Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
1. máj 2010

Vinka,normalne torty cele telo aj hlava a iba stehna a trochu hlava dotvarovane puncovinou... Lneka.pav....uz nie je v 😀 chladnicke...--moze prist! 😀 😀
Martinex-jednoduche ,ale pekne..a torty petaby som uz hodnotila na tortyodmamy...perfektne! 🙂
Mrka,ak pouzivas inu hmotu ako MMF tak lep ozdoby vajecnym bielkom....to je potravinarske "lepidlo" Na MMF drzia ozdoby aj obycajnou vodou....pa pa

martinex
1. máj 2010

ali dakujem, take si zakaznicka vypytala,tak take ma 😉

petaba
1. máj 2010

Ali ďakujem 🙂 a aj ostatným ďakujem 😀 Ali a koľko si za tú čivavu vypýtala?

mrka2
1. máj 2010

dakujem za odpovede. ja som robila 1.krat potahovanu vcera z MMF,ale vodou mi to nedrzi. nevadi,aj tak sa zje. tak ale nabuduce to skusim tym bielkom. vdaka! 🙂

alionuska
1. máj 2010

petaba...torta mala 3,5kg...a ja beriem za kilo 10 eur...

julinka25
1. máj 2010

ahojte kocky, tak toto je môj dnesny vytvor 🙂:

vinka
1. máj 2010

julinka jaká krásna torta.A to sú bábiky na nej?

vinka
1. máj 2010

Ali a to si obrezávala potom?Alebo si mala formu nato.

julinka25
1. máj 2010

dakujem vinka, ano babiky na stojane, to su lietajuce vily mi bolo povedane 🙂

alionuska
1. máj 2010

Vinka ja robim tieto 3D torty vsetko len z obycajnych platov..vyrezavam podla fantazie... 🙂 potom naplnim a dotvarujem tou puncovinou...

vinka
1. máj 2010

Aha tak už chápem. 😉 No tak to ešte fantáziu potrebujem. 😀 😀

sylvia75
1. máj 2010

ahojte.pridávam moju včerajšiu prácu... 🙂
popridávali ste krásne tortičky...
alionuska tá čivava nemá chybu...

dm1
1. máj 2010

ja pridavam tiez svoj vcerajsi vytvor len ako kukam teraz na foto tak sa mi nejako rozkotulali pri foteni gulicky vpredu 😝

anibas
1. máj 2010

Dievčatá chválim všetky nové tortičky - nejak sa zlepšujeme 😀 😀 😀 😀

Dm - myslím, že žltá tortu oživila 😉 😉

dm1
1. máj 2010

anibas tiez sa mi to potom s tou zltou pacilo viac. inak najskor som mala pruzky na tej vrchnej casti ale vobec sa mi to nepacilo tak som to cele strhla a robila znova.....

anibas
1. máj 2010

menej je niekedy viac

dm1
1. máj 2010

anibas to mas pravdu lebo som mala este narobene aj zlte a modre hviezdicky na spajdli co som tam chcela rano popichat ale uz som to tam nedavala

dm1
1. máj 2010

a este link na druhy diel dortomanie na Public TV http://www.publictv.cz/cz/menu/3/videoarchiv/cl...

zuzkaprofant
1. máj 2010

dievcata ja so akurat dokoncila tortu ale makacka cela som az spotena ako ste lepili marcipan ja som daky tvrdy urobila som nevedela zlepit spoje tak len svodou zajtra pridam foto ale nic moc lebo to bola rychylofka nabuduce uz budem vediet 😀

alionuska
2. máj 2010

dm,krasna torticka.... 😉 😉 😉

lenka.pav
2. máj 2010

dm, super! so zltou sa mi to naozaj paci este viac, je to take zivsie.
alex, dakujem za radu, dobry napad s tym radielkom.a mam po starostiach 😉

nikanika28
2. máj 2010

Ahojte...Danka, torticka je kraaaasna ... sa ti podarila 😵 😵 😵 😵 😵

nadulici
2. máj 2010

pridavam aj ja svoju torticku...
a vsetky baby waw, krasne dielka ste pridali, tento vikend bol tusim vydareny..... 😵 😵

nadulici
2. máj 2010

este raz....

dm1
2. máj 2010

baby dakujem 😵

nadulici krasna torticka! vidim ze mas tiez funnky abecedu. ako sa ti s nou robi? mne dost na figu snad sa to niekedy naucim rychlejsie.... aj ked som robila cez foliu tak som musela kazde jedno pismenko pracne skalpelikom preriezat a potom to bolo take kostrbate trosku.... a pritom som ani nemala hruby MMF to treba uplne tenulinke ci ako?

nadulici
2. máj 2010

najlepsie je ked si vyvalkas uplne na tenucko potah a nechas trocha vyschnut- ale len chvilu, a potom ti to aj cez foliu pojde pekne, ked je hrubsi mmf, tak to nevykrojis uplne a potom musis dovykrajovat... 😉
treba skusat, mne to islo pekne, ale len ked som mala tenko vyvalkane....
a dakujem za pochvalu....tvoja je krasna....
mne sa inak vobec nedarilo, najprv prplacka s figurkou, potom som prefarbila potah, tak sa mi trhal a nedalo sa mi uz s nim tak dobre pracovat co je vidno na tych skladoch na spodu 😒 ....som bola nestastna, ale chutila tak nakoniec ok... 😅

henikav1
2. máj 2010

baby, sikolky ste, jedna torticka krajsia ako druha, nestacim sa vynadivat na ne 😉

nadulici
2. máj 2010

mna caka asi za 2 tyzdne ta barbie....heni v com si piekla suknu, v origos forme alebo ???

henikav1
2. máj 2010

nadulici, ano ja som si kupila tu origos formu, ale viem ze niektore baby to pecu v babovkovej forme

inac teraz vidim nie ste sikolky, ale sikulky 😀

sisa.b
2. máj 2010

babulky, krasne torticky 😵 😵 😵 som rada, ze to tu tak zije. kedysi, ked som sem chodila, tak tu pribudli 3 torty za tyzden, aj to z nich dve urobila alionuska 😀