Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
24. máj 2012

@miciatko neni zac 🙂 . Ono neviem ake medove myslis lebo ja robim take ja to volam marlenka na plechu su to 2 medove platy ako na medove nieco take, plnka a na vrchu medovy plat ktory sa pecie spolu s oprazenymi orechami skaramelizovanymi a to je mnaaaaaaaaaaaaaaam

mishulle
24. máj 2012

@mates22 děkuju, trochu mám z mikrovlnky respekt, už 2x mi málem bouchla🙂

miciatko
24. máj 2012

@dm1 ja som uz neake nasla , vyzeraju dobre skusim tie http://varecha.pravda.sk/recepty/moje-medove-re...

miciatko
24. máj 2012

@dm1 ten co spominas mi ho volame grlik a ten je uzasny mnaaam

aduskatt
24. máj 2012

@bambula1307 akurat ma napadlo....ten fondan, co robis.......nemam glukozu, takze asi nic z toho☹

mates22
24. máj 2012

@mishulle tak si roztop troubu normál, nech jí trochu zchladnout na jen teplou a dej to chvilku tam 🙂

ajka82
24. máj 2012

@mishulle ja davam striekacku naplnenu hmotou do mikrovlnky na 10 sec. ked nahodou nestaci tak este 5 sec. pridam 😉

bambula1307
24. máj 2012

@aduskatt ja davam glukopur z lekarne 😎

aduskatt
24. máj 2012

@bambula1307 je sice fakt, ze lekaren nie je daleko, ale nechce sa mi prezliekat🙂...ak sa do poobedia dostanem von, kupim si, ak nnie, urobim polevu podla toho receptu, co poradila Pristela🙂

dm1
24. máj 2012

@miciatko veru ten je mnam ja som schopna ho zozrat na vianoce sama 😝

dm1
24. máj 2012

@aduskatt ozaj co tvoje nabojnice dari sa?

bambula1307
24. máj 2012

@aduskatt ved ten pr cukor a horuca voda su fajn a je to istejsie ako fondan..ked ho budem robit nafotim..aj mne sa sem tam nepodari, este, ze sa to da opravit..pridat vodu a znova varit 🙂
Tak drzim palce..nech sa podari, ja uz slaham a aj obed treba chystat 😎

aduskatt
24. máj 2012

@dm1 tie su uz hotove, akurat je problem, ze som malovala tak, ze najskor telo a potom hlavicku, aby som to mala za co chytit.takze tela su namalovane a na hlavicky uz nezvysila farba a taku uz nikde nemaju☹( tak som objednala iny druh, dufam, ze bude aspon podobna, musim nieco vymysliet, ako to dotiahnut do zdarneho konca🙂

aduskatt
24. máj 2012

@bambula1307 aha, tak to je jasne, budem robit Pristelkinu🙂

maca77
24. máj 2012

@miciatko aj my takto medové rezy robíme, jednu vrstva džemu 🙂 nám to viac chutí ako len čistý krém ... len ingrediencie ti neviem povedať, lebo recept je furt len u mamy v zošite 😅

janulka54
24. máj 2012

Baby, chcem sa opýtať, či ste niektorá robili tortu s čerstvým ovocím na vrchu, ako napr. táto. Neviete mi povedať čím je to potreté navrchu, myslím to ovocie. Lebo je také zvlastne lesklé. Chcem vedieť či to má aj nejaký zmysel alebo to je len tak... ďakujem 🙂

maca77
24. máj 2012

@janulka54 nemôže to byť číra želatína napr. od Dr. oetkera?

dadka212
24. máj 2012

@janulka54 ja by som to ovocie namočila do želatiny 😉 podla mňa to má aj akýsi "konzervačný" dôvod, neobschne ti, aj keď bude dlhšie vonku...

alionuska
24. máj 2012

@csina mas IP

lusil2005
24. máj 2012

@dada2007 hej hej, uz som objavila aj ja. vcera som objednala. moja dcera totizto nasla takyto zamok u mna vo fotkach a ziadnu inu tortu na vikendovu oslavu narodenin v ziadnom pripade nechce!!!! a kedze tam robim aj dalsie torty, nechce sa mi piplat s vezickami, a tieto vyzeraju na tych zamkoch krasne. takze aj ked niesom zastanca nejedlych dekoracii na tortach, nejako to "prekusnem" 😀 😀 😀

bambula1307
24. máj 2012

@janulka54 dostanes aj zelatinu v spreji v cukrarskych pomockach ..podla mna je to nastriekane...tak

lusil2005
24. máj 2012

@janulka54 je to zelatina (lepsie je potierat stetcom ako namacat) a ono ti to to ovocie trosku zakonzervuje. neobschne a nezacne kysnut.

janulka54
24. máj 2012

@lusil2005
@bambula1307
@dadka212 ďakujem baby 🙂 teraz už len presvedčiť švagrovú nech mi takú upečie :D

mamina1978
24. máj 2012

@mates22 Este som nasla tuto zapatrosenu 😉 , musim si urobit poriadok a zoradit si tie ulozene veci v pocitaci, lebo uz neviem ani riadno co mam a co nie 🙄

vecernicci
24. máj 2012

@mishulle neroztaje se, maximálně ti vystřelí ten váleček na tlačení jako mně, teda byla to šlupka jak z děla, ale žádné škody 😀 😀

jinak děvčata, manža jak dělá hasiče, tak včera jeden kolega zahynul při autonehodě při výkonu práce, byl jen o rok starší než manža, je to hrůza mm je z toho špatný ještě dneska ☹ ☹ 😢

vecernicci
24. máj 2012

@aduskatt já si vařím glukózu doma, je to strašně jednoduchý a za pár kaček 😉

aduskatt
24. máj 2012

@vecernicci to je smutne☹ pamatam sa, ked manzelov kolega zahynul, tiez sa z toho dlho dostaval. Bol to jeho partak, robili na pripadoch spolu.tiez mlady chalan..........