Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
19. apr 2012

@jakelina robila som z kupovanej hmoty Roller fondant extendido majú ju u nás v cukr. potrebách a robilo sa mi sňou super. Z MMF som robila tie víly, ktoré mám na tortách, ale chcela som vyskúšať aj niečo nové. A potrebovala som takú sýtu ružovú a tmovo-modrú farbu, to by som MMF nezafarbila.

A inak dievčence mám nový mixér, nakoniec som si kúpila Etu a som maximálne spokojná. Je super 😅 😅

mates22
19. apr 2012

@lamps tak nahoru jen to křeslo a ostatní na boky, a nebo hvězdičky na boky a jméno s věkem jen na podložku, když si tak vymýšlej.......... však si poradíš, máš všechny dorty krásné 😉

ajka82
19. apr 2012

ozaj baby, bolo by asi moc blbe keby urobim tortu v stredu a dotycna by mala oslavu v sobotu a dozvuky nedelu ze?
ja som aj tej babe vravela, ze by som nerada robila v stredu, kedze vo stvrtok odchadzame na vikend prec, aby mali kremy cerstve... kolko tak torta vydrzi?
-to otazka pre zaujimavost, lebo aj tak to myslim nezoberem

lamps
19. apr 2012

@mates22 😅 😅 😅 ďakujem za pochvalu 😅 😅 😅

backorka
19. apr 2012

@dm1 prosim ta ako ako to robis s tym suvislym pasom? odstrihnes si papier na pecenie?

kaculka46
19. apr 2012

@lamps to je něco,ty pantoflíky,křeslo úžasnéé!!!

lusil2005
19. apr 2012

@mizulienka dakujem Luci! sablonu som si urobila sama, pozerala som na svoju topanku a podla nej som robila 😅

dm1
19. apr 2012

@backorka mozes aj papier ale ja vacsinou vylejem coko na strukturfoliu alebo formu silikonovu nech tam mam vzor a potom zlupnem dole napr. tu https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21388.... Ale kludne si odstrihni pas ako potrebujes a ked chces na okruhlu tak ked este nie je uplne zatuhnuta tak sup s tym na tortu

vecernicci
19. apr 2012

@dm1 Dani, dííííky moc za vzoreček a šablonky, jsi zlato 😉

lusil2005
19. apr 2012

@mia114 teraz pozeram ze tu hmotu robia z ryzovych vlociek. to normalne predavaju aj v bille. niekde hovoria ze ryzove cerealie, ale to su vlastne vlocky...

backorka
19. apr 2012

@dm1 tie vzorovane folie su krasne, skoda ze som nestihla objednat, ale pekne to bude aj bez vzoru. Tak v sobotu to teda vyskusam 🙂 dakujem.
Inak, papier ale odlepim az ked to dokonale stuhne, ze?

dm1
19. apr 2012

@backorka ano az ked to bude uplne ztuhnute

janula.h
19. apr 2012

@lamps je super a pozri moju snehulienku 😝 vnady letia 😀

mamina1978
19. apr 2012

Tak najmensi spinka, stredny dvaja sa hraju v zahrade , najstarsi ma dnes do vecera skolu a ja mam zas trosku volna na pokec a kavicku. Jupiiiiii 😉 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Takze dalsie nadherne a lahko sa da napodobnit strikovane 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Velmi vhodne pre babicky k narodeninam 🙂

Bol pri tom aj videopostup na pulovrik a klbko kuk 😉

https://www.youtube.com/watch?v=ESJ5QXNcd0c

http://veganyumyum.com/2007/06/how-to-knit-marz...

lusil2005
19. apr 2012

zienky? neviete niekto ako robi anastazia to riasenie dole okolo torty? ze to ma take super zvlnene... 😠 http://www.anastazia.sk/foto/krstinove/krstinove torty 066.jpg

dada2007
19. apr 2012

@ajka82 to by aj mňa zaujímalo.......ale uvažujem......že inú trvanlivosť má šlahačkový a inú maslový krém.....len neviem kolko 😅 😅 😅

lamps
19. apr 2012

@janula.h 😀 😀 😀 😀

zuzik24
19. apr 2012

@mates22 Jsi zlatá, moc děkuji, sama jsem zvědavá, co z toho vyleze 🙂

ajka82
19. apr 2012

@dada2007 sak hej, ze ktory kolko... ja by som im vlastne robila dve torty, jedna s orechvym kremom, ten mam z domu odskusany, ze som ho jedla na piaty den a bola v pohode... ale jedna by bola bud tvarohova alebo mascarpone(slahackova) tak to neviem neviem :-s

