Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
4. apr 2012

@bzucinka2 bleska robim zase buducu stredu 🙄 tak to nafotim, i ked ty ho robis tusin na tento vikend ak sa nemylim a si to ty kto ho ide robiť 😅

stale premyslam ako ho urobit ineho nez ten moj prvy ☹ ale co uz sa da zmenit na Bleskovi nic ☹ ☹ ☹ ☹ strasne nerada robim "kopie" ☹ ☹

simasa
4. apr 2012

@zuziq Ten obdlznik - ak myslis na velkost plechu, tak z 5 vajec - neviem, to nebude moc vysoke. Neviem, ci to rozkrojis na polovicu. Ked robim toto cesto, tak peciem na obdlznik 3 platy zo 4 vajec a tak plnim.

janca13
4. apr 2012

@zuziq
@njonja tá torta je fakt super,ja som ju piekla pred týždňom,okrúhlu vo forme 24cm a krásne sa mi nadvihla,2X som ju prerezala a naplnila (ja mám v recepte aj PDP 1/2) 😉

jakelina
4. apr 2012

@pristela udělej ho zeleného 😀 😀 😀

zuziq
4. apr 2012

@simasa nie je to klasika plech ale taka mensia velkost a vyssi, zo 6 vajec to bolo akurat ten mramor tak hadam ten z 5tich vajec by mal byt ok

awooojky
4. apr 2012

a máte skusenosti s tym kurierom so slovenskej posty?

pristela
4. apr 2012

@zuziq ja robila toho mc queena z toho orechoveho korpusu , piekla som na plechu 30x20 asi , narastol mi tusin na 5cm ja to tu vtedy pisala, ale kto by to tu uz nasiel 😝 rozkrojila som len raz, piekla som pak este jeden plech bo to by bolo malo, mramorak by vyskocil vyssie isto

@jakelina to ked ho urobim dnes do buducej stredy ozelenie aj sam 😝 😝

@awooojky kurierom isto nie!!!!! j posielam baliky nonstop aj mi chodia nonstop a teda kuriery to maju desne pohadzane v autach, nemaju to zabezpecene ani proti pohybu takze im to tam lieta ako chce 😝
ja bych po pravde ani na busy neposielala, ale zas ak to je nejaka jednoducha torticka tak ano

awooojky
4. apr 2012

@pristela uplne jednoducha len srdiecko a napisane hore nic iné

mamina1978
4. apr 2012

@pristela na bleskovi asi nic zmenit nemozes , ale problem s farbou podlozky mozes vyriesit,ze urobis podlozku a po celej podlozke marcipanovu pretekarsku drahu ako to robia amerikani. Alebo mozes ho prezentovat s doplnkami ako toto vystavne auto,mne sa velmi ´pacia tie stlpiky okolo auta.... ako na tej prvej fotke...kuk 😉
Inspiracia z internetu. 🙂

simasa
4. apr 2012

@mamina1978 Ale to su sviecky, nie? 😅

dada2007
4. apr 2012

......dnes som videla v Coop 30ks vajec za 6,79 eur!!!!!!!!!! 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 waaaaaaaaaaaaaaaw

simasa
4. apr 2012

Vyzente ma radsej cosi robit. Mala by som okna umyvat a sedim tu jak truba.

mamina1978
4. apr 2012

@simasa ano, ale tie tocene moze aj s hmoty vymodelovat. Ved pristela robila podobne vlasy na tej svojej ,, herecke´´, tak toto by zvladla lavou zadnou 😉 😎 😀

simasa
4. apr 2012

@mamina1978 Tak o tom nepochybujem 😀

pristela
4. apr 2012

@mamina1978 oo , to vypada fakt dobre 😀 😀 len tamto auto vypada nizke, blesk bol dost hore a keby to idem robit vyzsie asi im to neprezije cestu autom , pocestuje taku pol hoďku ☹

@simasa musis byt sikovnejsia a stihat robit popri pisani 😝 😝 😝 😝 😝

vlada111
4. apr 2012

@mizulienka jéééj malá bude mať dva roky. Gratulujem a teším sa veľmi na tortičku, ktorú vykúzliš 🙂

bzucinka2
4. apr 2012

@pristela nie nie, jaho nerobim ja teraz robim gitaru a take jednoduche len previazane maslou 🙂takze veget 🙂 kopie neznasam ani ja, vzdy sa snazim zmenit nieco, ale na bleskovi neviem neviem...
@dada2007 ja som vcera kupovala 30 ks L-kovych a ze 5,10, co som predtym platila 3,30 ☹
@simasa hes hes makaj na tie okna a ja hes hes obed robit 🙂

vecernicci
4. apr 2012

@dada2007
@bzucinka2 tak mně mamka včera v kauflandu koupila vejce 10 za 19,90 kč 😉 tak to k vám taky dojde ta vlna zlevňování 😝 jinak ty vejce jsou made in deutchland, kde to jsem když i blbý vejce už dovážíme z Nemecka 😨
a okna jdu mýt taky

holky držte mi palce, mám v troubě ten korpus red velvet, Víťa včera otravoval, tak jsem mu ho na dnešek slíbila, ale to jsem nevěděla, že chce i toho krokodýla :-b 🙂

marci2305
4. apr 2012

@pristela Ďakujem ti veľmi pekne.. 😉

breberuska
4. apr 2012

Prosím vás, holky, neuměla by některá z vás poradit, jak se připevňují takovéto ozdoby na dort?? myslíte, že je to uděláno normálně z marcipánu? Moc děkuji!!!

breberuska
4. apr 2012

@pristela paráda!!! moc a moc díky🙂

bzucinka2
4. apr 2012

@vecernicci korpus red velvet, tak to som zvedava co je 🙂
provokaterka ze 19,90 😉

@pristela kurnajs ty mas na vsetko link ... 🙂

jakelina
4. apr 2012

@bzucinka2 taky jsem je za tady tu cenu kupovala v Kauflandu

janula.h
4. apr 2012

@bzucinka2 mne brat dnes vravel,že vraj zlacneli o 40% len som nenašla ten obchod ja som naposledy kupovala za 4,99 v Kauflande

anibas
4. apr 2012

@vecernicci odkiaľ máš recept na red velvet ??? nenapíšeš ? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
4. apr 2012

@janula.h Jani v CBA M- 0,16 €

vecernicci
4. apr 2012

tak děvčata, hotovo, korpus red velvet te dvou vajíček do 23 cm formy a je plná, ještě až vychladne, tak ochutnáme, ale je krásně nadýchaný, uvidím až zchladne, pak ho naplním a prdím na krokodýla, někdy příště, stačí mi liška na víkend 😉

a receptík je tady http://www.mamincinyrecepty.cz/kremove-a-slehac...

zdenallicka
4. apr 2012

@vecernicci Napiš recept, kočko..🙂

vecernicci
4. apr 2012

@zdenallicka teď jsem ho přidala 😉