Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
26. mar 2012

@zlatat já taky 😀 😀 😀

mizulienka
26. mar 2012

@kralicica ja som z rovinky ale momentalne sme u babky na prazdninach a prideme az okolo 15.4., inac by som ti upiekla.

zlatat
26. mar 2012

@anibas aj mne
@kralicica a ja som od Galanty - cca 60 km od Blavy - takže asi nič pre teba ...

dada2007
26. mar 2012

micky.......aký priemer okrúhlej by som mala mať, aby mala torta cca 3kg? robím bohušov korpus a plnku si zatial nevybrali......na vrchu nejaké ružičky a zopár lístkov...... mám okrúhlu formu 24cm? myslíte si že by to mohlo byť OK?

dakujéééééééém za radu

maya30
26. mar 2012

@pristela no skusim to v piatok upiect podla tohto receptu...robíš aj tú plnku ako píšu ? Celé surové vajcia vymiešať s maslom ? Ja do dobošky dávam 3 masla, 75dkg cukru a 75dkg cokolady co vyjde dost draho a toto mi vychadza lacnejšie...len neviem ako chuti....

pristela
26. mar 2012

@maya30 néé, ja dávam čoko nad parou 😉

fodorka
26. mar 2012

@lussy23 dakujem🙂 akoze nebolo stanovene mnozstvo ze kolko ale potom som aj olutovala z emohla som nieco ine ako ruze lebo ma skoro slahlo 😀

maya30
26. mar 2012

@pristela aj som si myslela ze nie 😅 ja plnku nad parou neviem, neskusala som, tak radsej zostanem pri osvedcenej 😉

pristela
26. mar 2012

@maya30 ta je uplne jednoducha , das hrniec s vodou varit na to slahnes misku s coko , nech sa roztopi, ja si cukor vymixujem s vajkami a ked je coko rozpustena tak do toho za stáleho miesania vylejem tie vajka s cukrom a miesam a miesam , ked to je take hustejsie vypnem dam vychladit a pak do toho len maslo a hotofka, jednoduchee 😉

lussy23
26. mar 2012

@mamina1978 krásny je @zlatat nádherné @janula.h krásne @lusil2005 krásna @zeleny_cajik sú nádherné, profesionálne @mariann2 krásna , lyžiar je suprový @adka_praha nádhera

alenv
26. mar 2012

děvčata pomoc🙂 na sobotu mám udělat dort s nějakou nahatou ženskou.. ale nějakou sprostou 😕 😅 nedělaly jste něco takového?

adka_praha
26. mar 2012

@lussy23 dakujem... 😵

jakelina
26. mar 2012

@alenv to ne, já bych to asi ani neuměla, nemám takové lechtivé ráda 😝

alenv
26. mar 2012

@jakelina no já taky neee... jenže je to pro přítele dobré kamaráda a neumím říct ne

njonja
26. mar 2012

@broucek2 dakujem moja! To som ani netusila! musim hned povedat mamine!

pristela
26. mar 2012

holky, ktore nemate radi poschodove torticky, skoda neodfotila som ich spolu ale takto sa daju rozobrat na dve samostatne torty, kazda sa pak kraja zvlášť, toto je rozkrájana ta horna krabica-marlenka , podla mna ovela lepsie nez jedna obrovitánska torta

katulkaaaaaa
26. mar 2012

@dm1 dani dakujem za radu 😉

dm1
26. mar 2012

@pristela juuuj ta vypada bozsky 😵 . Tiez si myslim ze je super poschodovka ak sa da podlozka pod poschodia lahko sa to prelozi a poschodovka je taka efektnejsia aj na zdobenie

mamina1978
26. mar 2012

Pridavam moju dalsiu (c. 10 ) torticku vlacik Tomas.......Torticka bola pre mojich dvoch najmensich chlapcekov. 🙂 🙂 😉
Urobili sme si krasne popoludnie s detmi a boli u nas aj ich maly kamarati. Vsetci sa nahrnuli na tortu a papkali.....to bolo 10 minut uplne ticho. Neuveritelne, kolko detom staci ku stastiu 😉 😉 ...sladka dobrotka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ikula2
26. mar 2012

@miciatko no teda doba schnutia je riadne dlha aspon co som mala postavicky, to aj po niekolkych dnoch som este osuchla farbu

ikula2
26. mar 2012

@anibas nuz ja mam ten isty problem cim viac peciem tym sa mi zdaju tie korpusy horsie a aj ze viac vajec minam

janula.h
26. mar 2012

prvá dnešná 🙂

halienka
26. mar 2012

Ahojte babky 🙂 prepáčte, že sa vám tu votriem 😅 som začiatočník a mám za sebou jednu poťahovanú tortu so smartflexu, na počudovanie sa mi vtedy celkom podarila. Teraz som si vymyslela, že dcérke na meniny urobím znovu poťahovanú, niečo takéto ako prikladám na fotkách - si ale trúfam, čo 😅 😀 😀 😀 zajtra si idem kúpiť smartflex s čokoládovou príchuťou, no chcela som vás poprosiť o radu, aký krém by bol najvhodnejší? Moja rodina nemá moc rada ťažké maslové krémy, no na druhú stranu sa bojím dať nejaký iný, veď to pôjde hádam aj 5 korpusových plátov na seba...aby mi to nejako nepadlo...A ešte jedna otázočka, tam na vrchu tej kytice je akoby kopček na ktorom sú tiež tie kvietky, z čoho sa taký kopček robí? To len nejako navrstviť ten krém do tvaru kopčeka a potom celé potiahnuť? 😅 No som si to ja vymyslela zábavku 😀 Ďakujem vám vopred za všetky rady 😵

dm1
26. mar 2012

@halienka kopcek by som spravila tak zeby som hore ten korpus hrany zrezala do obla a potom tie zbytky korpusu s troskou kremu zmiesala - urobila puncovinu a totvarovala. vobec by som to nepotahovala ked tak ozaj len tenulinko aby nebolo vela hmoty. potom uz len po obvode sulky hmoty lepit a hore kvietky

pristela
26. mar 2012

@dm1 Dani, prosim ta tou plastickou čoko sa da potiahnut aj torta? a da sa urobit aj z bielej coko? mam na april zas jednu z mojich fantastickych neodolatelných objednavok 😀 a to uz aby som aj zacala premyslat 😅

broucek2
26. mar 2012

@njonja já to taky až do nedávna neřešila, ale právě ta kamarádka mě upozrnila, že čte složení úplně všeho. Dokonce nemůže malé dát ani lipo a lízátka z hroznového cukru, protože se tam přidává škrob a většinou pšeničný.

dm1
26. mar 2012

@pristela jasne da tie srdiecka s tym potahujem. Len ona rychlo tuhne a nie je to take natahovacie ako hmota tka treba viac rozvalkat nec hsa nerobia zahyby vacsi kus treba. Biela sa robi ale je trosku iny pomer sirupu ale neviem aky 🤐

pristela
26. mar 2012

@dm1 sa zbesniem 🤐 tak to nepojde 🤐 🤐 potrebujem obalit bielou coko 3poschodačku 🤐 to bude zas sranda 🙄

včul zas už hodinu hladam nejake foto riťulky bleska mcqueena a nikde nic 😠 😠 😠 myslim jho realne foto, nie foto torty od zadu 🙄

timonko
26. mar 2012
katulkaaaaaa
27. mar 2012

ahojte baby idemrobit klasika kruh a na to vymodelovat3D pivo mozem tu akoby penu spravit s vyslahanych bielkov?neroztecie sa to?este som pivo nerobila tak netusim 😕