artepf
19. apr 2012

@lamps ta je teda fakt dokonalá, tak těm svým dej kus hmoty, ať zkusí lepší, by se nechytali 😀 , nevidím tam jedinou chybičku, s dovolením si ji uložím pro inspiraci, za měsíc mě čekají taky dvě postavičky a přesně nějakou takovou jsem si představovala, že zkusím, ale určitě nebude tak krásná 😵 😵

florentina
19. apr 2012

Ahoj holky, tak nevím, zda si vzpomente na jednu bláznivou ženštinu, co vám sem koncem února psala, že má za sebou jen tři dorty v životě, ale je nadšenec a bude péct kamarádce na svatbu svatební dort jako dárek....tak to jsem já a jsem tu zase a už se mě nezbavíte 😀 Jak už jsem psala tenkrát, měla jsem doteď nějaké pracovní povinnosti, takže jsem neměla čas na tuhle skvělou diskuzi, což mě hrozně mrzí, takových užitečných rad mi uteklo.Jsem si říkala, že zkusím něco dočíst, ale prostě to časově nejde, za hodinu co tu sedím jsem přečetla asi 10 stran a dcerka se za chvilku vzbudí, takže dočíst zbytek není v mých silách. Tak pokud bych se náhodou ptala někdy na něco, co jste tu nedávno probíraly, tak se prosím nezlobte, že s tím zase otravuji. Taky bych ráda něčím přispěla, ne se jen na něco ptala, ale se svými nulovými zkušenostmi asi těžko, tak se mnou mějte prosím trpělivost, snad časem budu moci také přispět nějakou radou 😅 Jsem ráda, že se k vám mohu přidat a něco se přiučit.

mamina1978
19. apr 2012

Postup na ,,Capucino salku´´ Salky podla ------ Villeroy & Boch-----
Salka a usko je robene z jedneho kusu. Vo vnutri je mimi muffin rozkrojeny naplneny vanilkovym kremom a zavrety vrskom. Na to vykrojeny kruzok bielej hmota ( najprv na par sekund do mikrovlnky vzbuble a nechat vychladnut potom sa tak scvrkne a vyzera ako mliecna pena . Potom to polozit na vrch a posypat kakaom alebo skoricou. Kuk 😉 🙂 foto

desmodka
19. apr 2012

@ajka82 ja som robila tvarohovu vo stvrtok na dalsi tyzden v stredu som ich stretla a ze dnes dojedli posledny kusok a bol este lepsi ako cerstvy 😅
a karamelova plnka -stvrtok som robila a dalsi stvrtok este ponukali hosti a ze bola dobra

kludne mozes spravit, maslova plnka do nedele urcite vydrzi

anibas
19. apr 2012

@lusil2005 krásny záber 🙂 🙂 🙂 🙂

anibas
19. apr 2012

@lamps fantastickáááááááááááááááá 😵 😵 😵

mamina1978
19. apr 2012

@lamps ta je krasna 😵 😵 😵 ja by som ju na tortu nedala 🙂 ja by som si ju dala do vitrinky 😉 😎 😀 😀 😀 😀
Je nadherna........
Bude mat urcite velky uspech na torticke 😉

anibas
19. apr 2012

@romca05 koľko chceš aj mesiac - nechať na poličke prikryté 😉 😉

anibas
19. apr 2012

@lusil2005 no toto som viackrát skúšala a potom som to odrezala - neviem či to má hned poťah alebo pásik hmoty

mamina1978
19. apr 2012

@lamps ale ked tam chcu bezpodmienecne tie hviezdicky 🙄 zakaznik je pan ....... tak ich im uloz na podlozku okolo torticky a daj do nich pismena mena danej dievciny 🙂
A urob ako si chcela tortu , bielu so stuhou a mozes si ju tak aj odfotit najprv do tvojho albumu a potom im tam pridaj meno a hviezdicky nech su spokojny.

lucianas
19. apr 2012

@alenv můžu se zeptat, co to je za hmotu, jak jsi tu psala včera, za tu cenu? chci právě nějakou objednávat, a tato cena se mi líbí. a zvlášť , pokud s ní máš zkušenosti a je i chutově dobrá.