Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
13. máj 2010

dolezite je mat pekne zarovnannu tortu kremom, ja ju niekedy aj na trikrat zahladzujem, zahladim , supnem do chladnicky, za pol hodku vyberiem a ak treba este dorovnam, prip, zrezem

beruska2x
13. máj 2010

koukam na to video jak jsi sem dala a prave tam maji hmotu dost silnou... neni to pak nedobre??? 😲

sofi07
13. máj 2010

mne teda nechuti ziadna potahovka, ja ju malokedy zjem s tortou. ale min na 3 mm ju treba vyvalkat

beruska2x
13. máj 2010

me marcipan jo, ten falesny ze suseny mlika byl hnusnej desne 😅 a na MMF jsme zvedava 😉

dm1
13. máj 2010

ja valkam rovnako ako sofi tak na 3-5 mm a tiez ju nejem. ani marcipan mi nechuti.

bianca
13. máj 2010

ahojte kocky

sloni ahojky moja zlata.Ja som tak farbila MMF malej na 1. narodeniny na cerveno a oranzovo a vsetko skoncilo v kosi a ja som revala ako male decko

inak ja som prave chcela objednat tu vianocnu cervenu a nakoniec som dala obycajnu a zrejme budem lutovat

inak ani mne nechutia potahy.Len deticky boli nadsene z MMF lebo to bolo slatke ako h...vno z nutrie.Bleeeeeeee.Teraz som zvedava na K2 ale predpokladam ze tiez skonci na kraji taniera

anielik
13. máj 2010

ahojte,

deti spia tak rychlo par slov...
Krasne torticky ste porobili dievcence...sa mi velmi pacia, moj mm ked mu niektore ukazujem vravi ze su neni zive 😀

nemate nejaky tip na tortu na vyrocie svadby pre mna a manzela? a hned dalsi vikend na manzelove narodky??? mame to dost pri sebe ☹

neviete ci je niejde tip ako spravit figurky? nieco by som chcela vytvorit len sa toho bojim...

dakujeeeeeeem

gabkazabka
13. máj 2010

Dakujem za video,pomohlo.... 😉
A este k tym figurkam,resp.ozdobam z MMf.Ja som to asi blbo napisala,viem ze su jedle,ale nebudu velmi stvrdnute?A lepim ich len cisou vodou?

dm1
13. máj 2010

bianca ja mam cervenu red-red a neslo to dobre na syto. a to som sa jej priamo v peceni hrou pytala v obchode ze ktora je najtmavsia... ale baby hovoria ze tieto odtiene treba pri roztapani praskovou cervenou najskor zafarbit a potom gelovkou dofarbit. len ja som potrebovala viac fariem z toho tak preto som farbila az hmotu

uvidime ako dopadne vecer moj pokus o hnedu s kakaom.... niekdo mi tu radil cokohmotu ale s tou nemam dobre skusenosti tak na ruzicky OK ale na potahovanie urcite nie.....

gabkazabka - lepit cistou vodou alebo bielkovou polevou. oni trosku stvrdnu ale da sa to jest v pohode ked som rozoberala po tyzdni vcielku maju tak bola v pohode dalo by sa to zjest. mne je vzdy luto ze sa s tymi ozdobami a postavickami natrapim a potom to skonci v kosi.....

anibas
13. máj 2010

Ahojte
Moje skúsenosti - ja neviem zafarbiť na červeno a čierno - aj ked som najprv zafarbila práškovou al. kakaom a potom gelovkou - MMF bola na rozpadnutie - iné poťahovky sa asi dajú farbiť aj na tmavo - trebalo by vyskúšať - možno raz

Tučnejšie postavičky úplne nestuhnú - budú sa dať zjesť -
tenšie lupienky oschnú na vzduchu vonku - môže sa po 1 týždni polámať - ale v chladničke v krabičke by snáď mali vydržať - je tam vlhkosť

bianca
13. máj 2010

no decka mne sa MMF rozpadla uplne na kasu pri farbeni a ked som skusala mliecny marcipan tak parada s praskovou.Bola krasna oranzova.Ja uz MMF odvtedy nemozem vystat.

