Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
18. apr 2012

@jakelina J8 to mám taky tak na deset hodin..🙂 Kvůli svatebnímu dortu jsem si vzala raději dovolenou..😀

aduskatt
18. apr 2012

@jakelina my sme ledva jednu dojedli a chlapi uz chcu dalsiu, takze trening bude🙂))zajtra mi ma prist nejaky material ako gelovky a smartflex🙂)zatial len 0,7 kg..............akurat som zistila, ze som asi urobila blbost, lebo som si objednala ten flowers, lebo ten druhy v malom nemali.tak asi pojdem aj cukriky kupit a ked sa mi nebude dat s tym potiahnut, vyrobim si este potahovku🙂

jaja555
18. apr 2012

@mamina1978 dakujeme, len sa nam liec a zelam ti skore uzdravenie.

jakelina
18. apr 2012

@zdenallicka to jsem ráda, já si říkám, že jsem nemožná, že mi to tak dlouho trvá, ale než upeču korpusy, udělám MMF a pak to ozdobím, tak to je někdy i víc jak 10 hodin podle složitosti a velikosti. 😉 😝

jakelina
18. apr 2012

@aduskatt ten flowers je takový hodně tuhý a je to i škoda na potah, je drahý a než to vyválíš, tak přijdeš o ruce. 😝 😀

aduskatt
18. apr 2012

@jakelina Tak z toho spravim len kvetinku a kupim si marshmallow a budem robit z toho potah......btw, mna stal 0,7 kg nejak 4 eura...to je vela?.nemam prehlad o cenach....4,85 som dala za 0,7 kg

anibas
18. apr 2012

@reruna Vierka vážila cca 9 kg a zobrala som 70€ 😉 😉

anibas
18. apr 2012

@aduskatt flowers si nechaj na kvety, radšej urob doma poťah 😉 😉

jakelina
18. apr 2012

@aduskatt já taky ceny moc nevím, většinou dělám potah doma a teď jsem si koupila PDT a s tím se mi taky potahovalo dobře. Na postavičky a kytičky mám Smarflex a kupuju různé příchutě, podle toho jak kdo chce a vyjde cenově jak v kterém e-shopu.

jakelina
18. apr 2012
aduskatt
18. apr 2012

@jakelina tak to je cena ako u nas🙂

aduskatt
18. apr 2012

@anibas dakujem za radu, urobim si doma.moze byt z marsmallow, ze?

jakelina
18. apr 2012

A ten velvet mají v balení 1,4 kilo za 224,- korun. Tak si to sama srovnej.

jakelina
18. apr 2012

@aduskatt může být, recept ja na první straně.

aduskatt
18. apr 2012

@jakelina super, si zlata🙂

salonka1981
18. apr 2012

@dm1 @mizulienka @beruska.zuzanka @vlada111 ďakujem za rady cez víkend si to skúsim aby ma niečo neprekvapilo 🙂 len som zvedavá kto to bude jesť lebo každý víkend keď pečiem zo zvyškov robím tortu alebo len taký zákusok pre nás,asi začnem obiehať susedov a rozdávať to 😀

Ešte by som Vás chcela otravovať z 2 vecami.To mám robiť už teraz na piatok.Jedna vec ako nafarbím hmotu -WI na smotanovú farbu?Mám wilton gelovky základné farby.Myslíte že by to išlo z telovou?Alebo skôr žltou?A druhá vec,chcú tam stužky mám kúpené saténové,treba ich nejak podlepiť páskov alebo ako to robíte?Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

dm1
18. apr 2012

@salonka1981 ja by som dala trochu telovej ono treba skusit pripadne hnedej s troskou zltej. Skusat ozaj po troske pridavat. Co sa tyka stuziek ja lepim len konce -spoje pipping gelom ale da sa hocicim aj zriedenou potahovkou, bielkovou polevou..... ale ono zostane po tom lepidle flak na stuzke takze to prichadza do uvahy jedine ak tam ide aj ozdoba co to zakryje. Dolezite je stuhu riadne napnut. Baby davaju aj rozne ozdobne spendliky

mizulienka
18. apr 2012

@salonka1981 na smotanovu farbu postaci trosicku telovej farby..a ta stuha...dievcata spominali, ze podlepia obojstrannou paskou, alebo prichytavaju spendlikmi.

lucka_o
18. apr 2012

@mamina1978 ano ale len z marcipanu 🙂 na ozajstnu nemam odvahu 🙂 dakujem

lucka_o
18. apr 2012

@anibas ano "zavoj" a zo smartflexu sa to tiez da? s PDT som este nerobila...Dakujem

lucka_o
18. apr 2012

@abriela dakujem

lucka_o
18. apr 2012

@salonka1981 s telovou ale len stipku 🙂

salonka1981
18. apr 2012

@dm1 tak piping gel mám super skúsim to s tým ďakujem.
@mizulienka @lucka_o ďakujem skúsim to s tou telovou,ono tá torta celkovo nebude podla mojich predstáv tak tá farba to už snáď až tak nepokazí 🙂 Ale čo keď si určili akú chcú takú musím spraviť.

lucka_o
18. apr 2012

@salonka1981 kabelka , vyzera na fotke ako biela, ale je telova...farbila som ju s ivory gelovkou, ale ozaj len stipku...aj shrek ju ma na koseli....🙂 drzim palce

alenv
18. apr 2012

ahoj holky můj dnešní pro čtyřicátníka.. no fakt nevím.. ale chtěli tasmánskýho čerta a i ty postavičky co tam jsou.. tak fakt nevim.. přijde mi to jak pro dítě

alenv
18. apr 2012

@jakelina.. omluvám se já zapoměla vložit fotku, ale njak nestíhám dorty, dítě domácnost 😀 😀 😀 tohle je kilo hmoty po zvážení to bylo 1214 g... dělá se s tím fakt super.. mám doma 5 kilo a zítra objednávám 10 přijde mi, že ta cena je opavdu krásná a chut výborná

zdenallicka
18. apr 2012

@alenv Hele, třeba můj strejda je založením vtipálek, srandista a velké dítě.. každý nemusí být ve čtyřiceti zapšklý a chtít světlemodrý dort s hnědými růžemi.. 😉

A můj kolega by uvítal dort se slepicemi, bo pracuje se samými ženami..😀

zdenallicka
18. apr 2012

@alenv Ty a k té hmotě - zdá se mi to, nebo je fakt bělejší než klasický mléčný marcipán? A ten tuk roztopíš a pak zamícháš?

alenv
18. apr 2012

@zdenallicka jo to já nemyslím zle, akorát se bojím, že já jsem ho stvárnila moc dětsky 😀 prý mu říkaj tazy podle tohoto čerta už od mládí.. jen se bojím, že ten můj je třeba moc dětský.. ale to je přesně ono.. kde je ta hranice 😀

alenv
18. apr 2012

@zdenallicka jj já tam dala asi 3/4 lžičky práškové běloby. A dávám ten tuk ne uplně roztopený, ale fakt měkoulinký dávám ho před tím k topení.. ale za 115 Kč 1214g hmoty.. my přijde super.. a chutná teda stejně jakko mléčný marcipán.. to si to radškou koupím než se s tím pracovat a pak to praská tohle ne