Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mishulle
27. máj 2012

@irriss tak ta želva je úžasná, s dovolením si ji uložím do inspirací

mamina1978
27. máj 2012

@irriss Ahoj, a keby si potiahla spagetu, urcite ako spravna talianska rodinka mate doma spagety...tenke , hrube,tak by som obalila hrubsiu spagetu hmotou alebo dve tri tensie spagety...... ale predtymich obalit do potravinarskej folie, aby ti vlhkom nezmäkli. A na nozky by som pouzila skratene tie ohybne slamky tiez obalene hmotou. A splnis priania tvojich dcer..... 😉

irriss
27. máj 2012

@mamina1978 😲 😲 😲 😲
ahoooj 🙂 😉
tedaaaa..toje super napad...ja ji namocim do cerne barvy na potraviny a jak bude namocene, i se sama zahne..a pak ji dam ususit a zustane mi v dane poloze..super napad..

kdybych to vedela vcera, mohla jsem si nejakou cernou spaghettu nechat obarvenou od vecere - ze sepii😉 😀

irriss
27. máj 2012

@mamina1978
jeste mam obavy z te sklenene polokoule..
uz pecu..ale nevim, jestli se trefim do spravneho bodu upeceni korpusu😉
Pecu ve skle a v polokouli uplne poprve...a nevim, jestli se mi nespali...nebo naopak nezustane neupecena...
dala jsem to jen na 180..takze snad nespalim..a snad aspon kdyz ne upecu - ususim 😎 😒

mamina1978
27. máj 2012

@irriss ale na tie tykadla hore , tie su tak ci tak rovne..by som ju predsa len obalila hmotou, lebo ten kusok co bude v torte ,ked zvlhne od plnky sa ti moze ohnut 😉

mamina1978
27. máj 2012

@irriss nie je tych 180 stupnou vela? Ja peciem peciem korpusy na 150- 160 stupnov, a kocky tu na MK pisali podobne......., ze by sa nemalo na vysokej teplote piect .... 😕

irriss
27. máj 2012

@mamina1978
snad jsem to jeste stihla..nebylo to uplne na 180...jesteze jsou deti, co si hraji s knoflikama..normalne na ne kricim a odhanim..ale ted jsem jim podekovala 😀 😀 😀

levandulka3
27. máj 2012

@irriss
@irriss prepáč, že vám vstupujem do diskusie ale nedá mi nepomôcť ti miesto drôtiku na tykadielka môžeš použiť špagetu zafarbenu čiernou gelovkou (to by v Taliansku nemal byť problem) 😀

irriss
27. máj 2012

@levandulka3

ted to prave resim... 🙂 diky..
ale jak rika
@mamina1978
aby ta jen obarvena spaghetta (cernou gelovku mam- ale byl sakra problem ji sehnat v obchode☹ ) 😉 , aby se ta spaghetta neohnula..preci jen bude vlhka z testa..a navic, tady je desne vlhko..nekdy skoro 70 stupnu vlhkosti..vsechno mam plesnive rezave.. 😠 😠 😠

irriss
27. máj 2012

@mishulle
jasne..vsak ja ji take "ukradla" 😀 😀 😀

mates22
27. máj 2012

@irriss a co kdybys té berušce dala čepičku jako má ta želva? myslím, že dětem bude jedno, že jí tykadýkla nekoukají 🙂

irriss
27. máj 2012

@mates22
kdybych ja vedela, cojim bude jedno 😀 😀 😀 😀
abych se pak nedozvedela podle zklamanych oci, ze chtely Berusku kvuli tykadlum.. 😀 😀 😀
ne, ted vazne..🙂 uvidim..ted mam zamotanou hlavu z korpusu.. 😖 nelibi se mi to 😎