lelou
13. máj 2010

ahojky sikulky 🙂
tak pridam i tu svoji trosku 😉 ,ale na vas se nelepim 😅

anibas
13. máj 2010

lelou - tak takú " zhulenú" som ešte nevidela - veeeeeľmi sa mi páči 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

henikav1
13. máj 2010

anibas 😀 😀 😀 😀 😀 ze zhulenu 😀 😀 😀
ale su peknucke tie torticky

boldy
13. máj 2010

ahojte,
zhulena torta tu nebola 🙂 ale pekna
ja som farbila cervenu praskovou, pouzila som celu a mmf bola v poriadku.. s kakaou mam zle skusenosti, nedosiahla som taku ako som chcela a ciernu som si kupila gelovku, lebo s tym uhlim tiez som sa jedovala 🙂
a moj muz ma zjazdil, ze stale len torty pozeram, ze uz by aj stacilo...ale co kaslem, budem robit v juni jednu, dovtedy nic, nema kto jest 🙂

alex21
13. máj 2010

anielik dakujem za link, nechala som sa inspirovat 😉

dm1
13. máj 2010

tie zhulene uz som videla na MMB ceskom.

boldy a cierna gelovka fakt aj na cierno zafarbi?

ja som farbila s tym kakaom a nikdy viac..... keby to bola normalna torta tak by som to aj potiahla ale ma to byt mesec a to budem zo spodu potahovat teda vlastne obalovat tak to je horsie..... trhalo sa to jak slak. ale ked som tam pridala trosku kukuricneho sirupu bolo to lepsie. potom mi na TOM poradili pridat este cukriky + trosku cokolady tusim aj tu tak niekdo radil. je to lepsie a skusala som nasucho urobit mesec a ide to tak som zvedava zajtra ako to potiahnem.... najhorsie je ze to idem kamoske potahovat lebo ona to nevie.... no to bude hanba 😝

boldy
14. máj 2010

dm1> ciernou som farbila len povrch nie celu mmf, to by trebalo vela do nej 🙂

bianca
14. máj 2010

kocky nemam kde zohnat sirup do mliecneho marcipanu.Robi niekto s medom?Ak ano mozte napisat kolko coho? 😵

daniz
14. máj 2010

Čavesky , šikovníčky-včeličky - prosím vás čím sa dajú rozrábať gelovky? Alkoholom, alebo vodou? Prosím poraďte - teda ak
môžete.
dm1 to ja som Ti poradila tú čokoplastelínu, lebo ja som penila pri tom kaae. 😀 😀 😀. no proste celkom sranda.
A ešte mi prosím napíšte o tej abecede 😕 😕 😕

lelou
14. máj 2010

ahoj bianko, ja davam med 😉
200g sus.mleka
200g cukru
100g medu, mandlove aroma a voda, s tou opatrne

bianca
14. máj 2010

lelou dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem.Velmi velmi velmi dakujem

mam pocit ze pojdem malej slohnut jednu krabicu mlieka (u nas v obochode susene doslo 🙄 🙄 🙄 ) a skusam vecer

dm1
14. máj 2010

daniz tak ja som uz penila aj pri cokoplasteline aj pri kakavku 😖

k tej abecede - ja mam funnky abecedu taku hnedu listu a mala som teraz pozicanu na tu bonbonieru aj mensie pismenka kurziva. Oboje boli OK len ta funnky ma vacsie pismenka ako ta druha. ale hodili by sa mi oboje 😎

lelou
14. máj 2010

bianco, nevim jestli ze sunaru ten marcipan udelas, sus. mleko je vice praskove

bianca
14. máj 2010

lelou na dortomanii som sa docitala ze je to v pohode a vraj je hmota krasne biela.Akurat to skusali so sirupom a nie s medom

uz som uvazovala ze skusim spravit domacu glukozu ale to zas pre zmenu nemam kys.citronovu

sloniiicek
14. máj 2010

bianca - ja pouzivam tento recept a som s nim velmi spokojna. je to super. http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50094 a pouzivam do toho med.

sloniiicek
14. máj 2010

ale s medom nie je taka biela a s glukozou som neskusala.

sloniiicek
14. máj 2010

inak mne sa tiez MMF velmi rozpadal a nemohla som ho ani vyvalkat. ☹ a s mliecnym marcipanom sa mi robi velmi dobre.

sloniiicek
14. máj 2010

inak mne marcipan velmi chuti, teda aj potahovky. ale ked som davala chutnat mliecny marcipan a MMF v rodine, tak im viacej chutnal ten mliecny. 😀

zdenallicka
14. máj 2010

Ahoj, pridavam sve posledni dva dorty..🙂 Prvni je pro babicku a druhy na zakazku pro malou holcicku - tema Fifi z Kvetikova.. 🙂