Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jaja555
10. máj 2012

@pristela dakujeeeeeeeem

aduskatt
10. máj 2012

@pristela ja si myslim, ze fialovy potah a fialove ruze by sa bili☹
no, nezavidim ti.akurat mna caka este vyrobit cca 120 nabojnic z brokovnice🙂 uz sa vidim, ako ma pri tom triafa slak🙂.........

aduskatt
10. máj 2012

@pristela ja by som ti odpovedala aj dvakrat, keby som vedela🙂

pristela
10. máj 2012

@aduskatt sa mozes odstreliť , ked uz budes na tom moc zle 😝 😅 😅 😅 ja byt tebou si vyrobim formicku, fakt, zozen si jeden a otlac ho do taviacej pistole 😉

aduskatt
10. máj 2012

@pristela no ved jo, uz som zohnala, poloviciak mal v robote v sufliku, tak som ho uz zaukolovala a nabojnica je v taske.....uz vie aj, ze mi ma zohnat taviacu pistol...este musim prist na to, ako s nou pracovat.......jasnacka, ze by som to v rukach nerobila, sak by ma piclo🙂ten napad s foermickou mam od utorka, len doma sme uz nemali ziadne nabojnice a nevedela som, ci ma manzel este v robote🙂

dm1
10. máj 2012

@pristela no skusim moje chabe skusenosti so stencilom - ked budes robit cera hmotu isto hned po naneseni daj sablonu dole lebo cera v tom tuhne a ak by ti presahovalo nieco na sablonu tak by sa ti po zatuhnuti a stiahntui mohlo stat ze stiahnes ten kusok so sablonou dole aj z torty. Zalezi ci mas povrch total hladky a sablona krasne prilne vtedy to ide lespie. Nanasala som po castiach postupne a riadne som si pritlacala sablonu aby to preslo vsade. Len napriek snahe mi to vzdy na jednom mieste sablony islo popod 😝. Ale neva cera hmota je v tomto super ze sa da aj opravit. Ono to ztuhne takze co je navyse mozes opatrne zoskrabnut napr. ihlou dole. ja som tak skrabkala hodnu chvilu cierny stencils an bielej torte 😝. Praskovou som to robila zatial len na vrch inie bok a na cokoladu. to slo. ale na boky si to neviem akosi predstavit

aduskatt
10. máj 2012

@dm1 v com ty nevies poradit, haaaaa?🙂)

pristela
10. máj 2012

@dm1 si poklad Dani 😵 😵 😵 😵 😵 Dakujeeeeem !!!!

lussy23
10. máj 2012

@heni79 krásnučké @mima595 krásne @viera6 krásna tortička @mizulienka krásne
@moncicatko19 veľmi peknučká tortička. A ruže je prekrásna.
@peroli aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa sem s týýýýýýýým! mňam!

jakelina
10. máj 2012

@pristela já jsem to taky zkoušela s tou čokoládou a stejně se mi to potom rozpadalo, když jsem udělala sytou barvu. 😒 😒 Musela jsem to stejně pomíchat s hotovou hmotou.
My tu máme nějaký blbý cukr nebo já nevím čím to je, když čokoláda je snad všude stejná 😝

micmo
10. máj 2012

Ahoj holky, už vas tady strašně dlouho pozoruji a nestačím žasnout nad vašima dortama 🙂 Kežbych se tam dopracovala taky 😎 Mam na vas velkou prosbu o radu. Muzete mi napsat, cim se plni red velvet cake? Myslim ten originalni krem s mascarpone. A pak bych mela jeste jednu otazku..Muzete poradit jak zmensit kulatou formu po domacku aby mi zustal kulaty tvar 🙂? Dekuji vam moc,a tady je par mych zatim prvotin 🙂

dm1
10. máj 2012

@micmo s red velvetom neporadim nerobila som ho ale k tej forme - nerobila by som to nebude to mat pekny tvar. bud si kup posuvnu formu su aj lacnejsie alebo ak potrebujes raz za cas mensi priemer tak skus upiect v hrnci

micmo
10. máj 2012

@dm1 dekuji moc za radu, hrnec je skvely napad 😀 Vubec me to nenapadlo a je to vyborny napad. Jetse jednou DEKUJI!!! 🙂

bambula1307
10. máj 2012

pridavam moju dnesnu, robenu v bojovych podmienkach ☹ ..jedno dieta vresti, druhe reve a babke bolo soufl. nevedela som ku ktorej mam bezat skor. Hlava ma boli este aj teraz 😒

