Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
9. máj 2012

@abriela andelicka je jedno ako velku si kupis, ten otvor kadial sa vytlaci potahovka ma kazda rovnaky 😀 aj mini aj maxi striekacka 😉

aduskatt
9. máj 2012

@pristela tiez som prave premyslala nad striekackou, len mam obavu, ze to nevytlacim🙂) pojde aj MMF pekne odtial von bez toho, aby som prisla o prsty alebo polepila celu striekacku??🙂

pristela
9. máj 2012

@aduskatt ja robis vsetko z MMF , ked ti ide tazko, supnes striekacku aj s hmotou do mikrotrtky a ide to 😉

aduskatt
9. máj 2012

@pristela no supis🙂.tak to isto skusim🙂)mas sto dobrych bodov🙂

aduskatt
9. máj 2012

@pristela idem skusit urobt tenucke pasiky, resp natocit to na nieco, aby boli z toho spiralky🙂 dufam, ze to zvladnem🙂

pristela
9. máj 2012

@aduskatt zvladnes, ja som tu daavno davala aj fotosu pre holky ako to z toho ide v pohode 😉

aduskatt
9. máj 2012

@pristela vyskusam, uvidim....pri najhorsom vyhodim a budem nadavat🙂)

lifinka
9. máj 2012

@anibas děkuji Ti, vyzkouším.

petkaa28
9. máj 2012

Baby potrebujem radu: mam upecene coko platy. Chcem do toho slahackovu plnku s matovou chutou. Normalne by som do slahacky rozpustila after eight a pohoda, ale chcem to zafarbit na zeleno. Cize otazka: kedy mam do slahacky pridat aromu a kedy farbu?Farbu praskovu ci gel? A co by sa stalo keby som do slahacky pridala cerstvu matu?
Dakujem

mamina1978
9. máj 2012

Dievcata prosiiiiiim........... nevideli ste nahodou vo vasich e- shopoch tuto formicku. Je to sice na zelatinu, ale ja by som to chcela vyskusat s tymi gumkacmi. 😕 Ako jedle drahokami, ktore nerozpostia potah. 😉 🙂
prosim prosim, ked na to natrafite, dajte mi vediet.... 😕 😕 😕 😕 😕
http://cakecentral.com/tutorial/gelatin-gems

mamina1978
9. máj 2012

A nieco na inspiraciu........., len neviem ako je mozne ,alebo aky druh zelatiny to je, ze to nerozpusti potah !?!? 😕 😕 😕
Tu je postup na to kuk 😉
http://cakecentral.com/tutorial/how-to-make-gel...

lokalistin
9. máj 2012

@mamina1978 kukni sem mas tam aj velke aj male http://www.mein-tortenladen.de/epages/es115662.... inac ak budes niekedy objednavat zo slovenska do nemcka daj vediet mohli by sme si delit postovne, alebo ak budes nieco potrebovat zo slovenska idem 16.5. na slovensko a pridem 22.5. by som ti mohla eventualne nieco doniest

janula.h
9. máj 2012

@mamina1978 waaaaaaaaaaaaaw to je supeeeeeer 😕 😕 😕 😵 😵 😵

mamina1978
9. máj 2012

@lokalistin Jeeej ,dakujem krasne 🙂 Este by som mrkla aj na Slovenske stranky, lebo moja maminka a sestra pridu onedlho k nam, tak by mi to mohli priniest.Ale dakujem veeeelmi za ochotu....... 😉
A davam tvoju ponuku do Speicher...... 😉 Inak si to ty Hanka 🙂

mamina1978
9. máj 2012

A este sa mi pacili tieto inspiracie k tym bublinkam 😉 😵 😵 😵

lokalistin
9. máj 2012

@mamina1978 Ja som Zaneta ty si ma sem prelinkovala z torten-talk

micikatka
9. máj 2012

baby najde sa tu medzi vami taka ktora robi marcipan zo suseneho mlieka?

mamina1978
9. máj 2012

@lokalistin Jej ano uz viem ..... som sa zmylila ty si ajusa 119, ze 😕 😉 😉 😉 😉

janula.h
9. máj 2012

@micikatka ja som niekedy robila 🙂

micikatka
9. máj 2012

@janula.h a preco si prestala? :o)

abriela
9. máj 2012

@pristela janula.h Dakujem za odpoved 😉

janula.h
9. máj 2012

@micikatka lebo som začala mať viac tortie a bolo to pre mňa náročné uhniesť si také množstvo poťahu a keď si zrátam aký rozdiel medzi PDT a mliečnym marcipánom tak mi to vyjde len o trochu viac a bez roboty 😉

micikatka
9. máj 2012

@janula.h a prosim ta co je to PDT?

micikatka
9. máj 2012

@janula.h dakujem za info, som v peceni len začiatocnik :o)

janula.h
9. máj 2012

@micikatka nemáš začo aj ja 😉

mariann2
9. máj 2012

kočky pomoc, písala mi jedna pani, že chce tortu pri príležitosti ukončenia vodičáku, čo na ňu dať? čo už tí ľudia nevymyslia 😲

micikatka
9. máj 2012

@janula.h no ale predpokladam ze mas odpecenych peknych par desiatok tôrt :o) ja som sa snazila čitat celu tuto temu o marcipanovych tortach ale nemam sancu to precitat kym budem potrebovat piect :o(

janula.h
9. máj 2012

@mariann2 veď vodičák 😉