Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
22. apr 2012

@dm1 hlavne, ze sa im pacila🙂 Zelena stuha a vcielka maja a doslepa osoba🙂 to znie veselo🙂

njonja
22. apr 2012

@79zuzana , @simasa dakujem veeeelmi pekne! Su prenadherne! Presne na daco take som myslela🙂 🙂 Deticky budu mat radost.
Ten hospic sa vola krajina duhy, tak chcem spravit kvetovy vodopad vo farbach duhy a hore aniela.🙂

dm1
22. apr 2012

@njonja no ved prave veselo a spln potom poziadavku ze elegantna 🤐

dm1
22. apr 2012

baby idem po radu. Cim to moze byt ze napriek tomu ze peciem korpus aj hodinu a pol lebo je vyssi, v strede ked pichnem nelepi sa a ked ho prekrojim tak na jednom mieste nie v strede ale normalne niekde pri boku napriklad je take akoby neprepecene miesto neviem ako to popisat. Teraz pri tej torte detskej som myslela ze ma porazi lebo sme prisli vecer o 11 domov a ja ze uz len naplnim zaklad na parizak hotovy a prekrojim korpus a v nom toto som piekla o 11 v noci novy a to som nemala nic z ozdob hotove..... vrrrr o pol piatej som to dokoncila cele a rozmyslala preco to s tym korpusom byva uz sa mi to stalo 2-3x a vzdy samozrejme bud uplne novy korpus alebo sa da pouzit tak max. jeden plat.... lebo vsetko okolo korpus krasne lahucky upeceny a na jednom mieste toto... 😕

bambula1307
22. apr 2012

Dievcata krasne torticky, sikovnice ste. 😎 😎

ja som vcera robila slahacka cokolada a potah z mliecneho marcipanu. Ale ja davam 2diely cukru a 1 diel mlieka a krem aj pod potah som dala a v [pohode, torticka netecie..je pekna.
Takze mozte davat parizsku slahacku aj pod potah 😎 😎 😎 ..je to vyskusane 😎

bambula1307
22. apr 2012

@dm1 no to je divne. nemoze to byt preslahanim bielkov? Na akej teplote pecies tortove korpusy? Ja na 160/165st.

dm1
22. apr 2012

@bambula1307 a to sa da preslahat bielky 😕 . Peciem najskor na 180 a potom stahujem na 160-150 podla toho aky je vysoky. ja ti neviem peciem to stale rovnako 😔

makinka2
22. apr 2012

@79zuzana košík je úplně nádherný 😵 😵 😵 😵 Budu dělat něco podobnýho, ale místo košíku to bude kytice růží. Budu dělat poprvé růže (kytku), prosíme tě chci se zeptat, ty růže máš na parátkách?? A ještě kde necháváš schnout ty růže v lednici nebo normálně v pokoji, a potohovala jsi dort pod těma růžama. Asi hloupý otázky, že? 😀 Ale bude to teprve můj duhý dort, tak nevím, Moooc děkuji 😉

vecernicci
22. apr 2012

@dm1 tak to se mi dvakrát stalo taky, ani já nevím, čím to bylo 😝 docela by mě to zajímalo 😉

njonja
22. apr 2012

@dm1 elegantna??? S tymito poziadavkami??? tak to ta obdivuje, ze si to zvladla k spokojnisti zakaznikov🙂

A aku mas ruru? Respektive, nemas nnejaku tu trubicu pokazenu?

dm1
22. apr 2012

@makinka2 ak mozem skusim aj ja poradit. Pod ruzami je lepsie potiahnut aby sa ti ruze od kremu nezaspinili ak by si ich chceli odlozit 😉. Ruze na sparatkach sa lepsie aj robia lebo si to nemackas ale pekne drzis za sparatko a aj sa lahsie ptoom umiestnuju do torty a vies ich dat akoby do priestoru ked nezapichnes sparatko do torty uplne. Jednoznacne nie do ladnicky susit normalne pri pokojovej teplote

dm1
22. apr 2012

@njonja no spokojna bola svokra tak mi odlahlo lebo pre nu sa tazko robi je dost narocna 😒 . Ale mne prisla aj tak decka....
ruru mam sice staru ale spiralou by to nemalo byt lebo to nerobi vzdy a robi to nie po clej vyske korpusu ale len co ja viem v strede na jednom mieste taky fliacik 2x2 cm pripadne trosku vacsi. Vsetko okolo je normalne upecene

makinka2
22. apr 2012

@dm1 jééé moc děkuji 😉 tak já je jdu vytáhnout, mám zatím jen 2 moc mi to nejde 😅 A ještě na čem je sušíte, viděla jsem, že je máte zapíchnutý třeba v polystyrenu, ale já doma žádný nemám 😒 , je ještě něco jinýho?? A budu dělat toto, to si troufám, že? 😀 😀 😀 😎 😎

bambula1307
22. apr 2012

@dm1 jasne, ze sa daju bielky preslahat..lepsie je nedoslahat, ako preslahat..preslahane zacinaju rednut...
ja slaham bielky s kr. cukrom od zaciatku, a to sa tazsie preslaha.

