Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
25. mar 2012

@pristela to je krása jsi strašně moc šikovná

reruna
25. mar 2012

@alenv diamantová - to je kolikáté výročí? Já jsem jednou dělala na 40té výročí svatby a napadla mě jen klasika - srdce s růžičkama a gerberama, byl to asi můj pátý potahovaný, takže jen jednoduché, první moje květy - měla jsem hmotu RDI a z toho ty růžičky moc nešly

reruna
25. mar 2012

@erika107 mám jiný set na lilie, takový jednoduchý, ale tento je myslím dobrý a barvy prachové mám sugarflair

reruna
25. mar 2012

@broucek2 téda, to by mě ani nenapadlo s tím podsypovým cukrem... já používám normální moučkový ... dortík je krásný🙂

reruna
25. mar 2012

@pristela to je nádhera!!! 🙂
@vlada111 ty jo! dinosaurus jako živý!super
@alenv ta s tou bruslí je teda parádní - ta brusle je z hmoty?

vecernicci
25. mar 2012

@alenv na diamantovou svatbu jsem dělala tu podkovu s fialkovýma růžema 😉

alenv
25. mar 2012

@reruna jj je to z mléčného marcipánu..
@reruna
@vecernicci oni nechtějí klasickou.. co mi řekli tak chtějí na lavičce babičku a dědečka a 60.. ale přemýšlela udělat takovou námořní jak sedí v lodičce a moto 60 společné plavby životem co myslíte?

reruna
25. mar 2012

@alenv babičku na lavičce myslím dělala kdysi @anibas, šel by tam přidat i děda...třeba hodí fotku, ty nemáš fb, že?

janca13
25. mar 2012

baby,v tescu maju v akcii pílku na tortu za 1,99 eur...ak by ste mali niektorá záujem 😉

alenv
25. mar 2012

@reruna nemám právě

sonka_d
25. mar 2012

ahojte baby, potrebujem pomoc ☹ Urobila som svoju prvú tortu - pribináčikovú s MMF poťahom a ozdôbkami.. všetko sa podarilo, vyzerala super - akurát som ju neschladila veľmi, tak mi pod váhou ozdôbok trochu zvedla a vytlačil sa krém do bokov 🙂... ale to sa dalo.. len mi na druhý deň ten MMF poťah nestuhol, ale začal mokvať... takže torta bola pekná, ale po nakrájaní bol povrch zvnútra slizký a na jednej strane dokonca vytiekla taká hrozná šťava... torta bola zelená (akože trávička) tak ten celý slizký poťah vyzeral ešte horšie 😠 .. čo som pokazila? Môže sa MMF dať ako vrchný poťah? použila som Haribo Rubino, citrónku a prášk.cukor, práškové farby s trochou vody... pod poťahom bol krém... tak neviem.... bola to našťastie iba generálka na tortu, oslavu 1.rôčika máme v sobotu.. prosím pomôžte...

lusil2005
25. mar 2012

@sonka_d aky krem bol pod tym pothom? ten pribinacikovy?

sonka_d
25. mar 2012

To je ona... keby nezlyhal ten poťah ☹ ...

vecernicci
25. mar 2012
sonka_d
25. mar 2012

@lusil2005 áno pribináčikový (tvaroh, šľah.smota, jahod.kompót, Olé ...)

jakelina
25. mar 2012

@sonka_d ten krém nesmí pod potah, tam dej jenom máslo s cukrem.

yamahafazer
25. mar 2012

moje muffiny

sonka_d
25. mar 2012

@jakelina ďakujem krásne .. jasne, ten krém je asi moc "mokrý".. skúsim to s maslom... už ale pôjdeme naostro!! moc ďakujem...

zdenallicka
25. mar 2012

@pipka Tady něco máš..🙂

pristela
25. mar 2012

Holky, vy ste táááka zlate , moooc dakujem 😵 😵 😵 😵 😵 tá marlenka bola suprová, len na mna je to sladke, ale trochu sem tam nezaskodi 😀

@sonka_d pod potah nesmeju ist ziadne kremy s obsahom mlieka, cize slahackove, tvarohove, a pudingove len ak je vacsi podiel masla v nom ! 😉

@vlada111 ooo, ten je bombový!!!!! a kde mu zmizli vajcia??ha?? si potrebovala na nmedelne rezne? 😀

@jakelina ja som dala pod vrchnak do stredu zbytky platov z marlenky a do rohov som zabudla dlhe spajdle, torta cestovala v kufri auta 🤐 sama 😅 hodina cesty a prezilaaaa 😀

vera_vila
25. mar 2012

@sonka_d problém je v té smetaně a tvarohu... jak je tam takhle "mléko", tak se potah topí... takže pokud je uvnitř "mléčný" krém (smetanový, tvarohový, šlehačkový), tak povrch určitě máslo s cukrem... Já jsem ještě k tvarohovému krému z toho cukrového másla dělala bariéru, do které jsem pak vetřela ten tvarohový krém, aby mi to někde pod tím potřením neprolezlo a potah se mi nerozpouštěl...

danciacik
25. mar 2012

ahojte baby, nech už skončí to daňové obdobie lebo nemám čas vám tu ani napísať. ďakujem za všetky rady pri plnke z mascarpone - pomohli narýchlo vám sem dám tortičku.

danciacik
25. mar 2012

zabudla som pridať fotky. A už aj najmenšia je pomocníčka 😀

ikula2
25. mar 2012

@vlada111 dakujem vladi, tuto fialovu som uz mala namiesanu z predoslej torty, ale mam gelovku fialovu a myslim ze trosku ciernej som este davala

danciacik
25. mar 2012

a ešte otázočka. Robila už niektorá z vás s Pastou Damou top dekor? Ako sa s ňou poťahuje? Či je vyslovene len na modelovanie?

ikula2
25. mar 2012

@vlada111 vladi akoze ta 3D 😲 😲 superna

lussy23
25. mar 2012

@ajka82 nádherná torta. škoda, že tie levíky nie je lepšie vidieť.
@zuziq krásna
@yamahafazer krásna
@vecernicci prerásne dielka.
@mailli krásna
@lusil2005 nádherná
@zuzana124 nádherné a ten havooooo je nádherný
@heni79 krása
@anibas prekrásne dielka

lussy23
25. mar 2012

@mates22 krásna
@ikula2 krásnučká
@viera6 krásnučká
@alenv krásna

lussy23
25. mar 2012

@mariann2 nááááááááádherné
@lamps krásne ruže
@zklimekova krásna lalia