alicc
10. máj 2012

@katy1979 dakujem

zuzana124
10. máj 2012

@pristela ja keď som začínala so stencilom tak som si celofánom potiahla dosku a na tom som si to vyskúšala, keď sa nepodarí zotrieš a skúšaš ďalej 🙂 Mne sa najlepšie robí na vrch torty, na bok torty musíš mať trošku orosený poťah aby sa ti tam tá šablóna trošku prilepila aby ti tá cera hmota neišla pod šablónu. Keď nanášam na vrch torty tak si potiahnutú tortu nechám dobre zatuhnúť a až potom nanášam, lebo už sa mi aj to stalo že som nemala čas na zatuhnutie a ako som nanášala tak som trošku pritlačila a torta mi trošku sadla 😝 Ak ti náhodou cera hmota vojde pod šablónu tak sa to dá pekne opraviť buď ihlou alebo špáradlom. Ty si šikulka ty to zvládneš 🙂 🙂 🙂

lamps
10. máj 2012

ahojte sladké žienky, idem sa Vám pochváliť s mojimi prvými muffinami. Mala som na tento týždeň jednu tortu, ale oslavu pre chorobu presunuli na budúci týždeň. Naša Terezka má zajtra v škôlke besiedku ku dňu matiek a ja som takmer na ňu zabudla, ešteže mi sa ma dnes spýtala jedna mamička vraj čo pečiem na besiedku 😀, tak som tak narýchlo urobila toto:

mates22
10. máj 2012

@lamps krásné jsou, u nás ve školce se nesmí nosit žádné dorty, nic pečené doma ☹ , trochu mě to mrzí

alenv
10. máj 2012

holky prosííím moc o rady tipy.. mám požadavek na dort.. je to pro jepitšku.. ale oni prý mají nějaký provaz uvazaný se 3 uzly nějaká symbolika nevíte jak to vypadá??? Máte nějaké náboženské dorty uložné? díky moc

lamps
10. máj 2012

@mates22 a to prečo? U nás sú učiteľky radi, keď maminy niečo vlastnoručne upečú a nedonesú na besiedku len niečo kúpené

alenv
10. máj 2012

holky prosím Vás kolik si učtujete za jeden ozdobený muffinek (cupcake)?

alenv
10. máj 2012

něco takového co jsem dělala díky

jakelina
10. máj 2012

@alenv neporadím, žádné jsem na zakázku nedělala, tak netuším. Ale je s tím dost piplačka, tak myslím, že kolem 30 korun?? Fakt netuším, jak moc budou zdobené???

alenv
10. máj 2012

prosím ještě jednu informaci.. jakej název do googlu anglicky si zadáváte, když chcete dort s náboženskou tématikou? mě to nic moc nevyhledá

alenv
10. máj 2012

@jakelina já právě taky ne.. ale ted se mě na to jedna paní ptala kolik bych si učtovala a to fakt netuším

ajka82
10. máj 2012

baby prosim radu, aku farbu pouzivate zlatu a striebornu? farbite hmotu nejakymi prachovymi alebo sprejom alebo na klasicku farbu(zlbu bielu) sa da naniest tekuty lesk, aby bola zlata a strieborna farba?
uz hodinu kukam na farby a akosi neviem co si vybrat a co je dobre... zajtra idem do t-fornaxu, tak bych sa potesila odpovedi...dakujeeem 🙂

jakelina
10. máj 2012

@alenv a k těm náboženským dortům taky neporadím, moc se v tom nevyznám. 😢

mima1311
10. máj 2012

@bambula1307 prosim ta robila si ozdoby podla nejakeho postupu ? kalich , knizka a tak ? Diiik...mna teraz caka moja prva zakazka na PSP , som s nervami mimo 😀 😀 😀

micmo
10. máj 2012

Mam ještě otazku, před chvili jsem dopekla ten red velvet cake a cely se mi rozsypal...☹ Nevite kde mohla nasat chyba?? Mozna mam spatny recept, vim ze tady ho nekdo nedavno vkladal, mohly by jste poradit na ktere strance bych ho mohla najit?? A taky mi moc nevyrostl, to je normalni?? Nebo to tak ma byt ,kdyz tam neni kyprici prasek?? Diky moc za rady

janula.h
10. máj 2012

dokončenááááá plážovka 🙂