Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
7. apr 2012

@vlada111 vladi sanka dole,robis neskutocne nadherne torty!!!!

katulkaaaaaa
7. apr 2012

@zdenallicka zlatiiicko 😵 😵 😵

macicka84
7. apr 2012

@mates22 Dekujeme, teda kam se moje na tu krasnou ruzovku hrabe, mno, ale potesilo 😵 ...

eliska22
7. apr 2012

@vlada111 ja z tých tvojich tortičiek padám na riť 😕 prenádherné 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vlada111
7. apr 2012

@katulkaaaaaa ďakujem, bola pre veľmi chutné dievčatko kamaráta z výšky, tak som sa snažila 🙂

vlada111
7. apr 2012

@eliska22 juj ďakujem ti, mňa ťahajú dopredu tie vaše kočky 😉

eliska22
7. apr 2012

@vlada111 ty už si dávno vpredu 😉

eliska22
7. apr 2012

@vlada111 tvoje torty si pamätám, povedala by som že všetky, úplne sa mi vždy vryjú do hlavy 😀

vlada111
7. apr 2012

@eliska22 nepreháňaj 😵 😵 😵

vlada111
7. apr 2012

@eliska22 zlatá si, veď ich nebolo veľa 😀 😀 😀

eliska22
7. apr 2012

@vlada111 nebolo veľa, ale každá je jedinečná a to sa málokomu podarí 😉 vôbec nepreháňam 😉

daducha
7. apr 2012

@vlada111 bozinku, tá je nádherná,najkrajsia ovecka aku si z netu pamätam 😵 😵 .Robila si ju len tak z hlavy?Nemôzem sa na nu prestat pozerat 😉

vlada111
7. apr 2012

@eliska22 to je super, vďaka. Priznám sa, že o to mi ide, potom je z toho hobby 😉

vlada111
7. apr 2012

@daducha ďakujem, ale sú aj krajšie na nete 😉 Je to ovečka NICI, to sú také darčekové predmety. Len ja som ju neurobila chlpatú, ale dala som jej akože vlnu. Tak sa mi to viacej páčilo.

daducha
7. apr 2012

@artepf slahacku treba mixovat na najvyssich otackach,ja vzdy pred mixovanim pridam na 1 slahacku 1 Smetafix.Ked pridas Mascarpone,tak potom uz iba na najnizsiach otackach,pri vyssich sa sekne 😉

daducha
7. apr 2012

@vlada111 ale tvoja ma uplne dostala 😵

daducha
7. apr 2012

@dada2007 nádherná dcérka a velká sikulka 😉

mailli
7. apr 2012

moje malá beruška je marod, tak mě ty dva dorty hodně vysilovaly, ale zvládla jsem je 😀 desku pod dorty jsem musela obalit potravinářskou folií, protože mi došlo (vcelku už dost pozdě na to, abych doběhla do krámu), že doma nemám žádný celofán...

alenv
7. apr 2012

tak jsem zkoušela poprvé v životě své cupcase.. dělala jsem různý miš maš..co říkáte?
jakelina@tak jsem cupcase dělal z nové hmoty marcipánové a poznatky.. dělá se z ní pěkně.. nepraská jako mléčný marcipán.. je určitě krásně jakovy plastický, víc žvejkavý.. ale hůř se barví.. ne že by jinak barva chytalal to ne.. ale trvá to déle než se brava zapracuje.. ale přesto mi to zato stojí objednat.. jelikož to vypadá pak lépe.. zítra objednám alespon 5 balení. Jinak píšou tam 150 ml vody.. ale je to dost tuhé.. takže pokkud jsem nepřidávala barvu tak jsem trošku vody přidala, ale to už si poznáš

alenv
7. apr 2012

omluva cupcake

alenv
7. apr 2012

@macicka84 ten je krásnej.. a neke.. že už neděláš na zakázku 😀
jsi šikulka

zuzkat1
7. apr 2012

@pristela nepraska,ale trha sa ked ju natahujem,nie na torte ale tam kde ju drzim a taham...to vtedy ked sa snazim aby sa mi nerobili tie zahyby... a aky recept mas na ten mliecny? ja davam 1:1 mlieko a cukor a k tomu olej med a aromu a vodu...

mariann2
7. apr 2012

baby, dorobila som moje tri krstinové, idem spať

heni79
8. apr 2012

Ja som sa vyšantila. Torta len tak pre rodinu k obedu, ale chcela som vyskúšať nové veci - korpus aj plnku.
Dnes ideme na obed k svokrovcom, tak dezert donesiem ja. 😉

mates22
8. apr 2012

@alenv jsou úžasný 😀 a to je ta instantní hmota v prášku? můžeš poslat link, kde se dá koupit, prosím? Nemůžu to zpětně najít 🙂

marci2305
8. apr 2012

@bambula1307 Ďakujem...No nečakala som to... 😉

marci2305
8. apr 2012

@mariann2 Nádherné..
@heni79 Mňam....aj ja by som si dala.. 😉
@mailli Krásne tortičky....Nech sa malá uzdraví...teraz tie deti sú akési choré všetky...My máme zápal stredného uška...Takže žiadne šibačky nebudú.. 😖

marci2305
8. apr 2012

@alenv Sú krásne svieže..Pestré...Určite aj vynikajúco chutia, nielen vyzerajú... 😉

marci2305
8. apr 2012

@vlada111 Prekrásna ovečka, aj celá tortička..Je fakt dokonalá... 😉
@dajna11 Fialky určite stoja za použitie.. 😉
@macicka84 Určite sa poteší, je krásna...
@artepf Krásne košíky...Mne sa krém ešte nikdy nezrazil... 😉 Minule som dokonca ešte aj skoro varila tú šľahačku s čokoládami, bála som sa na druhý deň čo to bude robiť, ale opäť sa mi podarila...A to dokonca aj mixérom vmiešavam mascarpone...Krém drží super a nikdy žiadne hrudky...Ja mám slabučký mixérik....od Moulinexu, má iba 150 W... 🙂

marci2305
8. apr 2012

@dada2007 Šikovné dievčatko...:-! Asi bude po mamičke 😉