levandulka3
27. máj 2012

@irriss ja som použivala dokonca tenučké slížiky do polievky ofarbené na čierno robila som z nich Homerovi Simpsnovi vlasy a bolo to v pohode vôbec sa neohýbali, ale ako som teraz zistila tie špagety ti poradili už predomnou ja som nečítala diskusiu pred tým

simasa
27. máj 2012

Ahojte, pridavam jednu moju:

macicka84
27. máj 2012

Zdravim, holky muzu poprosit o nejaky vyzkouseny recept na marlenku??? Dekuji! 😵

marecek4
27. máj 2012

tak prvotina hotová,tak pomluvte a poraďte co příště vychytat

broucek2
27. máj 2012

holky, mám dotaz, jak děláte pribiňáčkový krém? Takto ? Pribináčkový krém: 400 ml mléka, vanilkový pudink, vanilkový cukr + cukr dle chuti-vše svařit. Vychladlé zašlehat do 1/2 kg tvarohu + 1 vanilkový pudink bez vaření dr Oetker Olé. Osladit dle chuti, případně zakápnout citronem. Piškot poklást broskvemi, navršit tvaroh, opět broskve a zalít čirým dortovým želé. Důkladně vychladit. K vaničkovému tvarohu bych doporučila přidat trochu želatiny, pokud je řídký.
Jde dát pod potahovku? Myslím, že asi ne, jedině pod ni natřít máslo s cukrem

dajna11
27. máj 2012

@marecek4 je peknučká....

simasa
27. máj 2012

@broucek2 Nie tak, iba vyslahat slahackovu smotanu, pridat tvaroh, kyslu smotanu, cukor a creme ole.

dajna11
27. máj 2012

@daducha všetky sú krásne....tá anjeliková je podla mna krajšia teiž bez,ale tak ani tie srdiečka to velmi nešpatia...len je tam toho už trošku moc

broucek2
27. máj 2012

@simasa tak ton je podobný jako dělám, ale právě mě zaujalo, že jsem našla takovýto recept

jania023
27. máj 2012

tak nasa vcerajsia,druha torta v zivote 😉

marecek4
27. máj 2012

@dajna11 díky

vecernicci
27. máj 2012

zase jsem olajkovala vaše krásný dílka, tady je fakt spolek šikovnic 😉 😵 😵 😵

jinak prďola už je veselejší, už ho to tak nebolí, ale ručičkou moc nehýbe, bojí se, že ho to bude bolet a opřít se o ní taky nemůže, tak snad to už bude den ode dne lepší 😒

a tady jsou moje tenhle týden poslední dva a na příští víkend jich mám zase 7 a svatební postavičky bez dortu 😉

aduskatt
27. máj 2012

@broucek2 /ribinackovy robim inak.vyslahanu slahacku zmiesam s tvarohom, cukrom a kyslou smotanou, potom zaslaham Creme Ole

aduskatt
27. máj 2012

@mamina1978 dobry postreh, ja tiez ked peciem na 160, tak sopka nevyrastie tak velmi, ako ked vypalim rure 180🙂

kiya
27. máj 2012

zienky moje, nejake napady aku torticku (ozdobit) pre pubertiaka? k 17 ja vobec netusim... momentalne sa zaujma hlavne o skolu a frajerku, tak neviem 🙂

makinka2
27. máj 2012

@macicka84 já dělala tento http://www.toprecepty.cz/recept/10348-medovnik-..., byl vynikající 😵 jen bych dala o dost mín rumu, tak jednoho panáka možná i mín, byl dost rumovej, jinak skvělej 😉 A dobře se válel, měla jsem z toho strach, jak dělám medový řezy na vánoce, tak mi to nejde vyválet a ani moc spojit dohromady a toto těsto bylo super.

jakelina
27. máj 2012

@irriss no tak dej brčko nebo pokud chceš ty tykadla rovné, tak natři špejli černou barvou. 😉

jakelina
27. máj 2012

@irriss tak už jdu s křížkem po funuse, dočítám až teď, ta špageta taky může být super. 😉