten neni vhodny absolutne do kremov to je cisto na cesta na suche linecke atd,ale nie na kremy ked nemas maslo tak daj heliu alebo heru racej tieto dve su urcene na kremy

ajka82
22. mar 2012

som na nervy, baby chore, vcera mladsia vyse 40° teploty, tak sme sli na pohotovost, neda sa mi nic robit, na sobotu mam jednu poschodovu s tymi levami(aspon tych mam vymodelovanych) a na buduci tyzden do piatku mam 4torty(1 v stredu a tri na vikend s tym, ze v piatok vecer este by sme mali cestovat k nasim na oslavu), co som uz davno slubila a nemozm si ani v noci predrobit figurky pri tej mladsej prisavke... a samozrejme sme same doma... co si davate v takych pripadoch na stres, ze nestihate? 😀 😅 ale hadam uz bude dobre, ked uz aj atb dostali...

yamahafazer
22. mar 2012

@reruna ved prave ani ja nemam take biele jedine niake ine maslo,ze by mali,ale teda tolke len tuky natierat si myslim,ze tam musi asi byt aj nieco ine len ako maslo a cukor

yamahafazer
22. mar 2012

@ajka82 teda,ale si sa rozbehla s pecenim

zuziq
22. mar 2012

@dm1 strasne sa mi pacia tie tvoje srdiecka na coko tortach. Ako ich robis? z puncoviny? a mas na to formu alebo to proste vytvarujes tak "vypuklo", nechas zatuhnut, potries kremom a potiahnes? 😕 chcela by som nieco take, ale nie cokoladove, v mensom urobit na jednu krstinovu tortu

ajka82
22. mar 2012

@yamahafazer tomu sa hovori- marcovky oslavuju 😀

lucik...
22. mar 2012

Ahoj holky, opět si k Vám jdu pro radu 🙂 Poctivě Vaše dortíky sleduju a jste oproti mě přebornice 😀 Zítra se zrovna na jeden dort chystám, vždycky jsem dělala hmotu ze sušeného mléka a teď jsem koupila K2... Jak se s ní pracuje? A jak ji mám obarvit tekutými barvami? Já vždycky používala ty práškové...

ajka82
22. mar 2012

baby este mam otazocku, ked robite "krabicu" s flasou, vyrezete do csta dieru, alebo len nadstavite boky z odrezkov, myslim, ten kraj co je kusok nad ostatnu tortu... pisem jak hotentot, ale uz druhu noc som radne nespala, hadam viete co myslim 😅

janula.h
22. mar 2012

dikyyyyyyyyy baby aj ja som toho názoru ja len že mám asi 6 v chladničke a neviem čo s tým 😀

yamahafazer
22. mar 2012

@ajka82 aha takze same detske 🙂 tie mam rada a nemam rada technicke torty
a akurat mam dalsiu objednavku na krabicu so sampanskym a ja tie boky robim z oblatky tie zlepim nutelou a potiahnem pri velkej torte a pri malej robim boky len cisto z hmoty si vyrezem vysie necham chvilu schnut a prilepim na tortu

som teraz dopozerala zasa dalsiu cast tych bajecnych toriet a tam tolko hovorili ake je to cesto nadychane ked to jedli 🙂 no mne sa teda take nadychane nezdalo ked ju robili 😅

@lucik... tuto teda nemusim raz som ju mala a na mna je strasne mekka neda sa mi snou dobre potahovat a na farbenei pouzivam gelove len troska na sparatko si dam miesam a pridavam podla toho aku potrebujes farbu

heni79
22. mar 2012

@dadka212
Tak ho asi ponúknem mm na skúšku. 😕
Ona sa toho doma vareného nevie dojesť. 😀 Ak povie, že nie, tak sa to do torty ani nebudem pokúšať dávať.
Vďaka za info.
Ale mali aj normálne v akcii, tak aj to som brala. 🙂

dm1
22. mar 2012

@zuziq dakujem za pochvalu 🙂 . Je to klasika male srdiecko rozmer tusim 15cm. Bud peciem v nom alebo na plechu a vykrezem podla formy. Mavam 3x korpus a 2x plnka. ten vrchny korpus po naplneni zrezem nozom do obla ked to trochu zatuhne a z toho zrezaneho urobim puncovinu a dotvarujem. Ale nie je jej tam nejako vela fakt minimum dolezite je to dobre orezat potom netreba vela tvarovat. Potom uz len zatuhnut a potiahnut. ja vacsinou robim dost narychlo a potahujem tak za hodku - dve od naplnenia 😝

dm1
22. mar 2012

@janula.h jasne ze citit ja taku tortu s plnkou ani nezjem 🤐

ajka82
22. mar 2012

@yamahafazer tak nejak 🙂 len otcovi chcem orobit krabicu a ze tam dame prigos KBS special, ked ho tak rad raz za cas 😉 len som maturovala nad tymi krajmi ako urobit... dakujem 🙂

lucik...
22. mar 2012

@yamahafazer je taková měkčí, to máš pravdu ☹ Tak snad to nějak zvládnu

zuziq
22. mar 2012

baby neviete mi este poradit s K2? ked ju nafarbi a nafarbenu si ju odlozim, aj ked je v sacku zoschne a uz sa neda spracovat lebo sa droli ☹ myslite ze je to len zle zabalene? da sa to este nejak rozpracovat aby sa nedrolila?

mariann2
22. mar 2012

@jakelina ja tiež miešam MMF s PDT a v pohode