No skor si myslim, ze to bude v inom...asi v peceni. Ak sa pecie velka torta,...velky rafik..horsie cirkuluje teplo v rure. ..asi to bude tym podla mna..po bokoch sa obmedzuje prudenie tepla a mozno ta strana od dvierok je horsie prepecena
Dolezity je aj program pecenia. Ja najradsej peciem na spiralu zvrchu aj zospodu. teplovzduch moc nepouzivam.
Alebo ak je mensia rura...tiez to moze robit. 😕..tak neviem ci som dobre tipla.
No ja mam ruru velku a zatial sa mi to nestalo

dm1
22. apr 2012

@makinka2 ja zapichujem do polystyrenu ked kupime nejaky spotrebic uz ho chabrem pre seba 😀. inak ked to budes mat take to male ruzicky oni vypadaju ako stacane iba s koliecok bez stredoveho kuzela tak to by si kludne mohla robit bez sparatka a susit mozes v kartone od vajec. Isto potiahni tu tortu to by ti z toho kremu pri takomto tvare mohlo schadzat dole. By som to len potom navlhcila vodou a lepila na tortu. Ale ak si chces ruzicky nechat tak na sparatku by bolo asi lepsie

adul67
22. apr 2012

@1katuska73 vôbec som ju neodvážila ale približne oklo7 -8 kíl bola pre známich tak som ju davala lacnejšie

dm1
22. apr 2012

@bambula1307 ja tiez peciem zo spodu aj zvrchu a je pravda ze mi horie pecie vysoke korpsuy vzdy si to chcem ulahcit a upiect naraz ale aj tak musim potom dopekat 😝. Tiez nepouzivam horkovzduch. Vidis a mna to preslahanie bielok nidky nenapdalo ja salham niekedy hodne dlho bachnem do mixeru a slaham pokial nemam zltka a asi neikedy aj moc dlho. ale zase nikdy nebol riedky bol krasne husty tak neviem

bambula1307
22. apr 2012

@dm1 ja som robila 5 rokov v cukrarni a veru tam sme zltky nikdy neslahali zvlast,..vsetok cukor siel do bielkov a zltky sa zamiesali len s olejom a nakonies sa priemiesali to snehu.
Aj prilis vyslahany sneh..moze robit problem.

makinka2
22. apr 2012

@dm1 děkuji 😉 no já jsem si našla pár postupů růžiček na netu, tak zkouším co mi půjde nejlíp 😅 zatím jsem zkoušela jenom s tím kuželem, mě se tam ty moc nelíbí, ale určo jsou hned hotový a jednodušší. MM mi řiká, že to nejsou růže, ale zvonky 😠 😀 , jako nechápu co tím myslí 😀 Ale co je to jenom pro máti a budu říkat, že to je víc odrůd růží. Musím to mít hotový do pátku 😝 , tak beru všechny co udělám 😀

makinka2
22. apr 2012

holky ještě jeden dotaz 😎 Kdo dělá z mléčným marcipánem, zkusila jsem jinej recept a nejde mi sním vůbec dělat ☹ trhá se a drolí, co mám přidat????? Moooc děkuji za radu 😉 🙂 🙂 🙂

jaja555
22. apr 2012

@79zuzana dakujem za postup, si poklad.

monika15
22. apr 2012

@vmartinah
Diki moc... wow krasne len ja taky antitalent...
ta hmota je kupena ci ako :((( jaaaaj :((((

79zuzana
22. apr 2012

@jaja555 nie je zaco 🙂 rada pomozem ak viem, ved vlastne aj mne tu zienky velmi vela pomahaju 🙂

@makinka2 dakujem velmi pekne, ruzicky som nedavala na sparadlo, robila som ich len tak a ukladala som ich na tacku a tak sa tam vysusili. Nedavala som ich do chladnicky, len som ich mala polozene na tej tacke v kuchyni na linke cely tyzden. Lepila som ich kvapkou vody, ale tortu si najprv potiahni hmotou az potom tam ukladaj ruzicky. Inak peknu tortu si si vybrala 🙂 ulozim si ju pre inspiraciu tiez 🙂

miciatko
22. apr 2012

tak rano som dokoncila truhlica, ta torticka sa mi robila super, velmi sa mi pacila, som nedockava co oslavenec. . .

vlada111
22. apr 2012

@dadka212 ty si inak besná na tie torty 😀

vecernicci
22. apr 2012

@makinka2 přidej trošku vody, navlhči si ruce a propracuj a pořád dokola až bude akorát 😉

vlada111
22. apr 2012

@daducha opäť si nesklamala, krásne 🙂

dm1
22. apr 2012

@bambula1307 len ked ja nerobim korpus olejovy 😒

vecernicci
22. apr 2012

@miciatko tak ta je luxusní, ta mě čeká na úterý, mám toho tenhle týden nějak dost, tak asi děcka nebudou mít naa víken harlekýnka 😀 😀
ne, mám dělat na úterý tu truhlu, jeden Hanna Montanna, na středu mám 6 rolád 😝 a na pátek pejska a na sobotu kočičku, já dělám furt nějaký zvířectvo 😀 😀 jo a na neděli prckovi nějaký dortík k svátku, jsem na něj málem zapomněla 😉

vlada111
22. apr 2012

@dm1 a nemôže to byť rúrou? Mala si to vždy v rovnakej časti?