Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
6. máj 2012

@mizulienka ja som robila gitaru, tiež sa mi nezmestila do chladničky, tak som to dokončovala tesne pred tým ako prišli, mala som to potiahnuté, len som to spojila potom a dorobila struny rýchlo 😉 a prišli si pre to tesne pred oslavou 😉 neviem rozmery tej gitari, ale mala 5 kg 😝

dadka212
6. máj 2012

@adul67 ja milujem tieto papučky, konečne som si ich mohla teraz vyskúšať 😀 viď foto http://deborahhwangcakes.blogspot.com/

mizulienka
6. máj 2012

@eliska22 dakujem, ale ja ju musim uroibt tak, aby sa vosla do chladnicky, pridu si pre nu vo stvrtok a oslavu maju az v sobotu, lebo je to mimo BA.

lokalistin
6. máj 2012

@dadka212 krasne su ja by som tiez chcela vediet pekne ozdoby a torty,ale u mna to nejak nechce klapnut. Dneska som sa pokusila o conversky totalna katastrofa,asi som si hmotu moc na tenko rozvalkala 😠 stale sa mi to ohybalo 😝 a podla tej sablony som mala niektore casti male ine zase velke 😕 mozno to klapne na buduce

anibas
6. máj 2012

@dm1 Danka - ešte raz - prekrásna a jedna otázka: koľko kg ? koľko ružičiek a ako dlho si ich robila ?? téda nakoniec 3 otázky 😀 😀

dadka212
6. máj 2012

@lokalistin ono treba na to poväčšine cvik, ja tiež kým som spravila nejaké ozdobky mi to trvalo hrozne dlho a neboli nič moc, teraz robím v ten deň ako robím tortu a mám to raz dva 😉 podla mňa sú krásne tie topánočky, mohlo sa ti stať, že bola hmota ešte moc mäkká keď si robila a tým pádom sa ti troška roztiahla ked si to dávala dokopy....

anibas
6. máj 2012

@lokalistin na prvý krát sú dobre - hmota je len tenučká až priesvitná, ja si vystužujem vatovými kolečkami na make-up obalenými v potr. folii, horný biely oblúk urob menší - nižší a bude dokonalá 😉 😉

jakelina
6. máj 2012

@michaela.g já na jedno máslo dám možná tak odhadem 2-3 velké lžíce cukru a dvě hrsti drobečků z korpusu. Nikdy jsem to nevážila, dělám to odhadem. Na menší dort ani celé máslo nespotřebuju a když nemám drobečky, tak je tam ani nedám.

janula.h
6. máj 2012

@lokalistin waaaaaaaaaaw ako si to robila???

janula.h
6. máj 2012

@lokalistin ja som včera presne také video pozerala

janula.h
6. máj 2012

@lokalistin kde zoženiem takú krajku???

vecernicci
6. máj 2012

@aduskatt to nic, já jsem taky ještě nedělala nikdy odpalované těsto a na sobotu mám dělat 50 věnečků na zakázku, prostě věřím, že se mi povedou 😀 😀 😀
@janula.h téééda ten je jak opravdovej 😉

dajna11
6. máj 2012

@dadka212 kváááásne sú 😀

vecernicci
6. máj 2012

@dm1 tak ta je luxusní, ta by se mi líbila jako moje svatební, ale jelikož jsem šťastně vdaná, tak smůla 😀
@macicka84 krásná zelenkavá 😉

dadka212
6. máj 2012

@dajna11 odkedy sem baby dali link tak som čakala kedy si ich vyskúšam a konečne prišla príležitosť kedže som nemala striktne udané, čo tam má byť a čo nie 😀

vecernicci
6. máj 2012

@lifinka krásný, tak ta růžička je úplně jak živá 😉

vecernicci
6. máj 2012

@dadka212 ty jsou kouzelný 😵 😵
@lokalistin pěkný je máš, ale máš moc tenkou hmotu, chce to silnější 🙂

jinak pro dnešek mám hotovo, dva dorty v lednici, ráno vyfotím, opět mašinka a zase dinosaurus, ale mám ho nějakýho divnýho, nevím, dneska nemám svůj den 😉

aduskatt
6. máj 2012

@vecernicci 🙂)v podstate mne osobne na tom ceste ani nezalezi, ja mam tu karamelovu slahacku rada🙂

dadka212
6. máj 2012

@vecernicci dík 🙂

jakelina
6. máj 2012

@vecernicci když se ti nepovedou, tak koupíš těsto v prášku a ty se povedou vždycky 😀 😀 😀

florentina
6. máj 2012

@macicka84 ahoj, krásný dortík a naprosto tomu rozumím, poslední dvě noci jsem dělala do půl čtvrté ráno a na dnešek "jen" do půl druhé, přes den s dcerkou, teď jsem vypakovala jednoho klienta a místo do postele jdu dělat ozdoby na páteční dort....nikomu to ani neříkám, si každý ťuká na hlavu, že jsem cvok, ale pro mě je to koníček a já prostě chci mít nějaký koníček, dělat něco co mi dělá radost a co mě /vedle dcerky samozřejmě/ naplňuje. takže pečení zdar 😎

aduskatt
6. máj 2012

@dm1 som si bteraz natrenovala zavoj na hmote, co mi ostala z tej kavickovej🙂) tak na druhy pokus, ale celkom uslo...a skusala som si rozne krajky ......a teraz krabicku srdieckovu na obrucky

dajna11
6. máj 2012

@dadka212 link som sem dala ja 😀 😀 😀 a nemám to šťastie ich ani skúsiť 😖 😖

dadka212
6. máj 2012

@dajna11 no vidíš, ono inak niekedy stačí urobiť dať na net a niekto sa chytí lebo sú krásne 😀

dadka212
6. máj 2012

baby dá sa dať kiwi do pribináčikovej plnky? nezhorkne? ja som kiwi nikdy nedávala do plnky len kamoška chce takú tak neviem čo jej mám napísať....díííík

vecernicci
6. máj 2012

@janula.h rozstříhej doma záclonu a krajek máš hafo 😀 😀 😀
@jakelina no nestraš 😝 mám recept od babičky, tak snad to bude ok 😉 dostala jsem instrukce od mamky, jak na to, tak je zítra zkusím pro nás z poloviční dávky, protože tlustý už jsme dost 😀

dajna11
6. máj 2012

@dadka212 a vieš že si ma teraz navnadila?!ked sa budem nudiť,skúsim,teraz sa idem učiť setvítkovu techniku,lebo nemám žiadnu tortu na pláne 😀

florentina
6. máj 2012

@reruna jako vždy děkuji za rady 😉

lifinka
6. máj 2012

@vecernicci 😀 😀 😀 děkuji, byla má druhá, ale mám ještě problém, když ji dodělám, tak ten spodek je i po odtrhnutí vyšší a to se mi nelíbí, musím to vypilovat, ale pokud bych to více seřízla tak riskuji celý rozpad lístkůů, tak nevím no...a jate zdraví, my konečně ano... 😉

mariann2
6. máj 2012

@dadka212 ja by som kiwi nedávala, bála by som sa, že zhorknú